Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie wszystkich!

Od kilku miesięcy wyszukuję projektu wymarzonego domku dla mojej rodzinki. Najbardziej podoba nam się z mężem projekt M14, choć najlepiej to kilka rzeczy bym zmieniła (aby to był faktycznie domek wymarzony).

Ale mam kilka uwag, zastrzeżeń. Dlatego mam kilka pytań do osób najbardziej zainteresowanych i doświadczonych. Co Wy myślicie na ten temat i jak sobie poradziliście.

Pierwsza sprawa: projekt nie zawiera wentylacji w spiżarni, kuchni i łazience (nie wspomnę już o pokojach - u moich rodziców wentylacja jest we wszystkich pomieszczeniach). Co Wy na to?

Druga sprawa: chciałabym użytkować stryszek (oczywiście przy podniesionym dachu), ale nie wiem jak zorganizować schody na górę. Doradźcie.

Poza tym najchętniej poszerzyłabym budynek do wymiarów 14m na 14m. Zamiast garażu zrobiłabym pokój. W części prawej między pokojami zrobiłabym dwa pomieszczenia: jedno - WC lub garderobę i drugie - pralnia, suszarnia.

Mam pytanie: jakie są Wasze spostrzeżenia na temat mieszkania w tym domku? Wy wszyscy widzicie dom w rzeczywistości (a nie tylko projekt), dlatego chętnie przeczytam Wasze opinie na jego temat.

To byłoby narazie wszystko. Jak będę miała jeszcze jakieś pytania, to napiszę.

 

P.S. Od paru miesięcy śledzę Wasz wątek i Wam zazdroszczę, że jesteście już na takich etapach budowania, a nawet niektórzy już mieszkają w domku.

Pozdrawiam Was wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile może taka wentylacja mechaniczna kosztować wraz z zainstalowaniem (ile kosztuje eksploatacja)? Czy ktoś z Was ma taką wentylację i jak się ona sprawdza w użytkowaniu? W takim razie pozostaje tylko jeden komin od kotłowni?

Poza tym czekam na Wasze opinie na temat użytkowania domku M14 - uwagi i spostrzeżenia (zalety i wady). Pomóżcie w podjęciu decyzji. Chcę być świadoma na co się "piszę".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Fazer ma chyba podobną dachówkę więc zobacz w jego galerii.On ma biały kolor i muszę powiedzieć że się świetnie kontrastuje.W dodatku ten kolor jest w grupie kolorów najtańszy.Ja jestem również na etapie elewacji i dowiedziałem się że od 1 września ceny poszły sporo do góry za tynki.Zdecydowałem się na mało znaną firmę niemiecką HAUERING.Jest o k.40% tańszy od KREISLA.Wiaderko 25 kg z trzeciej grupy kolorów kosztuje 135zł. gdzie obecnie Kreisla 255zł.(Silikonowo - silikatowy)Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.W moim przypadku to było 3000zł. za robotę.A materiały kupowałem sam.Poszło ponad kilometr przewodów.Umowa była od całości więc mogłem sobie wymyślać gniazdka w każdym miejscu bez ograniczeń.No i teraz mam ich faktycznie dużo.Niektóre to już nawet zaślepiłem.

Parę fotek załączam z obecnego stanu w krótce więcej .Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Diler, mam wstępnie wycenione materiały na 3000 zł, czyli cała robota może kosztować ok. 6000. To chyba wariant minimalny, tak mi się wydaje. Te Twoje 3000 za robotę w tej chwili może kosztować chyba trochę więcej.

Masz fajne tempo, chyba idziesz zgodnie z planem, co?. Oglądamy Twoje zdjątka z kuchni i tak jakbyśmy oglądali swoją kuchnię :D Oczywiście jest to jeszcze daleka przyszłość.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diler a co to za płytki na podłodze w kuchni?

Fazer podłogówka jako główne ogrzewanie na parterze u mnie jak na razie się sprawdza i mam nadzieję, że u Ciebie też będzie ok.

Temperatura jest bardzo stabilna (regulatory pokojowe) a na przejście z temp. nocnej na dzienną (różnica 2 stopni) podłogówka potrzebuje ok 2 godzin (1 stopień na godzinę).

Jeżeli chce się mieć o 6.00 rano temp. dzienną to trzeba sterownik zaprogramować na 4.00.

podobnie jest z wychładzaniem

panele podłogowe w nie przeszkadzają w przenikaniu ciepła, ponieważ temperatura zasilania to 38-40 stopni czyli tyle co nasze ciałko :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla agnieszki i pozostałych "palaczy" w m14

postanowiłem zdecydowanie zawalczyć z pyłem w kotłowni za pomocą silnikowego separatora popiołu

całkowity koszt z przesyłką to 300 zł

ustrojstwo powinno obsłużyć również kominek w salonie i grill na tarasie

PS

opał super przesycha w workach jutowych

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item447796819_elektryczny_silnikowy_separator_popiolu_nowosc.html

http://bitset.nazwa.pl/separator/rowi/1_450.jpg

 

PS

są też tańsze ale bez własnego napędu

moim zdaniem lepiej dopłacić i nie niszczyć zwykłego odkurzacza (ten jest zaprojektowany na wyższe temperatury)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję M14a - niedługo stanie gotowy w stanie surowym. Zastanawiam się, jaki będę miał współczynnik izolacyjności cieplnej ścian i dachu, przy założeniu że:

- ściany zewnętrzne są z pustaka Max (Leiera) o grubości 29 cm + przewidziane ocieplenie styropianem 15 cm lub 12 cm

 

- dach będzie z dachówki (chyba) + pełne deskowanie 1 cal + folia + wełna mineralna 20 cm + wełana mineralna (w poprzek) 10 cm

 

Czy umie ktoś wyliczyć ten współczynnik U przy tych parametrach ?

 

Ponadto zastanawiam się, na ile opłacalne jest dać w niektórych pomieszczeniach np. sypialniach i łazienkach (na dole) okna z trzema szybami o U=0,8 W/m2K. Czy to ma sens ekonomiczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzisz to daj znać co i jak. Masz jakiś link co to za ustrojstwo?

działa ale najlepiej jak popiół będzie usuwało się sukcesywnie

trochę to wyje szczególnie jak filtr się zapcha (trzeba wtedy stuknąć tym wiaderkiem o ziemię albo energicznie potrząsnąć)

ciąg jest dobry i spokojnie porozrzucane większe kawałki węgla też zjada :-)

z wylotu nic się nie kurzy

po dorobieniu sprytnych końcówek może służyć jako czyszczak/skrobak ścianek kotła

różnica jest kolosalna

ja w pośpiechu wczoraj odkurzyłem kocioł po pracy w białej koszuli i szczególnie na tym nie ucierpiała :-)

coraz bardziej realne staje się przeniesienie automatu do kotłowni

jak ustrojstwo mnie zawiedzie to oczywiście dam znać ale liczę na niemiecką jakość

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wreszcie elewacja skończona Pogoda trochę dokuczała.Teraz mogę zająć się wnętrzem.Schody jutro będą malowane na gotowo.Fajnie wyszły.Poddasze również zaszpachlowane na gotowo.Teraz podłogi i kolorki na ściany.Czekam jeszcze na przyłącz gazu.W ciągu miesiąca ma być.Wreszcie odpalę centrane.No i kominek wkrótce postawię.Instalacja już jest więc sprawdzimy działanie.Kilka fotek z elewacji dodałem.Wkrótce dodam schody i łazienki.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...