Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 255
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Ja jestem z mojej bardzo zadowolony. Na oczyszczalnię potrzebne jest zgłoszenie budowlane dla mnie aquaeco takie zgloszenie zalatwiło. Ogólnie nie ma potrzeby dbac szczególnie o oczyszczalnię, nie trzeba dodawać ani bakteri ani biopreparatów. Jedynie raz na rok wywóż ok.1m3 osadu normalna szambiarką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie moglibyście mi jakoś wytłumaczyć działanie oczyszczalni, o której piszecie? Musze jakoś zastąpić szambo.. podczas imprezy rodzinnej niestety się przelało, wóz asenizacyjny był dopiero na drugi dzień i miarka się przebrała i to dosłownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to całkowicie biologiczna oczyszczalnia pracująca w systemie SBR (sekwencyjny proces oczyszczania biologicznego) z osadem czynnym.

Oczyszczanie ścieków oparte jest na metodzie oczyszczania biologicznego. Substancją aktywną w procesie oczyszczania jest osad czynny, będący mieszaniną mikroorganizmów, którym do rozwoju i życia niezbędne są substancje zawarte w ściekach. W procesie tym następuje wyeliminowanie zanieczyszczeń amoniakalnych i usuwane są zanieczyszcza organiczne. W procesie oczyszczania nie stosuje się żadnych dodatkowych związków chemicznych.

Oczyszczalnia AQUAmax pracuje w systemie SBR. Wykonuje 3 cykle w ciągu dnia i odpowiada to czasowi cyklu wynoszącemu 8 godzin. Cykl oczyszczania dzieli się na 4 fazy:

 

1. Faza dopływu ścieków

2. Faza oczyszczania

3. Faza osadzania

4. Faza odpompowania oczyszczonego ścieku

Ścieki spływają grawitacyjnie do pierwszej komory osadnika (pierwszego zbiornika), gdzie ulegają sedymentacji i flotacji (oczyszczenie mechaniczne) – odseparowane zostają zawiesiny opadające oraz zanieczyszczenia stałe o gęstości mniejszej niż ściek (flotujące). Następnie poprzez zatopiony przelew ścieki mechanicznie przepływają do drugiej komory (drugiego zbiornika), pełniącej również funkcje bufora dla dopływających ścieków, z której agregat pompująco-napowietrzający AQUAmax pobiera porcję ścieków do bioreaktora. Zachodzi to przy wykorzystaniu zasady naczyń połączonych. Napełniana jest rura łącząca komorę drugą z bioreaktorem przez wtłoczenie ścieku za pomocą pompy, która znajduje się w agregacie. Powstały słup cieczy wywołuje przepływ ścieku z komory buforowej (zbiornika drugiego) do zbiornika SBR (zbiornik trzeci). W bioreaktorze zachodzą biochemiczne procesy degradacji zanieczyszczeń przy udziale mikroorganizmów podczas napowietrzania. Potem następuje faza osadzania. Tu zostaje wyłączony agregat AQUAmax i następuje proces oddzielania kłaczków osadu od oczyszczonego ścieku. W tym czasie urządzenie nie pobiera energii elektrycznej. I tak oczyszczony ściek zostaje wypompowany do rury odpływowej. To skopiowałem z ich foldru. U mnie jest zbiornik dwukomorowy, był tańszy i podobno równie dobrze się sprawdza.. mam nadzieję, że to nie za długi post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy44 napisał:

 

Też tak myślę poza tym zero szambiarki na posesji:)

 

 

Na to poznaniak37:

 

Jedynie raz na rok wywóż ok.1m3 osadu normalna szambiarką.

 

 

To może się zdecydujecie? Bo ktoś tu bzdury na pewno pisze. Chyba, że zero zmieniło wartość od czasu, gdy skończyłem szkołę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...