Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kto nie ma rekuperatora i żyje


Recommended Posts

A widziały fgały dom trzylitrowy bez rekuperatora...??? wiuęc proszę bez pier...lenia...
Brakuje argumentów, to uciekasz się do wyzwisk ?

Proszę bardzo, np. http://www.naturalnydom.pl/ - dom o zużyciu energii do ogrzewania poniżej 3 litrów oleju opałowego bez rekuperatora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Widziały, widziały - nawet na tym forum :lol: Sporo osób buduje bez rekuperatora.

A to, że "wali" to efekt braku wentylacji, bez wzgledu na to czy dom jest 3 i 7 litrowy.

Gdyby był rekuperator lub inna sprawna wentylacja, to by nie "waliło", a Ty nie "manipulował byś" wypowiedziami innych :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja z drobną uwagą....

To prawda, że z dobrze zrobionego systemu wentylacji mechanicznej "wali jak ze sklepu żelaznego"!

Dlaczego tak się dzieje?

Bo te rury są robione mechanicznie. Są gięte, formowane, łączone. Do tych operacji producent MUSI stosować jakieś środki smarne, bo by mu się materiał poszarpał w maszynach, przez które się przesuwa w procesie produkcji.

Ten specyficzny zapaszek, właściwie cień zapaszku, wyczuwalna jego nutka, utrzymuje się kilka tygodni. Potem zostaje wywietrzona i zanika na dobre.

Coś za coś!

Te kilka tygodni to da się z tym wytrzymać, zwłaszcza na etapie aromatu klejów, farb, dysperbitów itp.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam ten wątek i dochodze do wniosku że niektórzy forumowicze działają bardzo nerwowo w zetknięciu z opinią iż rekuperator się nie sprawdza. Panowie spokojnie :wink: kto wam powiedział, iż to Wy macie racje.

A komentarz iz to "mój znajomy inżynier " pracujący w tej branży odradzał mi tą innowacje i nabija wszystkich "nieznajomych" w butelke daje innym (czytającym) do myślenia,tym bardziej że nie jestem osamotniona w swojej opinii.

 

pozdrawiam

gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no spokojnie. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Ja akurat wiedziałem, że chcę mieć porządną wentylację mechaniczną, bo mam dom dość niski, parterowy i w dodatku na zboczu. Teściowie (100m obok) mają grawitacyjną i czasami dzieją sie cuda (choć mają dom z użytkowym poddaszem, wyższy i bardziej wyniesiony nad poziom terenu). Zresztą oni w ogóle mają pecha z wentylacją bo w ich mieszkaniu w bloku też wentylacja w ubikacji czasem działa w przeciwną stronę.

 

A rekuperator to już dalsza kwestia, oszczędności to moim zdaniem daleki horyzont zwrotu, choć wyliczyć nie jest łatwo. Ale jest jeszcze filtrowanie powietrza (masz dzieci - alergików? Ja mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...