Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

Dudniczenko projekt podłogówki mają w głowie instalatorzy ktorzy ją wykonywali, żadnej dokumentacji nie posiadam. Długość pętli nie przekracza 80 metrów a ilość pętli możesz policzyć na zdjęciu w moim albumie zliczając zawory w skrzynce rozdzielczej. Nie posiadam dokładnego zestawienia materiałow tylko faktury ale z nich można określić orientacyjne wielkości zużytych materiałów.Jedynym pomieszczeniem gdzie będzie kaloryfer to garaż. W Muratorze wiele pisano o zaletach ogrzewania podłogowego a prawdę pokaże życie. Jak przeżyję zimę to na wiosnę możesz montować podłogówkę.

Co do grubości podłogi to wygląda to tak

-10 cm betonu B 20 zamykającego stan zero

- folia czarna budowlana

- styropian o gr.10cm

-podwójna folia

- pajęczyna rur

- beton kładziony miksokretem gr. ok 5-6 cm.

Drewno tylko położę w trzech małych pokojach na parterze a reszta gres i inne kamienie. Producenci podłóg z drewna nie polecają na ten typ ogrzewania na dobrą sprawę nic poza gresem lub inaczej polecają np deskę trójwarstwową Barlinka lub dwuwarstwową innego producenta tylko z gwarancją są problemy.

Pozdrawiam

FAZER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czy podasz mi ile Was wyszedł strop(łącznie wszytsko razem z betonem)???bo znajomi mnie troszkę straszą że na ten strop muszę szykować 20 tys,a ja liczyłam troszkę mniej :cry:

Pozdrawiam Aga.

 

No niestety ten strop Teriva z projektu m14a nie jest tani i wychodzi na to, że będzie droższy od tradycyjnego :-?

 

Strop z tego projektu gotowego tak samo jak i ławy fundamentów jest znacznie przewymiarowany.

 

Dzisiaj rano wylewali mi strop i jestem w szoku ile betonu poszło :o

Końcowy koszt tego stropu w moim przypadku wyniesie ok. 22.000 (teriva 7.000 + stal 5.000 + beton 5.000 + robocizna 4.500)

Ciągle mam nadzieję, że zwrot z kopalni częściowo podreperuje mój budżet.

 

Moim zdaniem warto pomyśleć o stropie tradycyjnym takim jak Diler lub koniecznie przerobić/odchudzić Terivę z projektu.

http://lh4.google.pl/dudniczenko/Rs3Os3HTeVI/AAAAAAAAAuk/Hlg2DVovhXQ/s400/IMG_4321.JPG

więcej w albumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki cennym uwagom FAZERA poniżej zdjęcie komina po modyfikacjach tak aby mozna było zamonotwać typowy wkład kominkowy np. szer 70 cm i obudowę kominka szer. np 110-120

 

2 kanały spalinowe 200 wysunięte na zewnątrz

drzwiczki wyczystek z kominka i grilla na zewnątrz na wysokości składowania drewna w grillu

filarki zewnętrzne z maxa szer. 20 cm, szerokość wewn. wnęki 90 cm

szerokość zewn. ścianki ok.130 cm szerokości

szer. okien balkonowych bez zmian ale przesunięte na boki

http://lh4.google.pl/dudniczenko/Rs8-EXHTeWI/AAAAAAAAAvM/iMoAGYDVe2w/s400/IMG_4326.JPG

 

na zdjęciu widać ten przesadzony z projektu wieniec

14 cm poniżej stropu zamiast 6 lub 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moi drodzy.Witam Cię Dudniczenko.

Moi górale nie deskują mojego dachu.Robimy tradycyjnie folia łaty ocieplenie dachówa.Ciekaw jestem jak wykończyła Pohlanka poddasze.Może zamieści kilka fotek.Ja obecnie zrobiłem taras i tarasik przed wejściem.Skończyłem pierwsze wylewki. :lol:

Nie przypuszczałem że zajmie mi to tyle czasu.Teraz robię ścianki działowe.

Termin na dach mam dopiero na połowę października.Muszę cierpliwie czekać.

Górale po obejżeniu projektu dachu proponują mi zmiane.Chcą tak zmienić konstrukcję aby ściany zewn.pozostały.Skosy mają się od nich zaczynać.Decyzję pozostawiam na termin ich prac.Gwarantują lepszą konstrukcję bez środkowych słupów.Zbrojenie stropu obliczone jest na słupki wokół ale oni twierdzą że słupy będą na ścianach nośnych.A co do watku ceny stropu to podam kwoty które ja poniosłem.

6,000zł drut zbrojeniowy fi 10 beton z pompą 6,000zł.robocizna ok.2,000zł.

Obliczenie konstrukcji stropu zapłaciłem 400zł.Jak widać z fotek zbrojenie podwójne.ok.2 tony drutu.W tym 3 zbrojone belki nośne z drutu fi 16.

Dwie belki w kuchni i jedna w salonie,ponieważ zrezygnowałem ze ściany między salonem a pokojem od strony garażu podobnie jak Pohlanka

Jak odbiję szalunki z tarasów to dołączę pare fotek.

Dudniczenkoupłynęło sporo czasu a Ty się nic nie afiszujesz z postępami na budowie. :p Nie denerwuj mnie. 8)

Pozdrawiam Was i czekam na fotki.Sprzedajcie jakieś pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

DudniczenkoMoje dwie kobitki poszły już do przedszkola i szkoły do których je zapisałam w okolicy budowy i niestety jeszcze przynajmniej przez miesiąc bedę je tam dowozić :cry: :cry: :cry: :cry: :evil: :evil: :evil: :evil:

Jedyna pociecha jest to,że nie stoję w korkach do Wawy gdyz jadę w dokłądnie przeciwnym kierunku :wink:

Tak jak pisałam mamy przynajmniej 2-m-ce opóźnienia. Mąż stara się jak może z robota ,ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Jesli chodzi o poddasze to my nie deskowalismy. Położona jest folia wysokoparoprzepuszczalna i dachówka Planja Regola.Niestety narazie z prac wykończeniowych na poddaszu udało się nam zrobić tylko łazienkę w K-G, a reszta jest pod folią. Skupilismy się na dolnym poziomie aby można było się jak najszybciej przeprowadzić.

 

 

 

pzdr

pohlanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam

zdecydowałem się na poniesienie poddasza o trzy pustaki czyli o 75 cm

poniżej porównanie m14a z projektu gotowego (bez podnoszenia) i m14a podniesionego o ok 75 cm

krokwie będą troszkę dłuższe niż w projekcie to może to dodatkowo optycznie zniweluje te zmiany

http://lh5.google.com/dudniczenko/RvFUOhtNqMI/AAAAAAAAAw4/vFtxC2Aj0vY/s288/elewacja2.jpg

http://lh4.google.pl/dudniczenko/RvPsb645yQI/AAAAAAAAAxg/R8D6q9_4Y_c/s288/IMG_4470.JPG

http://lh6.google.pl/dudniczenko/RvPsha45yRI/AAAAAAAAAxo/_GLLLDOBLb4/s288/IMG_4472.JPG

więcej zdjęć za ok 2 tygodnie

będziemy wtedy mieli podniesione m14a

o 1 pustak + wieniec; o 2 pustaki; o 2 pustaki + wieniec; o 3 pustaki ....

do wyboru do koloru :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez najbliższych kilka lat nie będę wykańczał poddasza (nie będę wstawiał okien połaciowych i ocieplał dachu). Za poradą z muratora chcę rozłożyć na stropie izolację z wełny mineralnej 20 cm tak aby później ją wykorzystać w całości do ocieplenia dachu. Wcześniej myślałem o styropianie 10cm ale to rozwiązanie z wełną jest chyba lepsze?

PS

Diler dzięki za nowe zdjęcia. Czy w tym roku będziesz montował okna czy zabezpieczysz otwory deskami aby dom przemarzł i wysechł do wiosny?

Fazer jak znajdziesz chwilę to wrzuć ciąg dalszy po kominku :wink:

Bukalka mam nadzieję, że sprawa z kredytem się wyjaśnia.

Agnieszkakusi Ty już troszkę mieszkasz w m14. Czy coś byś zmieniła budując jeszcze raz ten projekt. Wszelkie uwagi dot. funkcjonalności będą bardzo cenne.

Pohlanko bardzo interesuje mnie realizacja kominka i grilla

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczony na czyjejś krzywdzie zdecydowałem że wszystkie okna montowane będą na wiosnę.Okna firmy Roto zakupiłem wraz z dachówką.Dziś odwiedziłem trzech producentów okien PCV i zbieram inf. Bo zamierzam jeszcze w tym roku je kupić.Kupuję oczekując na upusty zimowe z montażem w marcu.

Ona na cały dom z full zabezpieczeniami z obustronną okleiną z folią antywłamaniową będą w przybliżeniu kosztować 13 tys.standardowe bez zabezpieczeń 9800zł. Już dziś dokonałem wyboru ale jeszcze się rozejrzę.

W przyszłym tygodniu chyba kupię piec Buderus.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diler czym będziesz palił?

Co bym zmieniła w funkcjonalności domu? Tak szczerze mówiąc to chyba nic...jestem bardzo zadowolona z likwidacji garażu i przerobienia go na większą łazienkę, pralnię, spiżarkę. W kuchni została zlikwidowana spiżarka dzięki temu ma 16m i jest bardzo funkcjonalna. To sa bardzo potrzebne i funkcjonalne pomieszczenia. Trochę brakuje garażu jako miejsca na skladowanie krzeseł, stołu z tarasu. W tym roku pojedzie to do moich rodziców 3 km dalej, w przyszłym będziemy mieli już swój składzik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie.

Dudniczenko łobuzie co narobiłeś!

Poszedłeś po bańdzie ostro.Wyprzedziłeś mnie sporo z robotą.

Za kilka dni dach będziesz miał gotowy.A ja zastygłem w miejscu.Moja ekipa od dachu ma opóźnienie terminowe i w dodatku dwóch pojechało do Irlandii.Może w listopadzie zaczną.Mam z tego powodu drobny dół.A patrząc na fotkę z twoim dachem to dodatkowo mnie zdołowałeś.Nie ukrywam że zazdroszczę ci postępów.Na koniec miesiąca widzę stan surowy u Ciebie.

Jak Cię proszę prześlij mi kilka fotek z bliska tej więźby.

Ja skończyłem wszystkie ściany działowe i teraz sprzątam.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj/Cie którzy budujecie M14a :D Dołączam do szacownego grona "em 14-stek" z czego cieszę się bardzo, choć moja radość nie jest poparta jeszcze doświadczeniami, ponieważ jestem na etapie adaptacji projektu do własnych "zachcianek" :D Zacznę więc od pytania, które nie wiem czy powinno być zadawane jako pierwsze, ale od czegoś trzeba przecież zacząć :D Otoż: jak rozwiązaliście kwestię drzwi w pokoju dziennym, prowadzących do bocznych pokoi z łazienkami? wydaje mi sie że jest ich za dużo w projekcie. Ja zamierzam zamontować drzwi przesuwne montowane wewnątrz ścianek działowych.

Pisałem juz to co wyżej do Pohlanki ale tylko dlatego, że pierwszy raz jestem zalogowany i nie wiedziałem za bardzo gdzie "uderzyć".

Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do Swego SZACOWNEGO grona :)

 

Pozdrawiam z Bieszczadów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do Swego SZACOWNEGO grona :)

 

Pozdrawiam z Bieszczadów :D

 

Serdecznie witamy !

Każdy nowy forumowicz w naszym klubie przyjmowany jest z podwójną radością szczególnie, że Stara Gwardia nam się powoli wykrusza :cry:

 

Co do drzwi to faktycznie dziwne jest to rozwiązanie w projekcie.

Sprawę drzwi z salonu do tego korytarzyka przed łazienką zostawiam na koniec i w praktyce sprawdzę czy mi ich nie brakuje.

Potem można pomyśleć np o drzwiach przesuwanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...