Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Długo mnie nie było. W tej chwili jesteśmy na etapie fundamentów. I tutaj chciałbym rozwiać swoje wątpliwości. Bloczki od wewnątrz che pomalować dysperbitem, następnie rozłożyć kanalizacje, uzupełnić piaskiem i zagęścić. I teraz co dalej? Dać folię i zbrojenie, czy lać beton bez zbrojenia? Jaki beton laliście b-10 b-15 b-20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ubić piasek i lać bezpośrednio na to? Może jednak dam jeszcze folie, to zawsze dodatkowa izolacja i beton lepiej dojrzeje. 10 cm betonu wystarczy?

 

u mnie jest podmokły teren i dałem folię budowlaną, która dodatkowo zapobiegała wyciąganiu "mleczka" z betonu przez ziemię

 

płytę wylewałem wspartą na ścianach fundamentowych wraz z siatką zbrojeniową 6mm

 

folia pod styropianem często po paru latach jest podziurawiona jak sito, ponieważ podłoże jest chropowate a płyty wylewki pracują

 

moim zdaniem warto dać dodatkową folię 3 mm

 

niestety święty spokój kosztuje

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mój fundament wychodzi z ziemi blisko 80cm nad teren.Także ja się wilgoci nie obawialem.Większy problem mialem gdy trzeba bylo wypelnić po brzegi fundament ziemią i gruzem.Kilka wywrotek zalatwilo sprawę.Porządnie ubij lub zalej wodą żeby siadlo co ma siąść i lej beton.Ja wylalem 6cm betonu.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

cena za instalację nic mówi, ponieważ bardzo dużo zależy od układu i wyboru producenta materiałów

rozrzut może być od 15k do 30k

 

PS

kiedyś pisałem o automatycznym podawaniu opału do kotłowni

ostatecznie wybrałem wariant bunkra podziemnego przed kotłownią o wymiarach 3x2x1

w sumie 6 m3 czyli maksymalnie ok. 4,8 tony węgla

w sobotę wykonałem płytę fundamentową z kratką kanalizacyjną do odprowadzania ewentualnej wody gruntowej/deszczowej

 

boks będzie zasypany równo z ziemią a otwierać się będzie za pomocą lekkich klap

 

zrzut węgla bezpośrednio z auta do boksu

w dalszym etapie ślimak podający opał bezpośrednio do kotłowni

znajomy ma podobny boks i działa i jest bardzo wygodne a przede wszystkim kotłownia jest czysta

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

 

forum odkryłam wczoraj i bardzo się cieszę, ze tak Was dużo. Budowę M14a zaczęłam w sierpniu 2008. Teraz mam tynki wewnętrzne i czekam na okna.

 

Największy dylemat mam z elewacją. Dach jest brązowy, okna będą orzechowe, kolor elewacji żółty (nie wiem jaki odcień), natomiast zastanawiam się nad klinkierem, (tak jak jest w projekcie aż tak pod okna). Grill oczywiście zrobię taki jak komin.

 

iza-lublinianka - Ty masz podobny kolor dachu, czy masz już pomysł na elewację ?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/932b38f7dde95a9a.html

 

serdecznie Wszystkich pozdrawiam,

Emi__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Emi. oczywiscie ze mam juz upatrzony kolor elewacji-bedzie to jasny ecri, cos takiego jak piaskowy.no my juz duze postepy zrobilismy-w koncu! :roll: .okna juz z miesiac czasu mamy.Brama garażowa bedzie jutro.drzwi wejsciowe tez na dniach(juz czekaja tylko na nas:= :lol: .pozdrawiam serdecznie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia na dniach na pewno dodam.kolor okien to orzech,drzwi i brama garażowa tez sa bardzo zblizone do koloru okien.co do klinkieru to raczej zostawimy tak jak jest(czyli tylko pod malymi oknami).z grilla zewnetrznego zrezygnowalismy wiec moze tam jeszcze damy taki klinkier ale narazie robimy cala reszte-pomysli sie.pozdrawiam i rowniez czekam na kolejne fotki :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie np ciekawie wyszło połączenie orzecha z mahoniem tzn okna ciemny orzech a drzwi wejściowe i brama garażowa w mahoniu

 

szafa przesuwna mahoń + jasna limba + profile "mosiądz" wzorowana na tym:

http://lh5.ggpht.com/_htYcobHXB5c/Sgux-xDWNJI/AAAAAAAAB0s/4H4nS7e9DEw/szafa%20kolory.jpg

 

parapety wewnętrzne też w mahoniu:-)

 

kolory rzecz gustu ale warto przetestować różne kombinacje

 

też poważnie zastanawiam się nad płytką klinkierową pod oknami tak jak pierwotnie w projekcie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej izo-lublinianko dopinguję Cię, strasznie jestem ciekawa ecri, bo wydawało mi się, że żółty najlepszy z brązem ...

 

... aż się mocno uśmiechnęłam, że okna też masz orzech ...

a jakiej firmy ta brama ... taka fajna ...? bo do tego jeszcze nie doszliśmy, więc nie mam swoich typów ...

 

... drzwi wejściowe i garażowe mamy w tym samym kolorze co okna, już nie chciałam za dużo odcieni brązu ...

 

... natomiast klinkier pod oknami cały czas nie daje mi spokoju ...

 

... wrzuciłam kilka fotek ...

 

http://emidom.fotosik.pl/albumy/633527.html

 

serdecznie Was pozdrawiam,

Emi__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się, że Ci sie podoba ... ja mówię, że to żółty, bo chciałabym aby najbardziej wpadał w żółty, nie w ecri, gdzie byłoby za blado i zimno, ani w jakiś odcień beżu ... ale rzeczywiście trudno ten kolor określić ...

 

buduję się na peryferiach Warszawy od strony zachodnio-południowej, (izo-lublinianko - gdybyś chciała nazwę ulicy, to moge przesłać na priv.)

 

pozdrowionka,

Emi__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Tak sie naczytałam, naoglądałam, że tylko gratulować i zazdrościć :lol:

My mamy już pozwolenie na budowę M14, tylko kredyty i banki oszałały, więc bijemy sie z myslmi, czy damy rade spłacić kredyt. Wiem, że budowaliście jakiś czas temu a teraz ceny wariują - podobno obecnie spadły, ale jeśli mogę prosić napiszecie - jakie były koszty poszczególnych etapów. Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...