Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiosna idzie i temat widzę, że ożył :). Gratuluję domku Jodełka. Gratuluję postępów w budowie Michał82. My mieszkamy od świąt chociaż oczywiście jeszcze wiele do zrobienia przed nami. Razem z wiosną ruszymy dalej.

Madziara12321 - witam kolejnego budowniczego M14. w sprawie dachówek nie pomogę - mamy blachę. Powodzenia w budowie!

Edytowane przez Bad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Witam nowego budującego dom M14a. My mieszkamy od sierpnia i również zostało jeszcze wiele do zrobienia. Czekamy na cieplejsze dni. Mieszka się bardzo dobrze, choć opłaty teraz mamy o wiele większe niż w mieszkaniu w bloku. Dużo spaliliście już ekogroszku? Nam leci 4 tona - dużo tego idzie, ale dom jest jeszcze nie wygrzany i może dlatego.

Michał82 fajne masz to okno tarasowa, będziesz miał fajny widok.

Jodełka podoba mi się twoja kuchnia - ja mam ciemne fronty i jasny blat. U mnie szafki są również pod oknem.

 

Ostatnio zauważyliśmy wadę w jednym skrzydle tarasowym - a mianowicie skrapla nam się woda w środku między jedną a drugą szybą. Musze to zareklamować tylko jak na złość nie mogę znalesć dowodu zakupu - musiał się gdzieś zawieruszyć przy przeprowadzce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał82...ja też zrezygnowałam z kominka i zamówiłam przeszklenie - 3 okna na 420 cm , dwa po bokach stałe i ta w środku ruchoma..rozsuwana ...

zrezygnowałam rówież ze schodów betonowycj i skrytki pod nimi, ogólnie między kuchną a salonem niebędzie zadnej sciany, jedna wielka powierzchnia, schody kręcone wiszące, kuchnia z wyspą na salon...ze zmian jeszcze jedna modyfikacja, łazienka po prawej stronie podzielona na pół i zamiast łazienki pralnia i mała łazieneczka - kibelek z wejściem ze sypialni po prawej stronie----taki osobisty wc.......

A wy jakie poczyniliście modyfikacje.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My opłaty mamy na razie takie jak w mieszkaniu o powierzchni 35 m2 :). Czekamy teraz na rachunek od połowy stycznia do połowy marca (powinien być podobny jak za okres od połowy listopada do połowy stycznia). Modyfikacji prawie nie mamy - właściwie jedyna to brak wewnętrznych drzwi do garażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

a u mnie Kochani ściany stoją, strop się układa, dachówka braasa zakupiona, drewno przyjeżdża w przyszłym tygodniu także też ruszamy z kopyta :)

Mam nadzieję,że już za niedługo pochwalę się jakimiś zdjątkami... leci ta kasiorka jak oszalała...aż mi się włos na głowie jeży....ale co zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszytskich chorba jakoś nie chce mnie opuścić ale udało się zrobić 1 pomieszczenie Tadam:D kotłownia

_s0.zmniejszacz.pl_DSC_0242_zmniejszacz-pl_64464.jpg_s0.zmniejszacz.pl_DSC_0241_zmniejszacz-pl_765906.jpg_s0.zmniejszacz.pl_DSC_0240_zmniejszacz-pl_729669.jpg_s0.zmniejszacz.pl_DSC_0245_zmniejszacz-pl_142503.jpg

drzwi zew. do kotłowni mają być w piątek narazie prowizorka dechy+ styro + folia na zewnątrz fakt jest taki ze niedało sie wytrzymać jak sie napaliło w kozie:) komin spełnia swoje zadanie. Teraz 2 tyg. czekania na ekipe od tynków.

Pzdrawiam

Edytowane przez Michał82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witajcie Kochani....

właśnie jesteśmy po montażu okien, niestety nie wszystkich....jutro przyjeżdzają drzwi....moze uda sie je zamontować...

Postaram się wkleić kilk zdjec.... :)....

Czy możecie mi napisać jaki tynki stosowaliście w swoich m14...zastanawiam sie gipsowymi....u nas w kujawsko-pomorskiem 20 zł za metr z materiałem...i apropos....ile my tam mamy metrów?? tak na oko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej zlikwidowany kominek ze srodka salonu i witryna....4 m szerokości i 230 wysokości...imponujace....i na to okno niestety czas oczekiwania bardzo długi :(

mały 2.jpg

 

Domek z przodu...pozmieniane okna na pojedyńcze...rozwierno uchylne z roletkami nadstawnymi.. kolor dąb bagienny..Drutex

mały 3.jpg

 

Witryna od ogrodu :)

ma tam być drewniany zadaszony poliwęglanem taras.... no zobaczymy

 

mały 4.jpg

 

Brama segmentowa HOOrman - zwiększylismy wysokośc do 2300 cm... Busikiem można wjechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...