Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

agnieszkakusi będę podobnie jak Ty opalał węglem/miałem

 

mam taki nietypowy pomysł

 

skoro nikogo nie dziwi pakowanie eko-groszku w worki tak jak kartofle to dlaczego nie pakować go w wygodniejsze pojemniki np takie:

http://www.multi-box.com.pl/pojemniki/pojemniki.html

 

pojemniki są wytrzymałe i mają wygodne uchwyty

 

a) po przywiezieniu opału luzem rozsypać go do pojemników

b) zamknąć pojemniki i oczyścić je wodą

c) czyste pojemniki zgrabnym wózeczkiem (np taki)

http://www.allegro.pl/item306502104_wozek_90kg_skladany_lekki_i_praktyczny_zobacz.html

zawieźć do kotłowni i poustawiać na regałach

 

późniejsze zasypywanie do zasobnika bezpośrednio z takiego pojemnika powinno być wygodniejsze i mniej brudzące niż każdorazowe zasypywanie łopatą

drugim plusem jest możliwość wysokiego składowania co przy naszej małej kotłowni jest dość cenne

 

PS

myślę jeszcze o skrzynkach (lepiej wykorzystana powierzchnia i można prosto z samochodu zasypywać opał do skrzynek)

skrzynki oczywiście nie byle jakie tylko solidne

 

mam nadzieję, że jesienią poinformuję o wynikach testu

jak się nie uda to pozostanie tradycyjna metoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bukalka, zrób wejście z boku budynku nie połączone z domem. Nasz od frontu wygląda tak

http://foto1.m.onet.pl/_m/c9c281e18c54ded2afa30c24814b4269,5,19,0.jpg

Wejście z boku budynku tak

http://foto3.m.onet.pl/_m/6cb768b0f820511418feb5c5388d34ef,5,19,0.jpg

Niestety nie mam aktualnych zdjęć bocznej ściany. Połączenie z domem jeszcze w jednej kwestii wydaje mi się niewypałem. W kotłowni na miał czy eko-groszek nie jest zbyt czysto. Wchodząc z kotlowni bezpośrednio do domu przenosi się cały ten smród na część mieszkalną. Myślałam, że boczne wejście będzie uciążliwe zimą, bo chcąc napalić w piecu musimy wyjść na dwór. Nie stwarza to jednak żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bukalka, zrób wejście z boku budynku

 

Hmm niewiem czy teraz tak się da zrobić,bo tu mielismy zamontowane nadproże nad drzwi a na boku musielibyśmy wycinać otwór w pustakach a jak wtedy nadproże zamontować??Zapytam się dziś swoich majstrów.

 

Dudniczenko gdybym się nie budowała tęskniła bym za śniegiem i mrozną zimą napewno,ale teraz wcale mi jej nie brakuje bo mrozna zima=stop robotom,a to mi sie nie uśmiecha.

 

Pzdr Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem tylko przypomnieć ja wygląda normalna zima, podczas której do kotłowni trzeba częściej zaglądać

moim zdaniem taka zima dopiero będzie prawdziwym testem dla zewnętrznego wejścia do kotłowni

 

Tzn Dudniczenko ja i na taką ewentualność się zabezpieczyłam ponieważ wejście do kotłowni mam również od wewnątrz czyli tak jak jest w projekcie,a drzwi zewnętrzne miały tylko służyć do wnoszenia worków z groszkiem,więc zima mi nie straszna :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn Dudniczenko ja i na taką ewentualność się zabezpieczyłam ponieważ wejście do kotłowni mam również od wewnątrz czyli tak jak jest w projekcie,a drzwi zewnętrzne miały tylko służyć do wnoszenia worków z groszkiem,więc zima mi nie straszna :lol: :lol:

 

to zmienia postać rzeczy

wydawało mi się, że mówicie tylko o jednym wejściu :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat a raczej dwa.

1. Jak pisałem wcześniej nie zamierzamy robić poddasza. Mimo to będzie potrzebne wejście na strych. W takim razie chcę wykorzystać schody strychowe składane. Nie bardzo wiem gdzie je umieścić aby nie szpeciły sufitu. Myślałem o wiatrołapie, ewentualnie kotłowni. Tyle, że nie wiem czy w tych miejscach dach nie schodzi zbyt nisko i czy da się tam spokojnie wejść. Jak myślicie?

2. Mamy wątpliwości czy robić kominek. Jeżeli już to nie między oknami. Są dwa pomysły. Albo w rogu po prawej, albo tak jak u Agnieszkikusi na ścianie po środku salonu. Dlatego prośba do wyżej wymienionej :D. Mógłbym prosić o jakąś fotkę Twojego kominka? Podoba nam się również ta witryna między oknami. Pozwolisz wykorzystać twój pomysł 8)?

Apoloniaam nie myślałaś żeby zamiast szabma zrobić oczyszczalnię? Oczyszczoną wodę można wykorzystać np do zasilania oczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że moja "wspaniała" gmina nie zgodzi się, ponieważ ma w planach puszczenie obok działki kanalizacji. Poza tym przegonili mnie :x mówiąc, że potrzebuje analizy gruntu ( ok. 800 zł. ) a nawet jeśli ekspertyza będzie ok, to mogą nie wyrazić zgody. Może masz jakiś pomysł żeby to obejść?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...