Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Agnieszka - jaki wymiar ma twoja witryna? Patrząc na zdjęcie chyba jest nie otwierana?

A w ogóle to zabił nam ćwieka jeden z fachowców u którego wczoraj byłem. Założenia były takie, że nie robimy poddasza. Miały być tylko schody strychowe. Jednak po obejrzeniu projektu fachowiec ów stwierdził, że po takich schodach to można raz do roku wejść. Podobno są bardzo niewygodne :roll: Jak myślicie? Może trochę i racji w tym jest. Nie bardzo sobie wyobrażam aby np zimą wchodzić po takich schodach z górą prania do rozwieszenia czy z innymi manelami. Dlatego padł pomysł zrobienia normalnych (prawie) schodów. Aby nieco oszczędzić miejsca chcemy zamiast wylewnych betonowych zrobić np. kręcone http://www.allegro.pl/item311468665_schody_krecone_160cm_debowe_stal_nierdzewna.html

Rozwiązanie na pewno bardziej wygodne od strychowych a pewnie mniej od zabiegowych. Poddasza i tak byśmy narazie (w ogóle :roll:) nie wykańczali. Niestety w takiej sytuacji odpada usytuowanie kominka między salonem a kuchnią. Podpowiecie co nieco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. :wink:

Jestem w szoku.Wydawałoby się że była promocja na projekt tego domu.

Nie miałem czasu ostatnio tu zaglądać i proszę ilu nowych budowniczych.Nie do wiary!!!Za dwa tygodnie montaż okien,drzwi i bramy garażowej.Zamówiłem styropian na cały dom.(8,5 tys.zł.)

Obecnie kończę ocieplenie dachu i stelażu pod rygipsy.

Dudniczenko masz może plan rozmieszczenia czujek od alarmu?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudniczenko masz może plan rozmieszczenia czujek od alarmu?

Pozdrawiam.

alarm obwodowy do każdego okna + czujka ruchu do każdego pomieszczenia (w narożnikach skierowana na okna)

przy włączonym alarmie obwodowym swobodnie możesz chodzić po domu (ważne przy zwierzętach w domu)

w oknach można zamontować kontraktony + czujniki wstrząsowe

kontrakton u dołu pozwala na swobodny uchył okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak poradziliście sobie z tymi słupkami?

Dzięki Dudniczenko zdjęcia i opisówka pomogły nam bardzo.Więc tak ta rama co jest zrobiona musi pozostać bo mamy odchudzoną więzbe część słupków pójdzie w ścianki działowe,następnie zrobimy taką konstrukcję jak u Ciebie i wtedy te słupki które pozostaną widoczne zlikwidujemy,bo podtrzyma to już "Twoja" konstrukcja.Taki mi się majster od więzby trafił,że nic nie zasugerował że po podniesieniu poddasza te słupy wyjdą nam na srodkach pokoi,ale chrzestny wezmie to już w swoje niezawodne ręce i wyprowadzi nam ten bład.Nie mogę sobie tylko darować że my takie pierdoły przecież Pohlanka o tym napisała Ty wkeiłeś zdjęcia po poprawkach a my mimo to nie dojrzeliśmy w trakcie robót tego defektu ah..wr...

z tego co widzę to też poszliście odważnie w górę

Tak całe 3 pustaczki :oops:

 

Ogólnie teraz jakiś kiepski okres mamy yzn jakiś pechowy.Blacharz miał już wchodziś z blachą we czwartek bo mieli blachę przywiezć, czwartek minął blachy niet,obiecana na piątek z rana,piątek minął i oczywiście też cisza nawet Panom się nie chciało zadzwonić,więc wizyta i obiecanka na poniedziałek,natomist ten termin też nie wypali bo od drugiego Pana dowiedziałam się iż blacha owszem ale dopiero poniedziałkowym transpotem ma przyjechać do firmy,więc poniedziałek też szlag trafi.Ogólnie blacha zamówiona i zadatkowana ponad miesiąc temu termin dostawy minimalny czyli od 1 tyg do 2 a tu już 5 tydzień i nic,normalnie z ludzi robią idiotów,w końcu blacharze pizdną tą robotę i pójdą do następnej umówionej normalnie ręce można załamać. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

 

Dudniczenko dziękuję jeszcze raz za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bukalka

Wasza budowa też idzie całą parą i przy tak sprzyjającej pogodzie będziemy się podobnie wprowadzać :-)

 

przy tynkach mokrych warto aby ekipa coś takiego stosowała

http://www.welta.pl/html/p3.html

 

Listwa do okien i drzwi stosowana przy tynkach mokrych wewnątrz i na zewnątrz . Przyklejana do ościeży okien i drzwi zapobiega powstawaniu rys i pęknięć na styku . Zabezpiecza ramy okien przed zabrudzeniem w czasie robňt tynkarskich. Skrzydełka profilu posiada taśmę klejącą na która naklejamy folię zabezpieczającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta niebieska maż to specjalny grunt pod tynki (gruntobet Kreisel'a)

zapewnia równomierne wysychanie tynku i tym samym zapobiega pękaniu

nie jest tanie

koszt ok. 2 zł/m2 ale podobno na tym nie warto oszczędzać

bez tego Kreisel nie daje gwarancji

http://lh5.google.pl/dudniczenko/R8cGeS8kJlI/AAAAAAAABLs/ueCmXp7_JKo/s288/IMG_5192.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj :oops: dokończyłem instalację pod domofon i telefon

do domofonu dajcie przynajmniej linkę 8 żyłową

oprócz tego kabelek do czujnika zmierzchowego

a tak wygląda teraz ściana pod kominek po poszerzeniu

na takiej ścianie chyba dobrze się będzie komponował prosty marmurowy portal kominkowy

http://lh4.google.pl/dudniczenko/R8rFQK-R8fI/AAAAAAAABOE/_LeqBqoO8pw/s400/IMG_5201.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudniczenko wklejaj fotki i dziel się swoimi cennymi spostrzeżeniami to że nie piszemy nie znaczy ,że nie czytamy,teraz czytamy uważnie jak nigdy.Więc pisz,pisz i wklejaj fotki to wszytsko bardzo mile widziane.

 

I tak na koniec pochwalę się bo jednak dla mnie to coś wspaniałego.Dziś dostalismy telefon z banku że jest decyzja pozytywna w sprawie naszego kredytu juhuuu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaaaaaaaaaaak...tylko najgorsze jest to, że potem trzeba ten kreyt spłacać :wink:

taki jest standard w gospodarkach wolnorynkowych a my musimy mieć nadzieję, że nasze pensje będą powoli podążać za średnią w EU i tym samym raty będą coraz mniejszym obciążeniem

gdybym tak nie myślał nie zdecydowałbym się na budowę

 

a propos banków mam zamiar złożyć wniosek w moim banku o obniżenie marży o 0,1%

w maju upływa dopiero rok od umowy kredytowej i prawdopodobnie odpowiedź będzie negatywna ale mam nadzieję, że łatwiej będzie później powołując się na pierwszy wniosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...