Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie.

Fazer jestem pod ogromnym wrażeniem elewacji Twojego domu.Dom Jest poprostu fantastyczny.Bardzo mi się podoba pomysł z narożnikami być może odpatrzę ten pomysł.Zauważyłem alarm.Możesz kilka słówek inf. na jego temat?Ja wacham się nad alarmem firmy ochroniarskiej SOLID a alarmem firmy która zajmuje się sprzedażą i montażem do monitoringu.Są z tym faktem związane plusy i minusy.Ciekaw jestem co Ty wybrałeś i jakie poniosleś koszty.

Dudniczenko czyżbyś chciał znowu nas zaskoczyć strategicznie? :lol:

Obraziłeś się czy co? Wiesz że szczególnie ja czekam na nowinki z budowy u Ciebie.A tu nic.Masz już okna?

Ja obecnie walczę z kominami,chę je skończyć zanim górale wrócą.Jestem na etapie zakupów waty mineralnej do ocieplenia poddasza.Mam zamiar powoli wykańczać poddasze przez zimę.Nie mogę wysiedzieć w domu bezczynnie.Czy tak to tylko mam ja czy komuś też się tak zdarza?Pozdrawiam.

Pohlanka odezwij się.Mieszkasz już w nowym domu?Wklej kilka fotek

i sprzedaj kilka pomysłów wykańczania wnętrz. :lol:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Diler-Cieszę się że podoba się że Tobie i kilku innym elewacja mojego domu. Jeszcze nie jest skończona bo na wiosnę pomalujemy innym odcieniem narożniki żeby się odznaczały.Obecnie są w tym samym kolorze i z dalszej odległości narożniki są nie widoczne.Wracając do firm ochroniarskich to wybrałem taką która na tym terenie gdzie mam dom jest najbardziej skuteczna.Instalowanie alarmu przekonało mnie kiedy na etapie układania instalacji elektrycznej odwiedzili mnie złodzieje i część ukradli. Koszty okablowania i czujek jakie zastosowałem wyniosły ogólnie około 3 tys. Jest to podstawowe rozwiązanie natomiast można sobie dom tak zabezpieczyć że mucha się nie prześliźnie ale za to trzeba słono zapłacić.I tym sposobem jest kolejna miesięczna opłata. Pamiętajcie o okablowaniu domu do monitoringu przed tynkami bo później będzie większy kłopot.Polecam także robienie dokumentacji rysunkowej lub fotograficznej instalacji elektrycznej bo to się przydaje później.

Pozdrawiam

FAZER

 

http://foto.onet.pl/252e1,sccokzcc6c4n,857dm,u.html?D=1[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wiosnę pomalujemy innym odcieniem narożniki żeby się odznaczały.[/b]

FAZER kiedyś widziałem takie narożniki na gotowo w podobnym parterowym domku i muszę przyznać, że z kontrastem wyglądało to bardzo estetycznie.

Do tego etapu jeszcze trochę czasu mi pozostało ale z ciekawością będę się przyglądał Twoim pracom.

FAZER ile orientacyjnie kosztowała Cię instalacja ogrzewania (materiały + usługa)?

Nie mam jeszcze ofert na te prace i na razie nie mam bladego pojęcia ile trzeba kasy na to zarezerwować.

DILER wstawiłem zdjęcia z posprzątanym poddaszem i z oknami dachowymi. Do końca jeszcze nie wiem jak tę powierzchnię podzielę ale garderoba z oknem od tarasu powiększyła się i spokojnie można ją zaadaptować na sypialnię.

Garderobę dla dwóch dużych sypialni można wydzielić w części z przodu domu.

Dużo zależy od modyfikacji klatki schodowej.

Jestem ciekaw jaką Ty masz koncepcję?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudniczenko-cena którego etapu podłogówki Cię interesuje? postaram się wtedy przeglądnąć faktury i odpowiem.

Ładną chałupkę sobie wybudowałeś i sporo ją podniosłeś. Przeglądająć zdjęcia nie zauważyłem wieńca tylko strop połączony jest z murłatą -czy się mylę? Jeżeli tak to czy Twój kierownik wyraził na to zgodę?

Pozdrawiam

Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAZER z wieńca wokół budynku wychodzi do góry 24 słupków betonowych (30x30) zbrojonych 4 prętami i z śrubą 16 w środku (zbrojenie jest powiązanie z wieńcem).

Kierownik zaakceptował takie rozwiązanie wraz ze zmianą konstrukcji dachu.

Ja się na tym kompletnie nie znam ale jeżeli zauważyłeś słabe punkty to będę wdzięczny.

Co do ogrzewania to wrócę jeszcze do tego tematu po rozmowie z instalatorem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Witam budowniczych :lol:

Widzę że wątek nam podupadł tzn:budujący gdzieś poznikali i to Ci którzy najwięcej mogli nam pokazać"pięknie wykończone wnętrza".

 

Dudniczenko Ja do Ciebie z romansem,mianowicie jak byś był tak uprzejmy i napisał mi:

 

1 Jaką masz dachóweczkę "rodzaj" i ile za to cudo zapłaciłeś jeśli jesteś w stanie rozbić mi na cenę dachówki +robocizna będę wdzięczna???Właśnie taka mi się bardzo podoba.

 

2 Koszt więzby???

 

3 Czy porównywałeś ceny dachówki z blachodachówką???Czy jest aż tak bardzo duża róznica w cenie???

 

Aj chłopcy szalejecie z tym tempem budowy.Aż zazdroszczę choć się nie powinno,ale to silniejsze ode mnie,naprawdę super domki się prezentują.

 

Thx za odpowiedz.

Pzdr Aga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, jesteśmy...wszyscy, tylko w ukryciu :D

Jak porównywałam ceny mojego dachu (280m) to różnica między dachówką cementową brassa a blachą wynosił 2 tyś. Nie wiem ile metrów ma dach w M14A. Dlatego położyliśmy dachówkę. Tylko trzeba pamiętać o zmianie więźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bukalka!

Cieszę się, że wróciłaś do tematu.

Początkowo chciałem zamówić Braas'a ale w maju Braas praktycznie przyjmował zamówienia na wrzesień i cena nie była gwarantowana. Nie będąc pewien co będzie jesienią z cenami zdecydowałem się na produkt dostępny i z gwarancją ceny. Wybór padł na dachówkę cementową "brassopodobną", podwójne S firmy Prodach (http://www.prodach.pl). Kolor jasnoczerwony z powłoką lumino.

Ceny wiadomo dzisiaj są już nieaktualne ale z grubsza to wyszło tak:

więźba całość 13m3 + impregancja boramonem 10.000 zł

dachówka cementowa, gąsiory, krawędziowa etc. 8.000 zł

membrana dachowa 300m2 Tyvek Pro 1,700 zł

dodatki w tym m.in. kosz pod gąsiory, taśma kalenicowa, wróblówka 1,500 zł

Dach mi się troszkę powiększył (tak o jeden rząd dachówki wokół domu) i w sumie z odpadami wyszło tego do krycia ok 270 m2 czyli ok. 2.700 szt dachówki. Więźby też wyszło więcej niż w projekcie ale wszystkie belki były z zapasem.

Za robociznę płaciłem w całości od stanu surowego otwartego ale górale podawali aktualne stawki w granicach ok.55-60 zł/m2 (więźba, krycie, rynny, obróbki blacharskie).

Jeżeli będziesz potrzebowała dokładniejsze dane np. dokładne ilości materiałów to muszę zerknąć do faktur.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super,bo widzisz ja cieszę się bardzo że się budujemy,ale czasem nachodzi mnie trauma czy poradzę sobie w nowym otoczeniu,tzn:teraz mieszkam praktycznie w centrum miasta wszędzie mam bliziutko,jak to w bloku ludzi dookoła pełno,a tam będę takim odludkiem owszem osiedle domków nam się rozrasta,ale to jednak nie to samo.Zastanawiam się właśnie czy nie zatęsknie do blokowiska do zgiełku ulicznego.

Haha ,ale mam problemy co??chyba sama się niepotrzebnie nakręcam na nieee...

No nic zobaczymy jak to będzie...Mam cichą nadzieję iż moje słowa nie zrealizują się w wymarzonym domku...

Pzdra Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wreszcie mój dom ma dach.Moja ekipa w pięć dni ułożyła dachówkę,okucia,okna i rynny.Ja osobiście wykonałem trzy kominy z klinkieru.

Komin od kominka zakonczyłem tzw. rycerzem ze stali nierdzewnej.

Nie mogę wyjść z podziwu jaki jestem zdolny. :lol:

Teraz gdy już jest dach będę grzał kozą i układał ocieplenie dachu.

Zdecydowałem się na Rockwool TOPROCK 20cm.

Założyłem 6 okien ROTO.Teraz sprzątam ten bałagan.

Zaczął się okres promocji na okna.średnio każda z firm daje upust 8% od całości z montażem na luty-marzec.

W grudniu wchodzę w tę promocję.

Kilka fotek wkleiłem.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diler rzutem na taśmę zdarzyłeś przed zimą. Dach bardzo ładny a na pewno połysk w realu dachóweczki ceramicznej robi dodatkowy efekt.

Szczęśliwie ważny etap zakończony. Serdecznie gratuluję.

Dałeś mi do myślenia z tym ocieplaniem dachu.

A tak chciałem zapaść razem z domkiem w sen zimowy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnieszkakusi dziekuję za informacje

dodałem sobie tego producenta do zakładek

diler czytałem o tej wełnie rockwoola i widzę, że ma bardzo wysoki opór przewodzenia ciepła

dla 15 cm R=4,25 m2K/W czyli U=0,235 w zasadzie już bardzo dobrze

w necie widziałem ceny za 15 cm na poziomie 23,63 brutto

jaką cenę proponują Ci za 20 cm lub 15 cm

 

PS

nie będę ukrywał, że trochę mnie drażnią w moim domu te okna od strony tarasu przesunięte na boki

już nawet chciałem zlecić góralom ich przesunięcie bliżej komina ale prawdę mówiąc od środka są na właściwym miejscu

dzisiaj wpadł mi do głowy taki pomysł

z boku okna można dołożyć np kolektory słoneczne i problem sam się rozwiąże :D

http://www.velux.pl/VELUXCommon/Resources/cache/08c99c53-7182-4706-b097-5a2caf8b7c40_solar%20set.jpg

http://lh4.google.pl/dudniczenko/Rzi7vQOaxZI/AAAAAAAAA_o/BsHt68EpAMQ/s288/IMG_4529_.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...