Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dudniczenko zrobiłeś tynki?Pochwal się. :lol:

straaaaaaaaasznie się te tynki przeciągnęły i miałem nawet już przez to małego doła :wink:

po kilku przyjazdach na poprawki dzisiaj wieczorem tynkarze oficjalnie zakończyli prace

wydaje mi się (okaże się w praktyce), że powierzchnia tynku jest na tyle gładko zatarta, że wystarczy ją zagruntować i pomalować

są jednak pojedyńcze miejsca gdzie przy zacieraniu grubsze kawałki piasku pozostawiły drobne rysy i te chyba trzeba będzie cieniutko przelecieć gładzią wapienną np Kreisel 660 lub przeszlifować

 

obiecuję w tym tygodniu uzupełnić zdjęcia

 

z lepszych informacji to to, że w przyszły poniedziałek przyjeżdża kocioł z ekipą od centralnego ogrzewania

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecuję w tym tygodniu uzupełnić zdjęcia

 

No tydzień dobiega końca :lol:

 

U nas już elektryka dobiega końca,od soboty ruszamy z ociepleniem elewacji i w połowie następnego tygodnia tynki,hydraulik już mógłby wchodzić,ale niestety czekamy na okna,bo to za kosztowna sprawa żeby sobie tak to bez zabezpieczenia zostawić.

 

Diler a co u Ciebie???

 

Pohlanka to już zupełnie o nas zapomniała,nic się nie pochwali fotkami urządzonego wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dudniczenko oglądałem fotki z tynkami.Bardzo mi się podoba ten tynk.No to jedna z grubych robót za Tobą.Ile worków tego tynku poszło?

Ja za dwa dni kończę układanie kabli.Poszlo 900metrów kabla.W domu jest jak w elektrowni.Za tydzień ja zacznę to co Ty skończyłeś. Hi Hi. :p

Oczekuję na projekt oczyszczalni ekologicznej.Potem wykopki i zakopię pojemnik z rurami.Okazało się że mam problem z gazem.Nie może iść w drodze mimo że tak miałem w warunkach do pozwolenia.Chcą aby gaz był na prywatnych gruntach bo to pozwoli w drodze ułożyć kanalizację.Droga do mnie ma 5,5m szerokości a już jest w niej wodociąg.To wszystko powoduje że teraz nie mam terminu realizacji przyłącza gazu.Poprzedni termin minął w marcu.Muszę wszystkich sąsiadów którzy od dawna mają gaz idący w drodze prosić o zgodę na przeniesienie rury gazowej na swoje działki.Nie wiem czy jest na to jakaś podstawa prawna.Moje warunki przyłącza gwarantowały mi przyłącz w drodze.Muszę wpaść do gazowni i się wyżyć na jakiejś Krystynie.

To tak w skrócie co u mnie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dudniczenko oglądałem fotki z tynkami.Bardzo mi się podoba ten tynk.No to jedna z grubych robót za Tobą.Ile worków tego tynku poszło?

dzięki Diler za dobre słowo bo ja o tych tynkach a raczej ekipie chciałbym jak najszybciej zapomnieć

ten biały tynk cementowo-wapienny 510l jest ciekawy ale muszą być spełnione pewne warunki:

-równe ściany/niskie zużycie z uwagi na jego koszt (u mnie niestety wieniec był nadlany i poszło więcej tynku)

-ekipa bardzo przykłada się do wykończeń (teraz przed malowaniem będę musiał trochę go dopieścić

 

co do zużycia to bardzo dużo zależy od równości ścian i jaka średnia grubość tynku ostatecznie wyjdzie

u mnie z tym nie było różowo i wyszło niestety 9 ton (worki po 30 kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img377.imageshack.us/img377/1605/2232318imgcz2.jpg

Witam Częstochowiankę i pozostałych budowniczych.Siedzę cicho jak zając i się tylko przyglądam Waszym postępom. Macie bardzo dobre tempo i mnie powoli doganiacie.Diler ma problemy z gazem a ja się z nimi bujam prawie dwa lata. Mam już rurę w domu tylko jescze pustą. Brak ogrzewania spowdował przestój do wiosny z robotami wykończeniowymi. Zrobiłem tylko wejściówkę na posesję.

Pozdrawiam

FAZER

Zdjęcia z budowy

http://foto.onet.pl/252e1,sccokzcc6c4n,6eqev,u.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...