Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

FAZER dom wygląda bardzo ładnie z tą dachówką,gratuluję tak szybkich postepów ,jak dla mnie stanowczo za mało fotek,więc proszę o więcej.

pohlanka ,Gabii co się z Wami dzieje???

agnieszkakusi widzę że i u Ciebie prace wykonywane są w zawrotnym tempie,ahh ja Wy już macie dobrze,coraz bliżej końca.

Pzdr Aga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Fazer

Dach z tą dachówką wygląda bardzo ładnie i chyba też zdecyduję na grafit i dwa okna połaciowe.

W przyszłym tygodniu składam wniosek o pozwolenie na budowę.

Widzę, że większość z budujących ten domek wybiera beton komórkowy.

Czy decyzja o wyborze tego materiału wynikała głównie z tego, że ten materiał jest proponowany w projekcie czy przemawiały za tym inne argumenty (koszt, szybkość budowy, właściwości materiału itp)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach rzeczywiście wygląda super, zdecydowanie lepiej prezentuje się 30% spadku niż 15%, może pójdziemy Twoim tropem i dodamy jednak „a” bez wykańczania poddasza. Myślę o stropie drewnianym, czy projektant wyraziłby zgodę na taką zmianę? Robiąc strop drewniany bez wykańczania poddasza i bez schodów cena pomiędzy M14 a M14a była by prawie identyczna, a bryła ładniejsza.

Widzę, że niedługo zaczniesz prace wnętrzarskie, najbardziej lubiany przezemnie etap, chociaż wymaga dużo cierpliwości. Trzymam kciuki !

 

Co do wyboru betonu komórkowego jestem za.

Większa dokładność, mniej mostków termicznych, tynk cienkowarstwowy, mniejsza wilgotność technologiczna, łatwość wykonania wszelkiego rodzaju przewiertów, bruzd pod instalację, nie ma potrzeby równania ścian pod glazurę, komfort montażu wszelakich zamocowań ( nie trafiam, co raz na pustkę), łatwość cięcia już gotowych ścian ( np: w przypadku gdybym chciał powiększyć okna). To tak jednym tchem:).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Agnieszko broń Boże. Moja żona twierdzi nawet, że M14 jest ciekawsze od M14a (jest dekoratorem wnętrz), więc w sprawie estetyki do niej należy ostatnie słowo. Będziemy budowali dwa domy jeden na sprzedaż ( w ten sposób mam nadzieje na pozyskanie sąsiada). Nasze miejsce na ziemi jest cudowne myślę jednak, że z sąsiadem w bezpiecznej odległości będzie raźniej. Czy znacie dowcip o sąsiedzie i sekatorze ? :)

Wracając do sprzedaży, oferta z możliwością adaptacji poddasza w cenie domu parterowego będzie bardziej kusząca:).

Pozdrawiam.

PS.

Czekamy z niecierpliwością na zdjęcia Twojego dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragniemy się przywitać i dołączyć do grona właścicieli projektów i domów M14a.Cieszymy się że ktoś wybudował właśnie taki dom i liczymy na cenne uwagi i porady .Posiadamy działkę budowlaną w Nowej Hucie (1050m)z planem zagosp.przestrz.Obecnie kompletujemy dokumenty i za tydzień składamy wniosek o pozwolenie na budowę.Chciałbym się pochwalić tym co już mamy zamieszczając kilka fotek ale nie wiem czy będę umiał wkleić fotki.

Zaczęliśmy od ogrodzenia i od tej pory postanowilem prowadzić swoja kronikę budowy wraz z jej kosztami.Tymczasem wszystkich pozdrawiamy i będziemy się teraz częściej pojawiać na tym forum.[/b]

____http://foto.onet.pl/627ea,y6o01fjprvyj,u.html?P=0_____________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie Cię Diler :D

No to grono budujących Nasze "M14a" czy bez "a" nam się poszerza.

Diler napisz coś więcęj o swoich planach czy nanosiłeś jakieś zmainy w projekcie :roll: ,czy budujesz z oszczedności czy niestety albo stety będziesz korzystał z kredytu jak większośc z Nas tutaj. :oops:

Bardzo ładną masz działeczkę i bardzo mi się spodobało Twoje ogrodzenie mówiąc prościej ten płotek. :)

Tak więc zapraszamy serdecznie do dzielenia się postępami w budowie,a narazie życzę szybkiej decyzji o pozwoleniu na budowę. :lol:

 

Pohlanko ja to chyba muszę do Ciebie zadzwonić i się przypomnieć bo całkowicie o nas zapomniałaś. :evil:

 

Gabii Ty to już całkiem zaginęłaś "Ktokolwiek widział ktokolwiek wie". :evil:

 

Jerry-Mc skoro żona jest dekoratorem wnętrz to już nie moge się doczekać urządzania domku w wewnątrz,czekam z niecierplwością na tą chwilę. :wink:

Pzdr Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy mieszkanie które pozostanie zabezpieczeniem dla banku pod hipotekę.Zdecydowaliśmy sie na Nordea Bank i na CHF.W projekcie na razie nie dokonywaliśmy wiekszych zmian myslimy o budowie z Maxa.Ale zauważylem że niektórzy z Was podnieśli dach o kilkadziesiąt cm.i to już daje nam do myślenia.Budować będziemy bardzo oszczędnie ale solidnie i z dobrych materiałów.Nie wiem jeszcze czy da się to pogodzić.System gospodarczy - to u nas będzie jeden majster z pomocnikiem do całej budowy.Wybudował już kilka domów a ostatnio naszej rodzinie i jest wszystko w porządku.Mamy do niego zaufanie.Zdolny gość.Mamy również znajomą kierowniczkę budowy która z nas nie zedrze skóry.Mamy dość życzliwych sąsiadów którzy np dają 40 drzewek za darmo albo za piwo spawają konstrukcję ogrodzenia.Nie ma tu żadnego podstępu.Poprostu mnie znają,ja urodziłem sie w tej wsi.A wieś nie jest zwyczajna bo zabytkowa.Może ktoś z Was słyszał o Krzesławicach i mieszczącym sie w nich Dworku Jana Matejki?Jest nawet strona o tej wsi.

Jak na razie wszystko szło mi jak po maśle.Po zakupie działki przyjechała ekipa i podłączyła w ulicy rurociąg wodny.Ufundowalo miasto Kraków.Taki gest od miasta i UE.Ja tylko się dopiałem za 1500zł.Następnie przyjechała inna ekipa i postawiła dwa słupy z oświetleniem miejskim.Ot tak bo ja tam kupiłem działke.He He.Bajka czy co??To wszystko wydarzyło się w zeszłym roku.Aż strach pomyśleć co będzie dalej.Pozdr.Jeszcze tu wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie!!!

Doznałam miłego szoku jak zobaczyłam ile Nas tu klika....hihi.

Kochana Bukalko jestem jestem, tyle że bez większych rezultatów. :cry: Przesłałam mapkę do celów projektowych do architekta (którą dopiero dostarczył mi geodeta :evil: :evil: :evil: ) i teraz sobie czekam z niecierpliwością.... A Twoje sprawy z pozwoleniem i z kredytem jak wyglądają? Mam nadzieję że wszystko OK.

Pohlanka pewno wrzuci nam zaraz fotki jak siedzi przy kominku i winko sączy.... :wink:

Fazer chatka rewelacja!!! Zupełnie inaczej wygląda z dachówką. Przyłączam się do prośby Bukalki i proszę o więcej fotek.

Diler Twoja działeczka i ogrodzenie superrrr!!! Tylko pozazdrościć tak szybkiego załatwienia spraw i tak życzliwych sąsiadów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych sympatyków M14 i M14a.

Dzisiaj złożyłem w starostwie wniosek o pozwolenie na budowę.

W adaptacji projektu nie podnosiłem poddasza ale zastanawiam się czy w trakcie budowy mogę taką sprawę załatwić na zasadzie wpisu do dziennika.

Czy podnosząc poddasze o te kilkadziesiąt cm dokonywaliście w projekcie jakieś dodatkowe zmiany (np wzmocnienia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnieszkakusi

Dziękuję za informacje.

Czy koszty, które podałaś tzn: fundamenty 20 tyś, ściany zew. z robocizną ok. 25 tyś.

to ceny brutto (materiał już z Vat-em)? Czy duży był wkład pracy własnej?

Fundamenty i ściany mamy podobne (ja będę miał trochę więcej stali z uwagi na szkody górnicze).

Fazer będę budował najbardziej zbliżoną wersję do Twojej:

-bez schodów i poddasze podniesione o 2 pustaki,

Czy możesz (jeżeli to nie tajemnica) napisać w jakich kosztach zamknąłeś się do stanu surowego otwartego (najlepiej z minimalnym podziałem na etapy).

Jestem ciekaw czy też to oscyluje w granicach 120 tys. do stanu surowego otwartego (jak u pohlanki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie.Za tydzień skladamy papierzyska o pozwolenie na budowę. :lol: Obejrzałem sobie postępy Waszych budów i zastanawiałem się dlaczego nikt nie zdecydował się budować z cegły ceramicznej. :( Może mnie ktoś oświeci dlaczego komórkowe bloczki są lepsze?Zakladam że chodzi o koszty.Ale czy tylko o to? :(

Lektura którą się tu upajam jest tak wciagająca że czekam na kolejne newsy

i fotki.Dzięki Waszym fotkom moglem zobaczyć jak będą wygladać schody,sypialnie no i salon.Przyznam że pomysł powiększenia salonu już wcześniej mi świtał a dzięki foto mogłem to zobaczyć niemal live.Dołączajcie,dołączajcie FOTKI. :D Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka wszystkim!!!!!!!!!!!!!!!

Witam serdecznie wszystkich tych z "a" i tych "bez a" :D :D :D :D :D :D

Podobnie jak Gabii doznałam miłego zaskoczenia co do ilości budujących "naszą" czternastkę!!!

Sorki za długą nieobecność, ale do tej pory nie dostaję żadnycj info od forum o odpowiedziach no i też trochę wpadliśmy w rytm załatwiania i dogrywania terminów fachowców. Udało nam się dograć na marzec dobrego hydraulika i teraz szukamy elekrtryka z prawdziwego zdarzenia. Niestety , jak wszystko w naszej kochanej Stolycy ceny są jakieś w wogóle z kosmosu!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:

Nie wiem dlaczego wszystkim wydaje się, że jak ktoś mieszka w Wawie to kasy juz musi mieć jak lodu, jakich ogólny horror :evil: :evil: :evil: :evil:

Rozglądalismy się też za kuchniami, ale nie wiem czy to moja wizja jest taka odjechana, że ceny które nam proponują oscylują w granicach 30tys., czy też znowu kłania się kochana Stolyca :wink:

 

Gabiikochana jak tam Twoje działania na polu mieszkaniowym??? czy coś drgnęło?.Mam kochana pytanie do Ciebie czy orientujesz się czy w naszej okolicy jest jakieś przyzwoite przedszkole -mam na mysli zarówno personel jak i ceny. dzisiaj dzwoniłam do prywatnego przedszkola w Łazach bo znajomi powiedzieli,że czasem ceny w takich placówkach sa porównywalne i pani strzeliła mi cenę 1200zł za miesiąc za dziecko !!!!i powiem szczerze,że zdębiałam!!! :roll: :roll: :roll: :roll: aaaaaa, zapomniałam jeszcze dodać o 1000zł wpisowym na rok. horrror!!!

 

Bukalkajak tam sprawy kredytowe i papierologia?

odebrałaą już pozwolenie na budowę???

jutro zamierzam zadzwonić do tego elektryka co dałaś namiary i zastanawiam się tylko czy sa szanse na to by ewentualnie chciał się do nas pofatygować???

 

Fazer dach super, ale prosimy koniecznie o więcej zdjęć, ja jestem ciekawa szczególnie jak jest w środku bez schodów!!!

spróbuj proszę dołączyć jakieś ciekawostki foto!

 

W niedzielę udało nam się już zakupić okna, bramę garażową i drzwi zewnetrzne. Jesli chodzi o wewnętrzne to chyba się narazie wsztrzymamy bo ceny drzwi oscylują po 1200zł za sztukę bez ościeżnicy!!!!!a ja ostatnio na forum widziałam jak cudownie jeden forumowicz zrobił sam cudeńka ze zwykłych drzwi z castoramy.Muszę więc popracować nad moją druga połówką a by trochę się zmobilizowała i może coś z tego wyjdzie!

 

Dilerjestem pod ogromnym wrażeniem Twojej działki!!!!!!!!!!cudeńko!!!!!znam trochę te okolice i stwierdzam,że miejsce jest cuuuuuudo!!!, a jeszcze niesamowite działania gminy i suuuuper sasiedzi właściwie masz niebo na ziemi! :D :D :D :D :D

 

Dudniczenko i Dilerjesli mogę się wypowiedzieć w kwesti imateriału to my zdecydowalismy się na Ytonga po wielu wyliczeniach i rozmowach z osobami, które już wybudowały i mieszkają przynajmniej rok w swoich domkach. Absolutnie nie bralismy pod uwagę,żadnych materiałów sponsorowanych czy reklamówek. Wszyscy ( 3 rodziny), dosłownie wszyscy stwierdzili,że Ytong jest trochę ( i jak się okazuje naprawdę niewiele)droższy od tradycyjnych materiałów , ale jego walory użytkowe w postaci głównie termicznej są nie do przebicia.I co dość istotne nie trzeba go dodatkowo ocieplać!!!!.

My wybralismy Ytong 40cm, najgrubszy jaki jest na rynku aby jeszcze dodatkowow dom był cieplejszy. Wszyscy nasi znajomi stwierdzil,że nawet w okresie mrozów i zeszłorocznej zimy -30 stopni piec włączał im się raz. dwa razy dziennie i nie ukrywam,że to przeważyło szalę naszej decyzji.

Jeslli zaś chodzi o cenę wybudowania domku w stanie surowym otwartym to wydaje mi się kochani,że niesety nie jestem tu najlepszym przykłądam, gdyż tak jak wspominałam na poczatku ceny warszawskie są zupełnie odjechane w stosunku do tego co jest w kraju!

Nasza sąsiadka np. która kupiła działkę koło nas za wybudowanie domku o powierzchni 220m w stanie surowym otwartym musi wyłozyć z kieszeni 7o tys. za samą robociznę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!uważam ,że to zupełny odlot :evil: :evil: :evil:

Jeśli chodzi o dalsze zmiany, które zamierzaliśmy poczynić to daliśmy sobie spokój i dwa pokoje po stronie kotłowni cudownym sposobem ocalały

 

Dobra dosyć tej gadaniny spróbuję wkleić parę zdjęć naszej góry ze ściankami działowymi

poniżej widok na naszą sypialnię od strony drzwi wejścowych do niej

http://foto3.m.onet.pl/_m/77260021877ec9558de6b295d1220d07,5,19,0.jpg

 

 

widok naszej sypialni z kominem

http://foto3.m.onet.pl/_m/f431b159e871cea07aa4044bffc90637,5,19,0.jpg

 

widok na pokój starszej córki tj ten pokój po przeciwnej stronie łazienki

http://foto0.m.onet.pl/_m/e0610d9396f12f14804e2ea31ffcc630,5,19,0.jpg

 

widok na miejsce na prysznic w łazience

http://foto2.m.onet.pl/_m/403b15960809fa090f267d99070504c6,5,19,0.jpg

 

widok na holik na górze od strony schodów

http://foto0.m.onet.pl/_m/bebf8eb4b5e41821435c0f8b79c8d1ec,5,19,0.jpg

 

widok na schody od strony salonu

http://foto0.m.onet.pl/_m/62563dea4505a5a60c29d01e0d90d684,5,19,0.jpg

 

widok na schody od strony kuchni

http://foto3.m.onet.pl/_m/239f9db4a986e765b44edac9e96a5dd7,5,19,0.jpg

 

widok na tunel, który jest jeszcze, a gdzie będą dwa pokoje i łazienka na dole od strony kotłowni

http://foto3.m.onet.pl/_m/8399bafaf6548063be2ac20e1756ac17,5,19,0.jpg

 

 

buzka

ap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudniczenko, ceny z materiałami. Fundamenty robił mąż ze znajomym, który "skasował" nas na 2 tyś.

U mnie położyli wczoraj 1/3 kratownicy. Jeszcze z dwa dni i będzie cała więźba. Gorąco polecam gotowe kratownice. Drzewo suchutkie, równiutkie i równo zaimpregnowane. Naprawdę rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sluchajcie - mam pytanie techniczne odnosnie tego projektu M14

Chodzi konkretnie o powierzchnie zabudowy. Nas ogranicza z wydanych warunkow 150 m. M14 wg Muratora ma 162m a M14a 140 m . Bardzo nam sie to dziwne wydalo i zadzwonilam do Muratora. Przyznano racje - jest blad w pow zabudowy - w obliczeniach. Na nasza niekorzysc. Pow jest wieksza niz 150 m.

Chcialabym sie dowiedziec czy kupujac ten projekt mieliscie w dokumentacji 140 m??

I zastanawiam sie czy gdybym go kupila a nastepnie zlozyla o pozwolenie na podstawie owych 140 m zabudowy ktos by sie doszukal tego ze jest tam ten blad???

Nie chcemy tracic 2 miesiecy i wystepowac o nowe warunki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkkafe nie jestem ekspertem ale na mój chłopski rozum to za adaptację projektu do WZ odpowiada architekt/projektant i to on poświadcza, że projekt jest zgodny z WZ.

Jest duże ryzyko, że po zakupie projektu albo on albo urzędnik zauważy tę niezgodność.

Jeszcze gorzej chyba jak dom już będzie wybudowany i np przed jego odbiorem ktoś to wyłapie.

Wtedy problemy/koszty mogą być jeszcze większe niż ten czas oczekiwania na nowe WZ.

Z tego co widziałem to masz dużą działkę i dziwne te ograniczenia (chyba, że większa część to część rolna a ta mniejsza to budowlana).

Pohlanko dzięki za zdjęcia. Ytong też mi się bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...