Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

Witajcie Kochani....

właśnie jesteśmy po montażu okien, niestety nie wszystkich....jutro przyjeżdzają drzwi....moze uda sie je zamontować...

Postaram się wkleić kilk zdjec.... :)....

Czy możecie mi napisać jaki tynki stosowaliście w swoich m14...zastanawiam sie gipsowymi....u nas w kujawsko-pomorskiem 20 zł za metr z materiałem...i apropos....ile my tam mamy metrów?? tak na oko??

 

U nas chyba 530 m2 + 38m2 kotłownia tak na oko Tynk na sufice Mp75L a na ściany knauf diamant. Cena dobra

Edytowane przez Michał82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie

Dzięki Michał82...tak właśnie koło 500 m liczyłam...

Elektryka prawie skończona i od poniedziałku wchodzą tynkarze...

Ponoć po tynkach w środku wygląda już prawie...prawie..na mieszkanko..

Tynki bierzemy od razy z gładziami....prawdopodobnie najlepiej jak robi to jedna ekipa..

Zobaczymy za 2 tygodnie....jaki bedzie efekt z gładkimi ścianami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że czas budzić się z zimowego snu...tylko, że my nie spaliśmy tej zimy (no może na forum trochę przysypiałam;). Na budowie ciągły ruch. Tynki położone w styczniu, przetrwały mroźne czasy bez większego szwanku:) Chociaż w momentach, kiedy szron pokrywał ściany naszej sypialni miałam chwile ( nie jedną) zwątpienia. Teraz szlifujemy i damy im jeszcze chwilę na odsapnięcie a potem malowanie:) Kafelki już wybrane i projekty łazienek zrobione:) Wahałam się czy zrobić kafle na całej podłodze czy może jednak w pokojach dać panele. Koszty jak zapewne wiecie są znacząco różne. Zdecydowaliśmy się na kafle w całym domu (Ancona ochra z ceresanitu). A propos płytek. Jak uważacie, czy klej do nich powinien być specjalny na ogrzewanie podłogowe czy nie koniecznie?

No i jeszcze sufity. Ponieważ mamy strop drewniany trzeba je pokryć płytami. W środkowej części domu chcemy mieć belki odkryte więc z tym będzie więcej dłubaniny ale fachowiec zapewnia, że podoła:) Trochę czas zaczyna nas gonić. Pod koniec zeszłego roku podpisaliśmy umowę przedwstępną sprzedaży mieszkania i do końca czerwca musimy je opuścić. Tak więc zegar tyka i zdaje się, że coraz szybciej.

SZATYNKA240 u nas będą dodatkowe grzejniki w łazienkach i grzejniki na górze.

Anulkawj „My w lutym 2011 kładlismy wszystkie sami z mężem. Tzn. w odwrotnej kolejności - mąż ze mną” – zdolniachy z Was!!! Jakie masz kafelki?

Bad jak widzę wciąż jesteśmy na podobny etapie. Kiedy przeprowadzka? Musze przyznać, że wybór kafelek nie był takim łatwym i przyjemnym zadaniem, jak się wcześniej wydawało. Daj znać co wybrałeś.

Trochę nadrobiłam zaległości i obiecuje poprawę frekwencji:)

Pozdrawiam serdecznie:)

 

 

Witaj Jodełka,

 

Widzę, że kupiłaś do salonu płytki Ancona Ochra. Czy byłaby możliwość podzielenia się zdjęciami?

Sama się zastanawiam nad kupnem tychże konkretnie płytek. Będę wdzięczna za każde zdjęcie, gdyż w internecie nie ma za wiele zdjęć aranżacji tychże płytek.

 

Pozdrawiam,

Ewelina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Witajcie wszyscy "M14tkowicze"... 15.09 minął rok odkąd mieszkamy u siebie! Domek jest funkcjonalny, znajomym podoba się rozplanowanie układu pomieszczeń...zima minęła bez problemów, lato ...żal,że się skończyło, teraz już chłodnawo, gres w salonie i kuchni robi swoje, latem działa jak klimatyzacja, natomiast kiedy chłodniej na dworze, odczuwamy to w salonie...ale jesteśmy przeszczęśliwi, budowaliśmy 4 lata i teraz w pełni delektujemy się naszą przestrzenią :) Powodzenia dla miłośników M14. Pozdrawiam cieplutko! Gosia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było, ale byłam ciekawa, co się pozmieniało. Widzę, że nieźle pędzicie z budowami. Nam w lipcu trzasnęły 2 lata od przeprowadzki a mnie się wydaje jakbym mieszkała od wielu. Na pocieszenie - nadal nie mamy wszystkiego zrobionego, więc pomalutku dłubiemy. Ostatnio dorobiliśmy się nowego frontu :)

20130916_162721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witajcie Kochani

a my przeprowadzaliśmy się w sobotę 2-go listopada..

lekki hardkor, bo ściany nie ocieplone, ale na szczęście jeszcze nie ma mrozów a podłogówka z gresem ceramiki parażyż taranto grzeje aż miło :)

No powierzchnia naprawdę zachwyca, tym bardziej ,że wyburzyliśmy schody ze srodka salonu, także razem z otwartą kuchnią jest tam jakieś 56m2 powierzchni :)

Jak tylko zawiesimy jakieś lampu-bo ta jedna wisząca na kablu nie daje za dużo światła...wstawię zdjątka kuchni, salonu i pokoi dzieciaków :)

No teraz konczymy zabawę z wewnątrz i kręcimy się za styropianem....bo zima za pasem..

Pozdrawiam Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie często tu teraz zaglądam i zapowiada się na to, że ta już to będzie. Zatem dla tych, którzy zechcą się ze mną skontaktować polecam maile na priv wtedy będzie pewność że przeczytam wiadomość. Gratuluję wszystkim budowniczym i tym, którzy już rozkoszują się urokami własnego domu i ogródka oraz tym którzy są w trakcie tworzenia swojego raju na ziemi. Powodzenia i pozdrawiam serdecznie. Byle do wiosny:)))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...