Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

my po prawej stronie, która prowadzi do naszej sypialni, garderoby i łazienki nie wstawialiśmy drzwi. Po lewej stronie drzwi też nie ma. Jest zrobiony otwór z korytarza, a nie z salonu. Trochę musieliśmy zmienić układ tego pierwszego pokoju, ale myślę, że jest to bardziej funkcjonalne.

Może nie jest to zbyt wyraźne zdjęcie, ale za tą obklejoną szafą (którą musimy wywieźć do moich rodziców) jest wejście do korytarza, który prowadzi do małych pokoi. W głębi widać niezły bałagan w salonie. W tej chwili nadal tak wygląda, bo jeszcze nic nie zrobiliśmy :oops:

http://foto1.m.onet.pl/_m/83c34e50e3d622a5800b5343d1f3bf0d,5,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Pozdrowionka dla K.Och..Uprzedź mnie wcześniej to trochę posprzątam ten balagan na budowie. :D

Wielkie dzięki Dudniczenko za kontakt.Z rozmowy można odnieść wrażenie że to wesoła ekipa.Za trzy tygodnie jest szansa że będą u mnie stawiać więźbę.A to co usłyszałem bardzo mnie zdumialo.Bo kolega Dudniczenko nie pochwalił się zmianami na poddaszu.Nie ladnie :lol:

Muszę to zobaczyć.Czekam na fotki w zniecierpliwieniu.

Acha,mnie uklad z drzwiami się podoba,nic nie zamierzam zmieniać.Oczywiście poza tym że po stronie garażu nie ma pokoju tylko przedłużony salon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Dudniczenko za kontakt.Z rozmowy można odnieść wrażenie że to wesoła ekipa.Za trzy tygodnie jest szansa że będą u mnie stawiać więźbę.A to co usłyszałem bardzo mnie zdumialo.Bo kolega Dudniczenko nie pochwalił się zmianami na poddaszu.Nie ladnie :lol:

Nikt do końca nie wiedział jak to wyjdzie. Założenie było takie aby pozbyć się tych małych słupków i zamiast tego dać mniejszą ilość ale mocniejszych i schować je w ścianach działowych.

Górale przyjechali w sobotę i pod wieczór tego samego dnia konstrukcja była prawie gotowa. Zdałem się w 100% na ich doświadczenie.

Udało się i będą widoczne tylko dwa słupy i polecam takie rozwiązanie jeżeli ktoś chce podnosić poddasze a moim zdaniem warto bo dodatkowy koszt niewielki a cała góra do wykorzystania.

 

szczegóły poniżej http://lh4.google.pl/dudniczenko/RwagxK45yaI/AAAAAAAAA18/h9EyBLg9Auk/s400/IMG_4492-1.JPG

 

czerwone kreski to słupy tzw stolce, które będą schowane w ściankach działowych

na żółto zaznaczone dwa słupy, które będą widoczne w pokojach

zygzak na zółto to to przejście w projekcie między górną łazienką a garderobą z lewej strony

mam nadzieję, że się przyda

 

PS

głowy nie daję, że tak ma to ostatecznie wyglądać ale jak postawią te brakujące stolce to zrobię zdjęcie i będzie wszystko jasne

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Dudniczenko-masz śliczny domek tylko się spiesz nałożyć mu czapeczkę, żeby Cię zima nie zaskoczyła.Rozpocząłeś teraz najdroższy element domu więc trzymaj się za kieszeń. Nie zapomnij tylko o kominach bo ich nie zauważyłem. Ja aktualnie walczę z elewacją zewnętrzną i ogólnie muszę spowolnić pracę ponieważ gaz będę miał dopiero z wiosną. Dokumentację na Mazowszu robi się 1,5 roku a wykonawstwo 2 dni. Zaplanowałem ogrzewanie gazowe więc mam postój. Dokleiłem kilka zdjęć więc zapraszam do obejrzenia.

Pozdrawiam

FAZER

 

http://foto.onet.pl/252e1,sccokzcc6c4n,857dm,u.html?D=1[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij tylko o kominach bo ich nie zauważyłem.

Zabrakło mi pustaków i kominy zostaną dokończone w tym tygodniu. Komina wentylacyjnego "z garażu" nie będzie.

Dokleiłem kilka zdjęć więc zapraszam do obejrzenia.

Jestem stałym gościem Twojej galerii i cieszę się z nowych zdjęć. Bardzo ładna kostka. Czy warstwa zewnętrzna to kamień naturalny? Daj namiary na producenta bo naprawdę na zdjęciach robi duże wrażenie.

Napisałeś :Kostka kładziona na podłożu betonowym

Jak to w praktyce wygląda?

Napisz ile m2 albo m3 styropianu wyszło na ocieplenie.Będzie to bardzo cenna informacja przy dokonywaniu zamówienia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dudniczenko- cieszę się że podobają Ci się zdjęcia z mojej budowy. Pod koniec tygodnia mają skończyć elewację to załączę resztę. Mają jeszcze zrobić narożne bonie i obłożyć klinkierem ścianę tylną kominka oraz położyć kolor.Wracając do kostki to położyłem już 140 m kw.firmy BUSZREM a kostka nazywa się Melanż ciemny.Zostało mi jeszcze położenie jednej ścieszki do bramki(zrobiłbym to wcześniej ale podłączenie wody do budynku przerwało prace) oraz zrobienie opaski wokół domu. Aktualnie wydałem już około 20 tys.Cena kostki 56 zł za metr i jest to jedna z tańszych.Technologia położenia kostki na betonie polega na tym, że wylewa się beton o grubości ok 10 cm następnie piasek ok 2 cm i na tym układa się kostkę.Podłoże jest sztywne i spokojnie można wjeżdzać cięższymi samochodami bez obawy że się zdeformuje jak na podłożu ze żwiru i piasku wibrowanego. Technologia droższa ale ma służyć na wiele lat.Uszkodzoną kostkę możesz wymienić nie jak na podsypce z suchego betonu bo ona z czasem wiąże kostkę i trzeba rozkuwać.

Na elewację kupiłem 200 m kw. styropianu o grubości 14 cm(styropian tej grubości na zamówienie).Położyłem taki gruby styropian ponieważ na etapie stanu zero fundamenty ociepliłem styrodurem 10cm i aby zachować różnicę w elewacji ścian i fundamentów musiałem kupić taki gruby styropian. Nie ma potrzeby stosowania tak grubego ale na etapie stanu zero kierownik budowy polecił mi zastosować taki materiał i taką grubość. Faktyczne powierzchni wyszło ok 190 m kw. włącznie z otworami, bo tego tynkarze nie odejmują ze względu na obróbkę. Orientacyjny koszt 45 zł za metr robocizny plus koszty materiałów i obróbka podbitki (całkowity koszt około 25 tys.)

 

Pozdrawiam

FAZER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

agnieszkakusi, pohlanka i fazer Wy już macie skończone dachy

czy robiliście stopnie kominiarskie do komunikacji na dachu?

ja chcę zrezygnować z wyłazu dachowego i wstawić teraz 4 okna połaciowe 78x140 (dwa od tarasu i po jednym po bokach)

teoretycznie dostęp do komina będzie przez sąsiadujące okno połaciowe ale i tak na krótkim odcinku chyba powinna być komunikacja

w praktyce chcę aby kominiarz podstawiał drabinę bo to chyba najłatwiejszy sposób aby dostać się do komina (będę miał tylko od kotłowni i kominka)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Muszę się pochwalić.Moja ekipa niespodziewanie wpadła na dwa dni i postawiła konstrukcję dachu.Konstrukcja zmieniona jak u Dudniczenki Dalszy ciąg w pierwszym tygodniu listopada.Mam nadzieję że nie będzie mrozów.Jutro podciągam wodę do domu.Pogoda jak narazie sprzyja.

Dudniczenko co dzień przeglądam twój album i nie widzę dachówki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diler super, ze Twoja ekipa wróciła. Zdaję sobie sprawę co to za stres.

 

Zdjęcie z dnia dzisiejszego ale pogoda kiepska i jeszcze pod światło.

Coś tam jednak chyba widać.

http://lh3.google.com/dudniczenko/RxeWQq45yhI/AAAAAAAAA5A/EtmFRtltS3c/s400/IMG_4518.JPG

 

po dzisiejszej rozmowie z producentem bram segmentowych zrobię wjazd do garażu na 275 cm szerokości

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dudniczenko. :p

Jestem pod wrażeniem.Dach rewelacyjny.Dom nabrał wyrazu.Chyba Ci serce rośnie wraz z postępami na dachu.

Co z tą bramą ? Jaki producent? Jaka cena?Pisz.Ten wymiar mnie również interesuje.Ja nastawiłem się na Hormana - bo podobno są liderem , bo producenta mam za ulicą gdzie buduję dom,bo porównując z krajowym producentem różnica wynosila zaledwie 300zł.Nie wiem co jeszcze ale ciekaw jestem co Ty wybrałeś.

Załączyłem kilka nowych fotek. A-ha wode już mam w kotlowni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dachu to prawdpodobnie podstawowej dachówki pójdzie ponad 2.700 szt czyli 270 m2 krycia (sporo jest odpadu i podcienie są teraz szersze niz w projekcie).

Diler ja myślę o bramie segmentowej w kolorze złoty dąb z przetłoczeniami kasetonowymi.

http://lh3.google.pl/dudniczenko/RxkO7K45yiI/AAAAAAAAA6A/fNOpGipP6so/s400/254370383_2.jpg

Mam 4 km do tego producenta:

http://www.allegro.pl/item254370383_brama_segmentowa_w_cenie_uchylnej_dlaczego_nie_.html

Główną zaletą tej bramy jest jest cena.

Moi górale też są zainteresowani tymi bramami i sprawdzą osobiście ich jakość (na moje amatorskie oko były ok).

Od nowego roku będzie już dostepny panel sprowadzany z USA i cena bramy ma być o ok. 1.000 zł nizsza :o

Mam do wiosny jeszcze trochę czasu z decyzją.

Bardzo podobają mi się Twoje nowe zdjęcia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i już z gąsiorami, tym razem od tarasu

komin jeszcze niewykończony (zastanawiam się nad płytką klinkierową lub tynkiem akrylowym)

http://lh5.google.pl/dudniczenko/RxofFa45yjI/AAAAAAAAA6o/Co3mdRYI9iA/s400/IMG_4524.JPG

 

niestety w przyszłym tygodniu będę się już żegnał na dłużej z ekipą Pana Ryśka

 

jeżeli ktoś buduje się na Górnym Śląsku lub w Małopolsce to polecam tych górali z całego serca !!!

fachowo, terminowo, miło i zawsze wesoło :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dudniczenko dach w całej okazałości wyglada imponująco.Nie mogę się doczekać kiedy mój dach pokryje się dachówką.Dudniczenko zwracam się tylko do Ciebie bo my obaj mamy zmienioną konstrukcję dachu.Podejżewam że wg. jednej szkoły podparty słupami na środku stropu.

Czy masz już zaplanowany rzut ścianek dzialowych na poddaszu?Jak chcesz schować słupy w ściankach?Pan Rysiek mówił że będziesz miał trzy pokoje i łazienkę.Siedzę nad tym rzutem kilka godzin i nie wymyśliłem nic rzeczowego.

Może z twojego rzutu coś mi się rozświetli i wpadnę na coś orginalnego.

Ale i tak wiem że jak już postawię ścianki to wtedy wpadnę na lepsze rozwiązanie i ta budowa potrwa jeszcze kilka miesięcy dłużej. :lol:

Czy teraz zakończyłeś prace do wiosny czy też masz w planie jakieś wykończenia?Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupy podpierające zostały ustawione na linii ścianek działowych (u mnie na końcu żebra rozdzielczego terivy).

Tutaj pokazałem, które słupy będą widoczne (te na żółto)

http://lh4.google.pl/dudniczenko/RwagxK45yaI/AAAAAAAAA18/h9EyBLg9Auk/s400/IMG_4492-1.JPG

Przez najbliższych kilka lat nie będę góry urządzał tylko ocieplę strop.

Podział powierzchni jest sprawą otwartą ale prawdopodobnie będę trzymał się pierwotnej koncepcji tzn dwie duże sypialnie (dla synów), duża łazienka + 2 mniejsze pokoje (w projekcie garderoby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...