Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja wdmuchuje powietrze...grrr


Recommended Posts

Mam problem, w łaziece na poddaszu wentylacja zamiast odprowadzac powietrze na zewnatrz to przez nią wiatr wdmuchuje zimne do środka. Wentylacja jest wyprowadzona przez dachowke (kominek wentylacyjny) i w sumie juz sam nie wiem co z tym zrobic bo jakos rozwiazania ani bledu nie moge znależć. Pomimo ogrzewania w pomieszczeniu zaczyna byc zimno. Podkrecam podlogowke i jakos to wychodzi ale tym sposobem to zbankrutuje na gazie.

 

Moze ktos mial podobny problem i zna jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, w łaziece na poddaszu wentylacja zamiast odprowadzac powietrze na zewnatrz to przez nią wiatr wdmuchuje zimne do środka. Wentylacja jest wyprowadzona przez dachowke (kominek wentylacyjny) i w sumie juz sam nie wiem co z tym zrobic bo jakos rozwiazania ani bledu nie moge znależć. Pomimo ogrzewania w pomieszczeniu zaczyna byc zimno. Podkrecam podlogowke i jakos to wychodzi ale tym sposobem to zbankrutuje na gazie.

 

Moze ktos mial podobny problem i zna jakieś rozwiązanie.

 

Jaka średnica kominka wentylacyjnego? Czyżby fi110?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, w łaziece na poddaszu wentylacja zamiast odprowadzac powietrze na zewnatrz to przez nią wiatr wdmuchuje zimne do środka. Wentylacja jest wyprowadzona przez dachowke (kominek wentylacyjny) i w sumie juz sam nie wiem co z tym zrobic bo jakos rozwiazania ani bledu nie moge znależć. Pomimo ogrzewania w pomieszczeniu zaczyna byc zimno. Podkrecam podlogowke i jakos to wychodzi ale tym sposobem to zbankrutuje na gazie.

 

Moze ktos mial podobny problem i zna jakieś rozwiązanie.

 

Proponuję ci przejrzenie tego wątku.

 

http://forum.muratordom.pl/post3059853.htm?highlight=#3059853

 

Szukając rad o wentylacji szukaj postów założyciela tegoż wątku - forumowego guru wentylacji. :D

Ps Jeślibyś nie wiedział jak znaleźć posty konkretnej osoby to można to zrobić poprzez wejście w profil forumowicza a tam jest aktywne zdanko Pokaż wszystkie posty xxx.

Miłej lektury :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz gdzieś w domu doprowadzone powietrze z zewnątrz ?

Znam takich co mają 6 kanałów wentylacyjnych i ani jednego nawiewu i dziwią ze im nawiewa z kanałów wentylacyjnych .

 

suma powietrza wchodziącego powinna być równa ilości która wyszła

 

więc jeśli nawiewa ci z jednego komina to sprawdz gdzie uchodzi to powietrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mielibyśmy się śmiać ? - postąpiłeś prawidłowo - zmniejszając średnicę otworów wentylacyjnych zmniejszyłeś pole przekroju kanału i przez to ilość wywiewanego powietrza z budynku .

Teraz po tych zmianach zrównoważyłeś ilość wywiewanego powietrza w stosunku do nawiewanego do budynku i wszystko "działa" jak powinno ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki sam problem i rozwiązałem go w bardzo prosty sposób. Kupiłem wentylator z automatycznie zamykaną żaluzją, pojechałem kablami do oświetlenia łazienki i wpiołem sie w kostkę do prądu. Teraz włączając światło w łazience mam wetylację w razie potrzeby mozna prace went wydłużyć wyłącznikem czasowym( koszt całej inwestycji ok 100 zł +ok 2h zabawy dla laika).

Przy tak krótkim i nie ocieplonym kominie jak twój to jedyne proste rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Moze ktos mial podobny problem i zna jakieś rozwiązanie.

najprosciej - to kartka papieru /A-4/ i taśma klejaca

kartke przykładamy do sciany i dociskamy tasma klejącą ...

 

W łazience kartka złapie wilgoć, taśma puści i przeziębienie gotowe, a może i nawet zapalenie płuc, jak na mokrego dmuchnie.

Zdecydowanie: zdemontować kratkę i szmat napchać. Starczy na pokolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wystarczy nawiewnik w oknie połaciowym albo w dwóch jak u mnie aby doprowadzić świeże powietrze do pomieszczenia - łazienki?

 

michalsiak

a z pięciu ?

 

wg Veluxa bo takiem mam naprzykład ja wydajność nawiewnika to koło 10m3/h teraz ponóż to razy swoje dwa lub moje pięć i masz wartość wymiany powietrza na godzinę , pytanie z ilu pomieszczeń

potem sprawdz kubauturę tego lub innego pomieszczenia i zobacz po jakim czasie następi teoretyczna wymina całego powietrza równa kubaturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...