Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

Drogie Dziewczyny!!!

Wszystkiego najlepszego w dniu Waszego Święta.

 

http://www.n01-in-flowers.com/Flower-images/filler-images/Country%20Garden.jpg

 

PS

u mnie coś się w końcu krystalizuje

w przyszłym tygodniu mam już dostać pozwolenie na budowę i udało mi znaleźć ekipę, która może wystartować od maja z budową

opcja szkieletu odpadła z uwagi na dodatkowe koszty przerabiania projektu (zaśpiewali sobie ok. 20 zł od metra czyli w tym przypadku ok 3.000 zł)

 

czy 35.000 brutto za robociznę za: fundamenty, ściany nośne z BK 24, strop terriva bez schodów, więźbę tradycyjną i wszystkie roboty dekarskie (krycie dachówką + rynny) to dobra cena?

 

agnieszkakusi i fazer czy układaliście bloczki BK na tradycyjnej zaprawie czy na kleju?

na zdjęciach wygląda to na tradycyjną ale nie jestem pewien[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dudniczenkow imieniu wiekszości kobiet z wątku wielkie dzięki za życzenia!!!!!

jeśli chodzi o Twoją zamianę to ja osobiście trochę żałuję :cry: :cry: :cry: bardzo chciałam zobaczyć ten projekt w wersji ' kanadyjczyka", ale wiem,że wybrałeś dla siebie wersję najbardziej odpowiedniA :D :D :D

Jesli zaś chodzi o cenę to nawet jak na podłe warunki warszawskie wydaje nam się z Pohlem,że to bardzo przyzwoita cena, wziąwszy pod uwagę wariactwo cenowe które w tej chcwili ogarnęło nasz " najnormalniejszy" kraj

Pisałam wczesniej już jaką cenę zapropnowali robotnicy naszej przyszłej sąsiadce i ta dopiero wydaje mi się zupełnie z księżyca

 

 

ps.

Trzymam kciuki za rozpoczęcie budowy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dudniczenko a gdzie woda?Tryska woda?

Sorki że się dawno nie odzywałem ale praca praca praca!!!Brak czasu.

Gromadzę materiały budowlane i uciekam przed ich gwałtowną podwyżką.

Otrzymałem wezwanie do uzupełnienia dokumentów w architekturze.7 dni mam na ich dostarczenie.Przecież to niemożliwe!!!Ale ja jestem cwańszy od nich.Zapobiegawwczo złożyłem po pewne dokumenty wnioski i już je mam .Zaskoczę ich troszkę i odbiorę przyjemność resetowania licznika.(65dni)

A teraz zwracam się do was z prośbą.Nie zostawiłem sobie spisu potrzebnych materiałów na dach-więźba.Potrzebuję wymiary i ilość tych dech.Umówiony jestem z góralem na ich wykonanie bo na składach ciężko z dechami.Oddałem wszystko do architektury i teraz leżę z tematem.Jak ktoś ma taki spis to bardzo proszę może być na mail.Dziękuję z góry.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dudniczenko a gdzie woda?Tryska woda?

Sorki że się dawno nie odzywałem ale praca praca praca!!!Brak czasu.

Gromadzę materiały budowlane i uciekam przed ich gwałtowną podwyżką.

Otrzymałem wezwanie do uzupełnienia dokumentów w architekturze.7 dni mam na ich dostarczenie.Przecież to niemożliwe!!!Ale ja jestem cwańszy od nich.Zapobiegawwczo złożyłem po pewne dokumenty wnioski i już je mam .Zaskoczę ich troszkę i odbiorę przyjemność resetowania licznika.(65dni)

A teraz zwracam się do was z prośbą.Nie zostawiłem sobie spisu potrzebnych materiałów na dach-więźba.Potrzebuję wymiary i ilość tych dech.Umówiony jestem z góralem na ich wykonanie bo na składach ciężko z dechami.Oddałem wszystko do architektury i teraz leżę z tematem.Jak ktoś ma taki spis to bardzo proszę może być na mail.Dziękuję z góry.Pozdrawiam.

 

tutaj kiedyś umieściłem zest. materiałów do m14a (jest tam też więźba)

http://spreadsheets.google.com/pub?key=pP8UdrdrR0Wdg6H-QcMPYdg&gid=3

niczego innego teraz pod ręką nie mam

 

PS

woda jest na ok 14 metrze, słup wody ok 8 metrów czyli dobrze

dzisiaj cały dzień woda będzie pompowana i wtedy dopiero dam wodę do przebadania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudniczenko dzięki za to zestawienie w przyszłości napewno mi się sprzyda.Niestety bardziej by mi zależało na opisie ile na ile i ile sztuk.Ale i tak dziękuję bo to zestawienie też wykorzystam.

Dzisiaj odbyłem przeprawę przez Architekturę i uzupełniałem braki !!! :roll:

Tak jak pisałem wcześniej nie dałem się zaskoczyć i pięknie przygotowany dokonałem uzupełnienia.Jak na dzień dzisiejszy zostałem odprawiony pozytywnie,mam się w krótce dopytywać o wydanie pozwolenia. :lol:

Dokupiłem brakującą ilość Maxa (4,70zł/szt)Łącznie sumując i dzieląc średnią zakupu wychodzi 3,80zł/szt.To chyba niezły wynik przy obecnej cenie Maxa.

Pogoda dopisuje więc ziemia podsycha i można będzie odgarnąć humus.Właśnie robią kanalizację deszczową w głównej drodze i pełno ciężkiego sprzetu się tam porusza.Jestem umówiony ze spychowym na fuchę.

Chyba też muszę zarezerwować geodetę do wyznaczenia w terenie słupków wyznaczenia budynku.Jak na razie pcha się do przodu.Gorzej z CHF,podnosi się ostatnio oprocentowanie,jednak złotówka będzie bezpieczniejsza na kredyt.Pzd. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudniczenko dzięki za to zestawienie w przyszłości napewno mi się sprzyda.Niestety bardziej by mi zależało na opisie ile na ile i ile sztuk.Ale i tak dziękuję bo to zestawienie też wykorzystam.

 

Dzisiaj odebrałem pozwolenie na budowę :D

Diler jeżeli sprawa nadal aktualna to w poniedziałek mogę zeskanować w pracy te strony z więźbą i przesłać mailem.

Co do kredytu to ja na razie dostałem wstępną ofertę na 200.000 tys zł w CHF z 6 miesięcznym LIBORem, 1,1% procent marży, 0% procent prowizji, bez konieczności ubezpieczania kredytu na cały okres okredytowania. Pierwsza oferta jest z Fortis Banku. Obniżyli do 1,1% marżę z 1,2% w zamian za dziesięć lat oszczędzania po 200 zł miesięcznie na ich fundusze inwestycyjne.

I tak od kilku lat odkładam co miesiąc taką kwotę dla dzieci więc nawet mi to pasuje.

Koszt kredytu w porównaniu do tego co przynoszą fundusze akcyjne na przestrzeni np 10 lat jest nieporównywalnie niższy.

Druga oferta mBank LIOR 3 miesięczny, 1,2% marży ale niestety obowiązkowe ubezpieczenie kredytu przez cały okres kredytowania (ok 40 zł na miesiąc na początku potem proporcjonalnie od zadłużenia).

Obydwa kredyty na 30 lat.

Na razie bardziej skłaniam się bardziej ku Fortisowi. Jeszcze spróbuję w Nordea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diler jak nic się nie pochrzani to wystartujemy podobnie. Teraz muszę odczekać 3 tygodnie i w drugiej połowie kwietnia mam umówioną koparkę do wykopów a ekipa jeżeli dotrzyma słowa startuje z początkiem maja. Jutro podeślę ten skan z więźbą.

Pohlanka, Agnieszkakusi, Fazer zdjęcia please !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!!!!

Witam Panów i zastanawiam się gdzie podziały się budujące Panie?????/

W ogóle się przestały udzielać na forum!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Jesli chodzi o nas to właśnie w piątek zostały zrobione u nas wylewki więc nie chodzimy już po piachu, ale po czymś co choć troche przypomina już podłogę ( hmmm, a może raczej klepicho???? :wink: )W przyszłym tygodniu chłopaki już u nas kończą gdyż zostały im tylko scianki działowe i tarasy. Od 26 marca wchodzi ostro z robota hydraulik, a zaraz po nim mam nadzieję elektryk, jesli uda nam się znaleźć dobrego za rozsądną cenę.

 

 

buźka

pohlanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budowniczych!

 

Postęp na budowie posuwa się powoli do przodu. Kilka dni temu rozpocząłem tynkowanie wnętrza metodą tradycyjną a tynk robię cementowo wapienny. Fachowcy powiedzieli że będą to robić od dwóch do trzech tygodni. W trakcie układania instalacji elektrycznej odwiedzili mnie złodzieje i zdjęli część celem sprzedaży na złomie aby kupić" kwacha".Przez kolejne kilka dni wynajmowałem faceta do pilnowania aby ponownie mnie nie odwiedzili. Jak będziecie układać instalacje elektryczną pamiętajcie o instalacji do monitoringu przeciwwłamaniowego. Nie wszyscy elektrycy chcą to robić więc trzeba mieć kolejną ekipę.Jak zakończę tynkowanie ruszam z układaniem ogrzewania podłogowego i kolejna wylewka. Na okna czekam dwa miesiące i montuję koniec kwietnia lub początek maja.

Pozdrawiam

FAZER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeża na forum. Wraz z mężem zamierzamy budować M14a. Jesteśmy w trakcie załatwiania pozwolenia na budowę. Myślę, że powinno być gdzieś za 2 tygodnie. No a potem trzeba będzie zaczynać budowę.

pohlanko !!!

Mam do Ciebie wielką prośbę. W sobotę wybieram się do Warszawy i po drodze mogłabym przejeżdżać przez Łochów i Marysin. Zależy mi bardzo, żeby zobaczyć dom w realu. Gdyby Ci to nie przeszkadzało podaj mi swój e-mail lub nr tel. i czy możemy spotkać się w sobotę 24-03, o której godzinie by Ci pasowało. Mój e-mail [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani w wolnym czasie obmyślam sobie (z pomocą studentek) koncepcję zagospodarowania terenu wokół domu.

Działeczka jest mała 24x28 więc mam pewne ograniczenia ale jakoś wstępnie udało się zaprojektować coś gdzie będzie można zrelaksować się po pracy.

Jestem na etapie wprowadzania zmian w tym projekcie i wszystkie uwagi będą mile widziane.

Dziewczyny liczę na Wasz zmysł estetyczny.

PS

Tylko się nie śmiejcie, że dom jeszcze nie stoi a już powstaje projekt ogródka :-)

Trafiła się okazja z tymi studentkami więc skorzystałem.

Przy okazji wykopów pod fundamenty już wstępnie zrobię sobie odpowiednią niwelację terenu.

PS

moje dotychczasowe uwagi:

różnica poziomu raczej będzie max 60-70 cm a nie 100 cm

piaskownica nie będzie pod oknem

 

Projekt można zobaczyć tutaj:

http://picasaweb.google.com/dudniczenko/BudowaM14aWImielinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudniczenkofajny projekt i utalentowane studentki ( cokolwiek to oznacza).Ciekawa aranżacja przestrzeni choć ja jako wzrokowiec z przyjemnością zaczekam i będę kibicować poszczególnym etapom tworzenia ogrodu. Powiem szczerze, że my jeszcze nie myslelismy o ogródku, jakoś tak się złozyło,że nie bardzo mieliśmy do tego wenę i myślę,że to glównie ze względu na budowę domu i wszystko co z tym związane tzn: kasę, pomysły, wykonawcy itd....

Ale mogę się juz pochwalić........ mamy wszystkie ścianki działowe w środku!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D i dom od razu nabrał jakiegoś wyglądu w środku!!

Jednocześnie już zauważyliśmy parę naszych "wpadek" i niedociągnięć projektu.

Pierwsza nasza "kula w płot" to wybór veluxów na poddasze- niesety mają one zamkniecia na górze i aby je zamknąć trezba albo wchodzić na jakis stołek albo drabinkę. Nie jestem pewna , ale wydaje mi się,że to efekt podniesienia poddasza o te dwie cegły. Tak samo jeśli chodzi o więźbę dachową - okazało się, że po podniesieniu poddasza na górze zrobiło się o wiele więcej miejsca, ale jako że nie chcemy robić tak wysokich scianek kolankowych jak w projekcie( najzwyczajniej w świecie szkoda marnować tyle przestrzeni!!!!) to filary więźby " weszły nam do pokoi . Gdybyśmy wiedzieli to zrobilibysmy te filary z ozdobnego drewna i byłoby cacy, a tak trzeba je obłozyć k-g lub oszlifowac i lakierować aby to jakoś wyglądało.

Na dole zaś w holiku , w ciągu schodów, jest rtrochę mało miejsca jesli planuje się tam zrobić ścianę wnękową. Zrobi się wtedy trochę taki tramwaj., dlatego zdecydowalismy się na otwarcie schodów na korytarz i zamknięcie ich tylko bariierkami, bez ścianki. Dało to o wiele lepsze wrażenie.I jeszcze jedno : pomysł z likwidacją pokoju przy garażu uważamy za chyba nasz najlepszy, podobnie jak utworzenie trzech pokoi na górze. :D

 

pzdr

pohlanka

ps. Qrczę gdzie się podziały budujące kobietki . puk, puk, puk Co z Wami????

 

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...