Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Agnieszkakusi :D, moje działania dla obniżenia podłogi zmierzały już do finału, kiedy pojawił się hydraulik montujący odpływy. Stwierdził, że byłaby to zbyt wielka ingerencja w projekt, który wtedy należałoby przerobić dość poważnie. Tak rury jak i spadki trzeba by było przerobić. Poza tym powiedział, że za dość nieduże pieniądze można porobić takie zabezpieczenia, które zminimalizują problemy braku prądu. Ponadto grawitacja w takim parterowym domu i tak musi być wymuszona pompą i raczej nie powinienem sobie zawracać głowy mimo wszystko wychodzącą z użycia metodą budowy.

Czy miałaś już jakieś poważne problemy podczas braku prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimą nie mieliśmy prądu od rana do 22...tragedia. Wywieźlismy córkę do moich rodziców, którzy mieszkają 2 km dalej, a sami w ciepłych ubraniach weszliśmy pod kołdrę i czekaliśmy na prąd :D Ok. 20 pojechaliśmy do rodziców ugrzać się i wypić ciepłą herbatę. A w domu wszystko na prąd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze :D a ja dzisiaj wylewałem płytę zamykająca stan zerowy, wyszło mi 19 m3 betonu B15, wzorowałem się na obliczeniach Dudniczenki, któremu wyszło 17 m3, ale ja nie kładłem folii pod wylewkę więc wyszło tyle ile wyszło, czyli 19 :D

Pozdrowionka la Wszystkich :D teraz przede mną wybór stropu, czy monolityczny czy tak jak w projekcie Terriva?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

UFFFFFFFF!!!!! Wreszcie zakończyłem grubą robotę.Woda i c.o. zrobione alarm uruchomiony wylewki dzisiaj zagłaskane.Po 15 biorę się za ocieplenie zewnętrzne i tynk.Fotki załączę jutro.

K.Och. ja bym Ci polecił tradycyjny strop.Więcej pracy ale taniej i mocniej.

Dudniczenko co u Ciebie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teriva z projektu jest totalnie skopana, ponieważ tak dużo jest żeber rozdzielczych, że oszczędności na betonie nie ma żadnych

Diler u mnie ostatnio strasznie pod górkę z uwagi na niesłownych wykonawców.

Domek ocieplony ale jeszcze bez tynku.

W przyszłym tygodniu rozpocznę kafelkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimą nie mieliśmy prądu od rana do 22...tragedia.

inwerter 12V/220 + akumulator może rozwiązać problem a dodatkowo stanowi dobre zabezpieczenie przy kotłach na paliwo stałe

przy dłuższych przerwach można zastanowić nad kupnem małego agregatu

kotłownia oczywiście na osobnym zasilaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie Budowniczowie,

jestem obecnie na etapie wyboru dachówki, interesuje mnie cena całego kompletu na dach, może być łącznie z orynnowianiem. Mnie wyceniła firma dach na ok 26 tysięcy, czyli holenderka płaska E32 Koramic w kasztanie, wszystkie dodatki oraz metalowe orynnowanie.

Nie wiem czy to dużo? Jak Wasze dachy przedstawiają się cenowo?

 

Pozdrowionka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Diler wsparcie, ale zapewne każdy z nas szuka oszczędności, mnie trochę fundamenty kosztowały ale ponoć trzeba je zrobić raz i nigdy już do nich nie wracać.

I tak np. Twoje doświadczenia skłoniły mnie do zamiany stropu z terrivy na monolityczny i tam upatruję trochę oszczędności.

Chociaż decyzję już podjąłem, to zastanawiam się nad całkowitym kosztem tego stropu. Otóż stal, beton i robicizna to jedno, ale dochodzi jeszcze potem ocieplenie i następna wylewka. Jak to się ma do całkowitego kosztu w porównaniu z terrivą, gdzie raczej nie trzeba już kłaść styropianu.

Co Ty na to?

Jak Wy Forumowicze z terrivą kończyliście strop? Czy trzeba jeszcze doliczać coś do samej terrivy z betonem?

Miłego weekendu życzę Wszystkim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Nam tez ten domek sie podoba tzn M14, mam pytanko ile na dzien dzisiejszy wynosi koszt budowy?or podaje 237tys czy to mozliwe?, mamy dzialke 1 tys metrow kw,i jeszcze jedno czy pasowalyby okna wieksze ale pojedyncze w tym domku? jak myslicie, czy ktos planuje z Was lub zrobi ogrzewanie mialem?

prosze o pomoc Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotłownia jest tak mała, że tam za dużo opału nie zmieścisz

nie wyobrażam sobie tez trzymania opału luzem z uwagi na kurz

opał można wcześniej poworkować lub zapłacić na składzie za workowanie (u nas ok. 2 zł od worka 25kg) czyli 80 zł do tony

to nie jest tak dużo za ten komfort

worki później poukładać wysoko jeden na drugim

worki najlepiej jakieś przewiewne (chyba z juty) aby opał ładnie przesychał

 

w kotłowni zmieścisz część a resztę worków możesz np składować na jakiś regałach np w garażu lub możesz wymurować sobie przy domu mały składzik (np ze śmietnikiem)

 

później wsypanie do zasobnika na raz 4-5 worków po 25 kg to żaden problem i za bardzo się przy tym nie pobrudzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...