Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.Nie jest za duży jest akurat taki jak trzeba.Obok mnie budują się dwa domy.Przy moim jeden wygląda jak chatka z kolei mój przy tym drugim domu wygląda bardzo skromnie.Facet buduje 220m dom.I co? nie mam wątpliwości że mój jest nie za duży,nie za mały.Skorzystałem z pomocy projektanta żeby zagospodarować poddasze najkorzystniej jak się da.I mimo pokaźnych powierzchni mam nadal wrażenie że są małe.Znajomi widząc 16m łazienkę robią wielkie oczy a mnie się wydaje ciasna.Może te skosy powodują takie wrażenie.Co u mnie?Proszę państwa ogłaszam zakończenie prac elektrycznych.

Wszędzie się świeci światełko.Instalacja alarmowa również gotowa.Teraz czekam na panów z agregatem do tynków.Ja jednak zdecyduję się na gipsowe.Pan od gazu ma dla mnie jakąś alternatywę podłącza.Załatwia zgody.Dwie już uzyskał ale nie wiem ile ich jeszcze musi być.Jest nadzieja.

Dudniczenko a co ty tam teraz robisz?

:lol:Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu mieszkać będą tylko trzy osoby.Ale dom budowany był z myślą o córce która w przyszłości założy rodzinę i może zechce w nim zamieszkać.

Obecnie na poddaszu zaprojektowane są trzy pokoje i lazienka.W sumie ok.80m.To chyba wystarczająca powierzchnia dla drugiej rodziny.

Obecnie mieszkamy w 57m mieszkaniu i muszę powiedzieć że powierzchnie w tym domu nas nie przerażają.Wręcz odwrotnie.Dolne sypialnie domu są mniejsze, łazienki również,kuchnia o takiej samej powierzchni ale mniej ustawna.Jedynie salon spowoduje poczucie większej przestrzeni.

Nie odnosimy wrażenia że dom jest wielki.To tak jak byśmy do naszego mieszkania dobudowali salon i piętro.Salon jest to powierzchnia której nam obecnie brakuje a piętro to taka inwestycja na przyszłość.W tym co napisałem celowo pominąłem wiele istotnych walorów mieszkania poza miastem.Bo o tym nie muszę chyba pisać każdy wie o co chodzi.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom budowany był z myślą o córce która w przyszłości założy rodzinę i może zechce w nim zamieszkać.

chyba niestety trzeba zmienić podejście, ponieważ społeczeństwo staje się coraz bardziej mobilne (szczególnie dotyczy to młodzieży)

ja raczej zakładam, że jak moi synowie będą dorośli to sprzedam m14, przeniosę się na coś mniejszego (może szybki, mały "szkieletorek" pod lasem) a resztę przeznaczę na cele mieszkaniowe dla dzieci

j

w moim przypadku podnoszenie poddasza miało na celu zwiększenie wartości domu stosunkowo niedużymi nakładami (szkoda mi było tej niewykorzystanej powierzchni)

 

PS

Diler u mnie z małym poślizgiem od wczoraj walczą z kotłem i podłogówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka Kochani,

niesety nie odzywam się poniważ nie doczekałam się jeszcze internetu, a tak glupio jakoś iść do znajomych i siedziec przy kompie wklejajac zdjęcia :wink:

Mieszkamy sobie w naszym kochanym domku i jest suuuuuuper!!!!!! mimo,że w dużej mierze niesety to jest jeszcze budowa :wink: Mimo to jednak wychodząc na taras i patrzc na cudowne drzewka i trawkę o poranku to stwierdzam jednoznacznie,że pomysł budowy to była mądra decyzja. Jeśli chodzi o zdjęcia to niesety nie mam jeszcze nic nowego ponieważ nic specjalnie nie udalo nam się zrobić ( brak kasy to niesety ogromny ból!!!!!!!! :cry: )gdyż jeszcze nie sprzedaliśmy mieszkanka, ale jak tylko coś nam się uda pokończyć to zaraz postaram się wkleić!

narazie wszystkim starym i nowym budowniczym gorąco kibicujęi od czasu do czasu ( jak tylko mogę skorzystać z netu) oglądam wasze postępy

1

tak trzymać!!!!

pzdr

pohlanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Forumowicze :D Przesiedziałem w "ukryciu" ładnych kilka tygodni, ale ten cudzysłów oznacza, że czytałem Was, a nawet "uczyłem" się na pamięć Waszych doświadczeń, po to, aby ruszyć z całym impetem przy mojej budowie :-? I co? FALSTART! ha ha ha. Zacząłem od studni, którą chciałem mieć kopaną i aby woda pod własnym ciśnieniem zasilała mi przyszły domek... (odległość od miejsca w którym ma stać dom to ok 100 m i różnica poziomów jakieś 7 m). Miejsce wybrał mi różdżkarz, woda miała być na 7 m. Jak koparka zaczęła kopać, łyżka doszła do 10 m a potem już była tylko skała a wody ani widu ani.... i to był ten falstart okupiony wydatkami na kręgi :cry: Teraz zapadła decyzja, że wiercimy głębinówkę. W tej chwili czekam na ekipę budowlaną aby wreszcie zacząć. Koparka zrobiła mi już placyk, geodeci wytyczyli fundamenty, musiałem zrobić ok 100 m drogi, tzn. wysypałem 60 kubików tłucznia, prąd mam od sąsiada... a więc czekam z nadzieją startu jeszcze w tym m-cu :D Po lekturze Waszych doświadczeń i moich papierowych dociekań nurtuje mnie jedna rzecz, (o której nikt nie wspominał na forum): Jak rozwiązaliście problem cegły klinkierowej po oknami? W projekcie brak jest rysunku poszerzonych ław fundamentowych stanowiących oparcie dla cegły :-? Może moglibyście drodzy Forumowicze wyjaśnić mi to? Wiosenne pozdrowionka :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

K.Och. napisał-Po lekturze Waszych doświadczeń i moich papierowych dociekań nurtuje mnie jedna rzecz, (o której nikt nie wspominał na forum): Jak rozwiązaliście problem cegły klinkierowej po oknami? W projekcie brak jest rysunku poszerzonych ław fundamentowych stanowiących oparcie dla cegły Może moglibyście drodzy Forumowicze wyjaśnić mi to?

 

Odpowiem Ci na na moim przykładzie, otóż elewacja zewnętrzna opracowana przez panią architekt jest pewnym wzorcem i wcale nie musisz tego robić. Jeżeli się podoba taka formuła to możesz zrobić tak jak ja, na pewnych wybranych fragmentach elewacji przykleiłem płytkę klinkierową do styropianu i wcale nie musisz poszerzać ław fundamentowych. Jeżeli chcesz zastosować cegłę to musisz, tylko po co.Płytki dają ten sam efekt a mniej problemów.Efekt zobacz na moich zdjęciach.

Pozdrawiam

FAZER

Zdjęcia z budowy

http://foto.onet.pl/252e1,sccokzcc6c4n,6eqev,u.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAZER bardzo ładnie prezentuje się Twój domek i nowe ogrodzenie.

Wszystko dopieszczone w szczegółach.

Tak samo jak Ty zaryzykowałem i zdecydowałem się na podłogówkę na całym parterze.

Przy robieniu wylewek trochę byłem zły na siebie, ze nie kupiłem styropianu systemowego z przyklejoną folią do podłogówki, ponieważ musiałem co chwila poprawiać wypadające spinki (sam styropian nawet twardy słabo je utrzymuje).

Szczęśliwie udało się jednak zakończyć kolejny etap.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudniczenko-dziękuję, że podoba Ci się mój domek. Staramy się z żoną aby dom wyglądał estetycznie. Twój też przekształca się w dorodnego łabędzia. Wracając do podłogówki to chyba Ty wcześniej ją odpalisz niż ja bo miałeś zamiar montować kotłownie,a ja czekam od 2 lat na gaz i może za dwa miesiące się pojawi w rurze, którą mam już w domu. Mam tylko jeden kaloryfer w domu, który umieściłem w garażu i mam nadzieję że się sprawdzi to ogrzewanie bo inaczej klapa na całej linii. Rozważam jeszcze montaż solarów, ale później, bo na finale krucho z kasą.Cieszę się natomiast, że zabudowałem oczyszczalnie ekologiczną, bo nie mam hamulców w zużyciu wody.

Pozdrawiam

Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć, cześć, cześć :D wreszcie zacząłem!!! wykopy tak potężne, że ciężko wyobrazić sobie że można w ogóle wyjść z tej ziemi, ale NIC TO :D niedługo wkleję kilka zdjątek, a tymczasem mam pytanie o kominach: otóż chodzi mi o rodzaj pustaków, może ktoś poda mi wymiary i ilość, a może są "gotowe" a jeśli tak to jak się zowią?

Pozrowionka dla Wszystkich :-)

 

"Szalejesz" Diler z tą budową :D i przez to z zachwytem patrzę na Twoje postępy przy moim (jak na razie) AWYCHODZENIU z ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki agnieszkakusi, ale że jestem trochę maruda to zapytam jeszcze o symbole, może masz gdzieś na "podorędziu" te konkretne dane, ponieważ na stronie scheidla jest mnóstwo asortymentu, łącznie z pustakami wentylacyjnymi, które zapewne też będą mnie potrzebne a u Ciebie są już zainstalowane. Poza tym jest jest trzy kominy, a wnętrza ich są każde inne.

Zatem jeśli nie zniesmaczysz się tym dopytywaniem to będę wdzięczny za info, konkretnie dotyczące kominów M14a-stki czyli już Twojego domku.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...