Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplenie od środka.


tlo1

Recommended Posts

Witam,

 

Ocieplam poddasze i mam miejsce aby doocieplić ścianę szczytową od środka.

Co lepiej użyć styropian czy wełnę?

Ściana wykonana jest z cegły i ocieplana jest na zewnątrz styropiane 10cm.

Czy w przypadku uzycia wełny muszę dawać folię paroizolacyjną?

 

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie docieplenie od wewnątrz jest rozwiązaniem niekorzystnym. W Twoim przypadku można się jednak o to pokusić ale warstwa montowana od środka powinna być znacznie cieńsza od zewnętrznej np. 5 cm wełny i koniecznie paroizolacja. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ocieplam poddasze i mam miejsce aby doocieplić ścianę szczytową od środka.

Co lepiej użyć styropian czy wełnę?

Ściana wykonana jest z cegły i ocieplana jest na zewnątrz styropiane 10cm.

Czy w przypadku uzycia wełny muszę dawać folię paroizolacyjną?

 

Dzięki za rady.

Jeśli doizolujesz, tak jak napisał Andrzej Wilhelmi, cienką warstwą izolacji możesz nawet zrezygnować z paroizolacji. Oczywiście jesli ją dasz to nie zaszkodzi. Przy grubszych warstwach zdecydowanie konieczne zastosuj paroizolację lub tynki i farby o odpowiednio dużym oporze dyfuzyjnym.

Materiałz róznicy chociaż użycie wełny zdecydowanie prostsze. Mociujesz do ściany ruszt wypełniasz wełną nakrywasz paroizolacją i montujesz płty G-K.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poroniony pomysł! NIE OCIEPLA SIĘ OD ŚRODKA!

 

Dlaczego? ....użyj szukaczki forumowej lub google... bylo o tym już wiele tematów i jeszcze więcej postów.

Nie wystarczy znaleźć "szukaczką" trzeba jeszcze zrozumieć.

Ociepla się od środka zdecydowanie częściej niż to sobie wyobrażasz.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z naukowego punktu widzenia ocieplając od wewnątrz przesuwamy punkt optymalnego zera do wewnątrz budynku co w pewnych warunkach zwiększa wilgotność ściany co z czasem może powodować powstawanie grzyba w tym miejscu. według mnie docieplenie będzie nie dość że niepotrzebne to jeszcze może być szkodliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z naukowego punktu widzenia

Bezpieczniej byłoby jakbyś napisał, że to z Twojego punktu widzenia. Niestety do naukowego mu daleko

 

przesuwamy punkt optymalnego zera

Pojęcie ście naukowe. Może jakaż definicja?

 

co w pewnych warunkach

słowo wytrych. Oczywiście "w pewnych warunkach" wszystko może być źle, ale równie dobrze może myć dobrze.

 

zwiększa wilgotność ściany

zeby zwiększyć wilgotność potrzebna jest jeszcze wilgoć :D

 

według mnie docieplenie będzie nie dość że niepotrzebne to jeszcze może być szkodliwe.

całe szczęście napisałeś, że według Ciebie, a nie z naukowego punktu widzenia :D

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplam poddasze i mam miejsce aby doocieplić ścianę szczytową od środka.
Czy szczyty są zaizolowane od góry (od strony dachówki) ?

 

dobre pytanie

 

a biorąc pod uwagę uciąglenie izolacji term, izolowanie "od wewnątrz" ściany szczytowej, przy nieizolowanej połaci dachowej miałoby sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dorzucić kilka uwag do omawianego tematu. Dobór grubości izolacji jak i jej umiejscowienie nie może być przypadkowe. Reprezentuję pogląd, że przemarzanie ściany nośnej jak i jej zawilgocenie kondensatem pary wodnej jest zjawiskiem niepożądanym. Należy przeliczyć opór cieplny izolacji zewnętrznej oraz opór cieplny ściany i dobrać taką grubość izolacji cieplnej montowanej od środka aby suma oporów ściany i tej izolacji była mniejsza od oporu izolacji zewnętrznej. Tak dobrana grubość zagwarantuje, że praktycznie zawsze temperatura 0* pojawi się w izolacji zewnętrznej. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poroniony pomysł! NIE OCIEPLA SIĘ OD ŚRODKA!

 

Dlaczego? ....użyj szukaczki forumowej lub google... bylo o tym już wiele tematów i jeszcze więcej postów.

Nie wystarczy znaleźć "szukaczką" trzeba jeszcze zrozumieć.

Ociepla się od środka zdecydowanie częściej niż to sobie wyobrażasz.

 

pzdr

Wiem że się ociepla od środka.... sam dwa razy zrywałem styropian z wewnątrz i wiem co się dzieje ze ścianą! Wiem również jakie zjawiska zachodzą. A na konkurencyjnym forum działa T.B. który ociepla wszystko i wszystkich od środka... szukali już tych co im ocieplił ale niestety nie znaleźli... teraz nie mam już czasu na szukanie i podawanie linku do tego tematu ale jeśli za 10 dni temat będzie jeszcze aktywny to poszukam i podam ten link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplam poddasze i mam miejsce aby doocieplić ścianę szczytową od środka.
Czy szczyty są zaizolowane od góry (od strony dachówki) ?

 

dobre pytanie

 

a biorąc pod uwagę uciąglenie izolacji term, izolowanie "od wewnątrz" ściany szczytowej, przy nieizolowanej połaci dachowej miałoby sens

Widzę, że w lot Waść łapiesz o co mi chodzi :).

Taki błąd występuje niestety nagminnie :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że się ociepla od środka.... sam dwa razy zrywałem styropian z wewnątrz i wiem co się dzieje ze ścianą! Wiem również jakie zjawiska zachodzą.

Chętnie posłucham, ewentualnie podyskutuję o tych zjawiskach.

Niestety dwukrotne zerwanie styropianu może okazać sie niewystarczające żeby je opisać :D

 

A na konkurencyjnym forum działa T.B. który ociepla wszystko i wszystkich od środka... szukali już tych co im ocieplił ale niestety nie znaleźli... teraz nie mam już czasu na szukanie i podawanie linku do tego tematu ale jeśli za 10 dni temat będzie jeszcze aktywny to poszukam i podam ten link.

Czy będę aktywny? Nie wiem, zależy od nastroju i wolnego czasu :D

Linka nie potrzebuję, kiedyś słyszałem o poglądach TB.

Jak to w życiu każdy kij ma dwa końce. Nie wytarczy podać zalety trzeba również poznać wady każdego rozwiązania.

Izolowanie cieplne od wewnątrz jest przede wszystkim skomplikowane technicznie, trudne do opanowania estetycznego w połączeniach ze ścianami wewnętrznymi i stropami itp.

 

Chciałbym podkreślić, że w tym temacie nikt nie chciał "ocieplać"od wewnątrz, a jedynie "docieplać". Niby żadna różnica, a jednak ogromna. Jest to zupełnie inne zagadnienie techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracasz na to uwagę inwestorom, czy pozostawiasz ich w błogiej nieświadomości tego problemu ?

 

W moich dachach ten problem nie występuje. W przypadku gdy wchodzę na dach już zadeskowany docieplam te fragmenty pomiędzy łatami aby zminimalizować skutki tego błędu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie cenne rady.

 

Moja ściana szczytowa (prosty dach dwuspadowy) jest 0,5 m od dołu zrobiona z podwójnej cegły, natomiast reszta z pojedyńczej. Jak dam profile pod K-G to po między ociepleniem wewnętrznym (planuję 5cm styropianu), a ścianą zewnętrzną pozostaje wolna przestrzeń grubości 2-7cm. Od strony dachu mogę nie dawać wełny aby umożliwić wentylację.

Sufit będzie prosty oparty na jętkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ściana szczytowa (prosty dach dwuspadowy) jest 0,5 m od dołu zrobiona z podwójnej cegły, natomiast reszta z pojedyńczej. Jak dam profile pod K-G to po między ociepleniem wewnętrznym (planuję 5cm styropianu), a ścianą zewnętrzną pozostaje wolna przestrzeń grubości 2-7cm. Od strony dachu mogę nie dawać wełny aby umożliwić wentylację.

Sufit będzie prosty oparty na jętkach.

Aż sie prosi, aby wypełnić tą przestrzeń chociażby BK z przewiązaniem do muru ceglanego. Skoro to tylko ściana szczytowa i na dodatek nie cała, to koszty wcale nie będą większe od tego docieplania . Wprawny murarz zrobi to bez problemu i bedziesz miał ścianę jak sie należy. Przecież masz 10 cm ocieplenia z zewnątrz.............nie dajmy się zwariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...