Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

wątek dla kredytobiorców

 

oprócz wyliczenia bukalki dla PKO dorzuciłem swoje kosztorysy dla mBanku i Fortisu na m14a na ok. 230.000 PLN

w wolnej chwili dorzucę wyliczenie od Fazera dla PKO

sprawdzą się dopiero po Świętach w praktyce tzn jak banki je zaakceptują

jeżeli ktoś zauważy istotne błędy kosztorysowe to dajcie znać

http://spreadsheets.google.com/pub?key=pP8UdrdrR0WcoPP8sGuSYSw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Widzę że po okresie zimowym nastąpiło gwałtowne ożywienie w budownictwie.Pozwolenia na budowę, kredyty i szereg innych problemów do pokonania.Wszystkie problemy jakie spotykacie na swojej drodze są do pokonania a największa radość jak powstaje wymarzony dom który rekompensuje napotkane trudy.

 

Bukalka poleciłaś zameldować na jakim etapie jestem, więc jutro kończą tynki wewnętrzne -dom nabrał innego wymiaru.Następny etap jaki muszę zrealizować to posadzki czyli ułożenie styropianu ,ułożenie ogrzewania podłogowego i kolejna wylewka.Na okna i drzwi muszę jeszcze czekać miesiąc aż je wyprodukują.

Pozdrawiam

FAZER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałem dzisiaj zamówić beton komórkowy z Czech, ponieważ na chwilę obecną Czesi gwarantują dobrą i stałą cenę i szybki termin dostawy

hurtownia, w której się zaopatruje sprowadza teraz porotherm z Niemiec, ponieważ też jest tańszy i przede wszystkim jest

 

jak to mówią co nas nie zabije to nas wzmocni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudniczenkogratuluję rozpoczęcia budowy.

Ja jeszcze szukam banku który mi da dobry kredyt.Dzisiaj dowieźli resztę zamówionego maxa.Awczoraj miałem gości z rodu Robin Hooda - ci co zabierają bogatym...Włamali się do garażu i przyczepy.Straty znikome,leszcze jakieś!!!Nie wzięli nic wartościowego tylko konserwy,flexa i starą wiertarkę.A w garażu było towaru przynajmniej na 1 tys zł.Nawet Whiski ich nie interesowała.U sąsiada zjedli placek z lodówki a dalej rąbnęli rower.I najważniejsze wydarzenie jak na 13 piątek.ODEBRAŁEM POZWOLENIE!!!

Pogoda piękna sprzyja budującym więc do roboty.Co tam ktoś zrobił coś nowego na budowie to bardzo proszę o fotki.Aż serce rośnie.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ja jeszcze szukam banku który mi da dobry kredyt.

 

Diler gratuluję otrzymania pozwolenia na budowę.

Będziemy podobnie zaczynać :-)

Tak z ciekawości jakie na razie otrzymałeś warunki kredytu.

Bierzesz kredyt w walucie czy w złotówkach?

Pytam o to, ponieważ od 3 tygodni już nie śledzę promocji banków i może coś się zmieniło.

 

Życie zmusiło mnie do poprawy kosztorysu dla banku (w Fortisie w Centrali wprowadzili nowe druki).

Dołożyłem też kosztorys dla PKO, który kiedyś przesłał mi Fazer.

Jeżeli ktoś zamierza walczyć z bankami to poniżej link do arkuszy w excellu na 4 kosztorysy (2xPKO, 1xmBank, 1xFortis).

 

http://spreadsheets.google.com/pub?key=pP8UdrdrR0WcoPP8sGuSYSw&output=xls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dudniczenko pytasz mnie o kredyt.Skłaniam się obecnie do zlotówek.Ostatnio odwiedziłem Santander Consumer Bank.Mają dobre warunki papierowe tzn. nie potrzeba zaświadczeń o zarobkach,można spłacić kredyt na drugi dzień po jego otrzymaniu i za każdą taką podobną operację pobierają 100zł.a nie % od wysokości kredytu jak w innych bankach.Wszyskie koszty uzyskania kredytu można wliczyć w kredyt. Mają również lużny stosunek jeśli chodzi o ubezpieczenia można z nich zrezygnować.Spłata kredytu na początku ogranicza się tylko do spłaty odsetek od pobranej wysokości transzy.To wszystko sprawiło że zacząłem myśleć poważnie o tym Banku.jedyny minus to to że czas rozpatrzenia wniosku trwa ok.3 tygodni.Ale z istotnych przyczyn jeszcze raz zaglądnę do macierzystego Banku BPH w którym już jestem kredytobiorcą na działkę.Jeśli uda mi się od BPH uzyskać kredyt bez tych wszystkich ubezpieczeń od utraty pracy albo od nagłego zgonu albo od pożaru i Bóg jeden wie od czego jeszcze to zdecyduję się zaciągnąć u nich kredyt w PLN.

Z innej beczki-mam pytanie czy koniecznością jest żeby geodeta wyznaczył położenie budynku w działce czy może to zrobić np. kierownik budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki-mam pytanie czy koniecznością jest żeby geodeta wyznaczył położenie budynku w działce czy może to zrobić np. kierownik budowy?

 

wg mojej wiedzy tylko uprawniony geodeta

u mnie liczą sobie średnio ok 400 zł za wytyczenie

oprócz palików narożnych wbili mi dodatkowych 8 palików, które po połączeniu np sznurkiem wyznaczają punkty narożne (tamte paliki koparka pochłonie)

w tej cenie geodeta wyznaczył mi też poziom terenu w 4 punktach (mam lekki spadek i muszę trochę nadsypać ziemi)

 

http://www.budujemydom.pl/abc/554_kto_moze_wytyczyc_budynek_w_terenie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas własnie kończą tynki, wtym tygodniu wchodza instalatorzy, a w weekend zaczynaja robic stelaże pod płyty k-g.

 

agnieszkakusi gratulacje i czekamy na zdjęcia dachu

pohlanka i fazer o ile w cm podnieśliście poddasze?

czy po tym podniesieniu warto obniżyć okna czy wystarczy jak będą

zamykane od dołu (albo napiszcie na jakiej wysokości teraz macie te okna połaciowe)

czy wszyscy budujący m14 i m14a robią wentylację grawitacyjną czy ktoś przerobił ją na mechaniczną lub hybrydową

pohlanka czy temp. na poddaszu jest w te słoneczne dni znośna czy te okna połaciowe jednak mocno nagrzewają pomieszczenie?

czy macie jakąś opinię o dachówce z http://www.prodach.pl (hurtownik przekonuje mnie, że oprócz ceny praktycznie nie różni się niczym od braasa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diler gratulacje otrzymania pozwolenia tym bardziej w taki dzień jak 13 piątek.

 

Agnieszkakusi czekamy na nowe foteczki :wink:

 

Pohlanka wrrr.wrrr..

 

A u mnie zadomowiły się małe gaduliki...nie przepadam za takimi "zwierzątkami",ale cóż niech im się dobrze mieszka ,tylko mam nadzieję że nie zrobią sobie u mnie wylęgarni :roll:

 

http://img413.imageshack.us/img413/3594/p4171530wp7.jpg

 

http://img460.imageshack.us/img460/9701/p4171541re8.jpg

 

http://img460.imageshack.us/img460/9373/p4171546bz1.jpg

 

A z nowin budowlanych w sobotę zalewamy chudziak i od poniedziałku ściany będą rosły już w górę :lol: :lol:

 

A najlepsza nowina dalej jedziemy bez kredytu,ale za to na jakich długach :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bukalka jeżeli masz takich sąsiadów to dobrze świadczy o okolicy/przyrodzie w otoczeniu przyszłego domku

 

jestem po rozmowie z firmami od wentylacji i mam takie przemyślenia

 

jeżeli zrezygnuję:

z kanału wentylacyjnego od garażu/kuchni/łazienki oraz kanału wentylacyjnego od drugiej łazienki oraz

zrezygnuję z 6 wywietrzników dachowych

to oszczędności z tego tytułu mogą przemawiać za wykonaniem wentylacji mechanicznej wyciągowej

koncepcja jest taka aby wentylator akustyczny o wydajności 250 m3/h umieścić na poddaszu w stryszku nad klatką schodową a przewody wentylacyjne izolowane fi 125 ułożyć po dachu pomiędzy izolacją/wełną mineralną

kratki wentylacyjne higrosterowalne i będą otwierać/zamykać się w zależności od wilgotności powietrza w pomieszczeniach

wentylator będzie dostosowywał obroty w zależności o istniejącego podciśnienia tzn jeżeli kratki będą się samoczynnie przymykać to wentylator będzie pracował na mniejszych obrotach

zużycie prądu wentylatora na pełnych obrotach na dzień dzisiejszy to ok 110 zł/rok (rzeczywiste powinno być mniejsze, ponieważ jak nikogo nie będzie w domu to wilgotność będzie niższa i wentylator będzie chodził wolniej)

oszczędności z kontrolowanej wymiany powietrza na ogrzewaniu powinny wynieść ok 30% czyli system powinien zarobić na eksploatację i amortyzację

w późniejszym etapie powietrze wyrzucane można przetłoczyć przez rekuperator a to dodatkowe oszczędności (na razie myślę tylko o wentylacji wyciągowej)

na razie obliczenia oparte są na wentylatorze akustycznym VAM firmy aereco

http://aereco.com.pl/product.php?product=vam

wnetylator jest na max 6 pomieszczeń czyli w sam raz dla m14a

 

moje wstępne wyliczenia są tutaj:

http://spreadsheets.google.com/pub?key=pP8UdrdrR0WfgepFQ3p2JOA

 

jestem ciekaw co sądzicie o takim rozwiązaniu ale ja chyba w to wchodzę, ponieważ system taki ma bardzo duże możliwości rozbudowy na przyszłość (m.in rekuperacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Dzisiaj zakończyłem układanie instalacji ogrzewania podłogowego i zaczynam robić ogrodzenie działki. Dołączyłem sporo zdjęć więc jak macie ochotę to sobie pooglądajcie.

Pozdrawiam

FAZER

 

http://foto.onet.pl/252e1,sccokzcc6c4n

 

Jeżeli pojawi się tylko kilka zdjęć to proszę najechać kursorem na Albumy i odpalić drugi album.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas własnie kończą tynki, wtym tygodniu wchodza instalatorzy, a w weekend zaczynaja robic stelaże pod płyty k-g.

 

agnieszkakusi gratulacje i czekamy na zdjęcia dachu

pohlanka i fazer o ile w cm podnieśliście poddasze?

czy po tym podniesieniu warto obniżyć okna czy wystarczy jak będą

zamykane od dołu (albo napiszcie na jakiej wysokości teraz macie te okna połaciowe)

czy wszyscy budujący m14 i m14a robią wentylację grawitacyjną czy ktoś przerobił ją na mechaniczną lub hybrydową

pohlanka czy temp. na poddaszu jest w te słoneczne dni znośna czy te okna połaciowe jednak mocno nagrzewają pomieszczenie?

czy macie jakąś opinię o dachówce z http://www.prodach.pl (hurtownik przekonuje mnie, że oprócz ceny praktycznie nie różni się niczym od braasa)

 

 

Hejka,

gratulacje dla Wszystkich tych co dostali pozwolenia lub sa w trakcie!!!!!!!!!!!!!!!!1

byle do przodu!!!!!!!!!!!!!!!!

Jesli chodzi o okna połaciowe to tak jak pisałam juz wczesniej, wystarczy jak będą się zamykały od dołu.

podnieslismy dach dokładnie o dwa bloczki ytonga.

Nie sądzę aby była potrzeba obniżania okien, ale wszystko zależy od własnego widzimisie.

Według mnie okna zamykane od dołu będą correct.

U nas włąsnie zostały zamontowane okna oraz drzwi i brama, a w poniedziałek wchodzi hydrauliki i elektryk.

Jak narazie jestem przerazona upływajuącym szybko czasem i wypływającymi jeszcze szybciej pieniędzmi.....

Jednak to najprawdziwsza prawda,że wykończeniówka wykańcza w szerokim tego słowa znaczeniu

pzdr

pohlanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Fazer ja fotki przegladałem bez żadnych problemów.Teraz to Ty masz z górki.Jak się na nie patrzy to się wydaje że ten dom buduje się w tydzień.

Jak głeboko kopałeś pod ławę?bo wydaje się że pół metra.Tynki robione maszynowo?Napisz ile zaplaciłeś za elektrykę i tynki tak abym miał w przyszłości miarę w wydawaniu kasy.Nie widać było schodów robiłeś je? bo ja już z nich zrezygnowałem, zrobię drewniane.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

W albumie umieściłem 34 zdjęcia ale zdarza się że się otwiera tylko 8 i dlatego trzeba najechać kursorem na Albumy i dołozyc sobie zdjęć.

DILER

wkrótce i Ty będziesz miał z górki ale musisz jeszcze trochę się namęczyć bo inaczej nie miał byś co wspominać. Mnie stan surowy budowały trzy ekipy pierwsza uciekła do Niemiec druga spartoliła i ją wygoniłem a skończyła trzecia. Atrakcji moc- ale obyś nie miał tylu wrażeń czego Wam wszystkim życzę.

Pod fundament zdjąłem 60 cm bo mam glinę i dopiero pojawił się piasek.Tynki mam cementowo wapienne i robione ręcznie -parter robili 3 tygodnie. Schodów nie robiłem bo ja urzadzam tylko parter a na górze robię jednoprzestrzenne pomieszczenie na razie strych a potem salę balowo- telewizyjną w drewnie.Wejscie na strych mam z garazu.Tynki wewnętrzne na parterze kosztowały mnie 20.

Jak dobrze pójdzie i zdrówko dopisze mam zamiar jesienią się przeprowadzić. Jak na razie najwięcej kłopotów mam z mediami a z gazem to normalnie wejscie na K2

Dudniczenko

Dziekuję za słowa uznania-teraz Ty pracuj nad swoim dziełem a ja będę oglądał co stworzyłeś.

Panie są jakieś strasznie zapracowane i nic się nie chwalą a aparaty fotograficzne chyba im się popsuły.

Pozdrawiam

FAZER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków M14a i M14 !!! :D

 

Jestem nowicjuszką, aczkolwiek sumiennie czytuje wasze romowy.Ja jestem na etapie spłaty działki aczkolwiek poważnie już myślimy aby rozpocząć budowę w przyszłym roku. Decyzja ta spowodowana jest między innymi że w Poznaniu skąd pochodzę nasilą się inwestycje budowlane (jak i w wielu polskich miejscowościach) związane z Euro2012....czas mija szybko a sądzę że będzie miało to wpływ i na ceny i na dostępnośc ekip budowlanych.

Poza tym chciałabym juz mieć ten swój M14a...

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Jak wszyscy z niecierpliwością oczekuję kolejnych waszych zdjęć z przebiegu budowy...myślę że Pohlanka niedługo będzie mogła się pochwalić jak jej wymarzony domek prezentuje się z wykończonym wnętrzem...

Puki co ... zabieramy się w najbliższej przyszłości (myślę że może od przyszłego miesiąca) za papierologię jak to słusznie określiliście...

Troszkę jestem tym wszystkim przerażona co mnie czeka....ale .... warto dążyć do marzeń...

Buźka dla wszystkich. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...