Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

dudniczenko masz racje, ryzyko jest zbyt duze, chyba nie bedziemy ryzykowac

dzialke mam duza, 3500 m, choc nie wszystko co widac na foto jest moje, jednak szer dzialki mamy 36x91 m, wiec spokojnie bysmy sie zmiescili i nie lamali warunkow zabudowy co do frontowej sciany... Po prostu urzednik nas portaktowal standardowo - myslac ze bedziemy budowali parter z poddaszem a nie bez i stad nieporozumienie...

dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pohlanko nie denerwuj się na warszawskie ceny. Przecież stołeczni rzemieślnicy mają duże koszty utrzymania. Na pocieszenie powiem Ci, że Warszawa nie jest najdroższym miejscem w Polsce, jeżeli chodzi o prace remontowo-budowlane. Chociaż drzwi za 1200? Warto poszukać oszczędności. Anglia wydawałoby się bogaty kraj, a budują bardzo, ale to bardzo oszczędnie ( może dlatego bogaty ? ). Nasze Polskie standardy są nieosiągalne dla przeciętnego Anglika, np. drzwi najczęściej wykonywane są ze zwykłych płyt MDF i malowane na biało. Gdy ktoś ma fantazję frezuje wzorek bądź wycina okienko i jest pięknie.

 

Mam gorącą prośbę, może mógłby mi ktoś wskazać drogę, jak przebrnąć przez kredyt hipoteczny. Ostatnio wpisałem w googlach „kredyty” i się przeraziłem. Nie wiem jak się za to zabrać, na co zwracać uwagę, czy są jakieś wyspecjalizowane banki z dobrą ofertą. Marzy mi się kredyt hipoteczny na budowę domu i remont starej wiejskiej chałupki. Taki, który mógłbym spłacić przed czasem, nie ponosząc dodatkowych opłat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam doradców z openfinance (http://www.open.pl) lub expander (http://www.expander.pl). Doradztwo jest darmowe (zrzucają się na nich chyba banki).

Mają aktualną ofertę kilkunastu banków i łatwo, szybko i przejrzyście można się zorientować, który bank ma aktualnie najlepszą ofertę w stosunku do naszych potrzeb. W przyszły piątek jestem umówiony z openfinance to po rozmowie wrzucę więcej szczegółów. Oczywiście można indywidualnie negocjować warunki ze swoim Bankiem ale taki szybki przegląd szerokiej oferty kredytowej to duża oszczędność czasu. Z uwagi na dużą konkurencję oferty/promocje kredytów hipotecznych zmnieniają się z miesiąca na miesiąc więc trzeba trzymać rękę na pulsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doradca z open finance dzwoniąc do mnie zachwalał ich firmą do czasu, aż usłyszał, że mąż pracuje w służbach mundurowych. Zakończył rozmwę bardzo nieprzyjemnie stwierdzając, że TAKIM ludziom nie dają banki kredytów, bo jest zbyt duże ryzyko...śmierci....poszłam do PKO BP i sama załatwiłam kredyt..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże nie reklamuję tych firm tylko chciałem pomóc podając namiary na bezpłatnych doradców współpracujących z wieloma instytucjami finansowymi (expander podaje, że ma ofertę ponad 20 banków).

Decyzję oczywiście każdy podejmie indywidualnie ale to może trochę ułatwić porównanie ofert (o niektórych zagranicznych bankach człowiek nawet nie wie, że już są w Polsce i mają bardzo dobre warunki, ponieważ chcą zdobyć klientów).

Takiej analizy można też samemu tego dokonać na dowolnym portalu finansowym np http://www.money.pl

http://direct.money.pl/kredytymieszkaniowe/?reff=1201

Ja do tej pory jestem zadowolony z poziomu obsługi tych dwóch firm doradczych.

Open Finance też ma ofertę PKO BP i myślę, że trafiłaś na niekompetentną osobę jeżeli niczego nie zaproponowała.

Przecież to nie oni udzielają kredytu (nie podpisuje się z nimi żadnych dokumentów) tylko banki jakie z nimi współpracują.

Jak dla mnie teoretycznie nie powinni faworyzować na siłę jakiegoś banku, ponieważ szybko inne banki rozwiązałyby z nimi umowę.

Expander jest na rynku już kilka lat i jak do tej pory dynamicznie się rozwija.

Może jestem zbyt naiwny ale skorzystam z ich pomocy (podczas wizyty stracę tylko do godzinki czasu).

Ja np. mam konto w mBanku od kilku lat (praktycznie od powstania) ale bank ma to w nosie i składając mi ofertę kredytu traktuje mnie jak klienta z ulicy (tego może nawet lepiej bo musi go pozyskać).

Każdy i tak musi sam podjąć ostateczną decyzję.

 

PS

Ciekawą opcją jest też http://www.finansowo.pl

Zgłasza się na aukcji np chęć zaciągnięcia kredytu i oferty same są przysyłane na skrzynkę (przetestowałem to kilka miesięcy temu i przez 3 tygodnie dostawałem maile z różnych firm finansowych).

Taka opcja to przyszłość (niskie koszty dla banków) ale obecnie jeszcze chyba mało popularna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pohlanko ogromne dzięki za tych kilka fotek.Patrząc na nie chce się budować.

Ostatnio zwiedzalem sklady budowlane i karpik!!! brak materialów budowlanych.Co się dzieje???Rozumiem że ceny materiałów rosną ale w takim tempie?i w dodatku ich nie ma.Porządnego Maxa będzie ciężko zdobyć.Ceny Maxa doganiają cenę bloczka komórkowego.Zaczynam kalkulować te koszty.

Może jednak Ytong?? :o Tylko nie wiem czy mój majster sobie z nim poradzi,nie chcialbym aby na moim domu się uczyl go stawiać.Podobno samemu można go ukladać.Słyszałem że pierwszą warstwę układa pracownik firmy Ytong - to prawda? :o No i ta zaprawa jakaś inna.Trzeba by jakiegoś fachowca od Ytonga szukać.Mam nad czym teraz mysleć.

Od marca poważna podwyżka na materialy budowlane.Trzeba się spieszyć z zakupami.Dla chętnych poznania okolicy w której będę budował przesyłam link.

Wszystkie te miejsca znajduja się od mojej działki w odleglości 200m-1000m.

http://www.krzeslawice.republika.pl/ Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diler

jesli mogę coś podpowiedzieć to proponuję skontaktowac się z przedstawicielem Ytonga ( namiary znajdziesz na stronach w necie ) ze swojego regionu.Bloczki są klejone na specjalny klej, który jest w cenie bloczków, a nie na zaprawę i dobrze było by aby ktoś się jednak na tym znał.Ale jeśli zaczynasz jako pierwszy, a dokłądnie Twoja ekipa to też nie ma problemu. Nasz przedstawiciel powiedział , że może przyjechać gość z Ytonga i pokazać jak to się robi ekipie i wszystko dokłądnie wytłumaczyć.Gratis!!!niesety nie ma opcji,że przyjeżdza i sam kładzie.

Myślę,że jeżeli się interesujesz, a naprawdę zachecam do Ytonga, to warto byłoby się z takim gościem umówić na rozmowę.

Nasz był super kompetentny gdyż właściwie znalazł nam ekipę, bardzo dokłądnie wylicxzył koszty budowy, dał namiary na hurtownie z więcej niż lepszymi rabatami itd, naprawdę super gość!!!!!

W Ytongu najważniejsza jest pierwsza wartstwa musi być idelana co do milimetra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1bardzo dokładnie wypoziomowana , gdyż inaczej wszystko co pójdzie dalej nie ma sensu!!! :D

 

pzdr

pohlanka

 

 

ps. czy te informacje o podwyżkach w marcu to z pewnego źródła???????

już się zestresowałam!!!!!!

 

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to pewna wiadomość,dlatego szaleje. :evil: Stal już poszla w górę a w polowie roku za Maxa wydamy bisko 5zl. :o Na razie tylko kilkadziesiąt gr/szt.

Inf. jest od znajomego właściciela składu budowlanego.Jak tak dalej pójdzie to kredytu braknie na rozpoczecie inwestycji.[/img] :wink: Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej , ale z tego co mówisz to wynika,że podwyżki będą o około 500%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

trzeba się dowiedzieć jeszcze z innych źródeł jak w trawie piszczy, bo wydaje mi się że to aż niemożliwe!!!!

Ceny juz teraz są bliskie szaleństwu, a po takich podwyżkach to chyba budowlanka padnie na amen!!!!

Boże miej nas w opiece!!!!

 

pohlanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Pohlanko dzięki za fotki :lol: :lol: :lol: poprawiłaś mi nimi humorek. Mam nadzieję że wkrótce pojawią się zdjęcia z okienkami :D

Przesłałam Ci na priva nr tel. do przedszkoli które udało mi się znaleśc. Niestety nie posiadam żadnych szczegółowych informacji co do cen ponieważ mój Bączek najprawdopodobniej pójdzie dopiero w przyszłym roku do przedszkola - tak więc nie miałam potrzeby dzwonić. Ale widzę że ceny są zabójcze!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: Dałam Ci namiar na przedszkole w Kolonii Mrokowskiej - jest to w stronę mojej działki czyli tyćke dalej niż Wasza. Nie wiem czy zdecydowalibyście się odwozić Szkrabika tak "nie po drodze" ale na wszelki-wielki ....

Jeśli chodzi o ceny to koszmar co się dzieje w naszym kraju!!! Kaczorek chce sobie zrobić podgrzewany plac przed zamkiem :evil: a Nas niedługo nie będzie stać na zakup materiałów jak ceny w takim tempie będą rosły.

Powiem szczerze że my też cały czas się zastanawiamy nad wyborem materiału z jakiego stawiać dom. Już po mału głupieje :-? . Teraz nie wiem co lepsze - czy max, czy Ytong?! Mamy jeszcze trochę czasu to może wkońcu się na coś zdecydujemy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabii

wielkie dzięki za info dot.przedszkola!!! :D :D :D

Jeśli zaś chodzi o materiał z którego chcecie budować to ja bardzo,bardzo mocno polecam Ytonga, ale i tak musicie sami wszystko skalkulować, policzyć itd.....

Jesli jednak bylibyście zainteresowani to daj znać prześlę namiary na tego goścoa co sie nami zajmował

pzdr

ap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudniczenko, dzięki serdeczne za pierwsze tropy, podążę nimi, jakoś trzeba będzie tą żabę połknąć.

Jeżeli chodzi o ceramikę to w Twoim przypadku, gdy obawiasz się szkód górniczych to dobry wybór, biorąc pod uwagę fakt, że ma zdecydowanie większą wytrzymałość mechaniczną od ytonga.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tego nie odbierać jako propagandę rządową.

Po tej garści pesymistycznych informacji o wzroście cen materiałów i usług budowlanych na pocieszenie mogę tylko powiedzieć, że średnie wynagrodzenie w naszym kraju wzrasta i w dłuższej perspektywie ta tendencja się utrzyma (raty kredytu w kolejnych latach będą dla nas relatywnie niższe) .

Z uwagi na wzrost gospodarczy nasza waluta powinna być stabilna co bezpośrednio przekłada się np na atrakcyjność kredytów walutowych.

Gdybym nie zakładał takiego scenariusza nie podjąłbym decyzji o zaciągnięciu kredytu.

Jedno co jest pewne to to, że ceny mieszkań i gruntów nadal będą wzrastać więc naszą inwestycję możemy potraktować jako dobrą lokatę kapitału (jeżeli sytuacja nas zmusi do sprzedaży nieruchomości powinnismy na tym zyskać).

PS

rozmowę z expanderem i openfinance przełożyłem na połowę marca (podobno najlepiej sprawdzić ofertę banków max na miesiąc przez zaciąganiem kredytu).

pohlanko będę musiał przeanalizowac jeszcze raz ofertę ytonga tylko przy murze jednowarstwowym trochę obawiam się mostków termicznych (szczególnie po kilku/kilkunastu latach). Jeżeli się trafi na super ekipę (takie niestety są teraz w cenie) to może ten problem jest do pominięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzisiaj bylem na skladzie. Cegły brak a mimo to cena dzisiaj wzrosla o 40gr/szt.

Od 1 marca spodziewana kolejna podwyżka.Mamy kolejny monopol.

Ytong będzie konkurencyjny dla maxa.Choćby nawet dlatego że materiały do ociepleń również sadzą pędem w górę.

Pohlanko rozumiem że u Ciebie pójdzie tynk zewn. akrylowy i basta?Spora oszczędność materialu i robocizny.Przerobię temat Ytong.Pozrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...