Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

Witam. Nam też bardzo podoba się ten projekt.

Chciałam zapytać, jaki jest orientacyjny koszt adaptacji projektu?

I ciekawi mnie rozwiązanie piwnicy, tzn. w jaki sposób zaaranżowane jest wejście do piwnicy. Jeśli możecie, to zeskanujcie swój projekt po zmianach lub chociaż opiszcie te zmiany? Ja myślałam zmienić wymiary domu na 14m x 14m. Zamiast garażu zrobić sypialnie, a między dwoma sypialniami po prawej stronie zrobić dwa małe pomieszczenia np. łazienkę i garderobę (lub pomieszczenie na klamoty?), z lewej strony zwiększyć pokoje lub łazienkę. Co Wy na to? Zastanawiam się, czy takie zmiany możliwe są w formie adaptacji projektu, czy to nie za duży problem. Doradźcie mi i podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

Dziękuję za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Koszt adapatacji 500 zł plus 200zł za jakieś bajery związane z wodą. My mielismy właściwie adaptacje oraz dodatkowo projekt piwnicy za te 500zł. Postaram sie wrzucić palny po zmianach. Jesli chodzi o ilość nanoszenia zmian- można szaleć o ile nie rusza się ścian nośnych. Choć o ile wiem, tez jest taka moiżliwość. Co do zamiany garazu na inne pomieszczenia - mnie osobiście byłoby żal garażu, nie mówiąc tu o miom mężu, który pewnie by sie zapłakał (on walczył o poszerzenie garazu o 20 cm :) - kosztem kuchni, ale ja wygrałam :)) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D u nas powolutku,narazie mamy ocieplony i otynkowany domek :) a w srodku juz pierwsza glazurke kladziemy(w lazience po lewej stronie).rozgladamy sie za drzwiami wewnetrznymi no i kuchnie projektujemy-zobaczymy jak to dalej sie potoczy :p pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśleliśmy sprawę i stwierdzilismy, że sporo miejsc zyskamy w piwnicy, natomiast garaż potrzebujemy nie tylko dla auta, ale mój kochany małżonek to "stary dłubacz". Ciągle przesiaduje w obecnym garażu i wytwarza różnordne rzeczy. Teraz nie ma zbyt dużo miejsca, więc marzy o stole i miejscu do dłubania. Łazienkę też będziemy mieć większą niż w pierwotnym projekcie - zamiast kotłowni robimy większy pokój i łazienkę. Spiżarnia schodzi do piwnicy. Pozdrawiam Agnieszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izo-lublinianko ... czy wiesz jak się nazywa odcień, który wybrałaś na elewację ? ... będę wdzięczna za Twój typ ... muszę się już poważnie zabrać za temat ...

 

anulkawj ... ja niestety jeszcze nie jestem na etapie ustawiania mebli, ale też mocno się nad tym zastanawiam ... salon jest nieduży ... przerobiałam kilka wariantów ... ale na kartce, więc w praktyce mogę się zdziwić, że wygląda inaczej ... jedno jest pewne: oprócz stołu, małej kanapy i stolika kawowego nic więcej się tam nie zmieści. Telewizor oczywiście w ścianie, więc żadnych szafek ...

 

... co do piwnicy, to schodzimy do niej z c.o. ... to był nagły pomysł naszych budowlańców na początku budowy, nie mamy więc tego w projekcie ... piwnica jest mała, ale spokojnie zmieści się hydrofor, odkurzacz centralny i nie wiem co tam jeszcze ...

 

pozdrowionka,

Emi__

 

Ps. dołączyłam zdjęcia z oknami ... :-)

http://emidom.fotosik.pl/albumy/633527.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Emi_ i wszystkich budowniczych:) nie znam jeszcze koloru elewacji,ale chyba mialas racje emi_ z tym zimnym odcieniem ecri :-? widzialam w poblizu mojego domu bardzo ladny domek z brazowym dachem i bardzo jasnym odcieniem zoltej elewacji-nawet ladnie wyglada i chyba za takim bede sie rozgladac;)) mam pytanie do wszystkich jak u was z kominkiem??bo my mamy maly problem bo bardzo malo miejsca jest na niego :-? trzeba chyba wybrac najmniejszy jaki tylko jest wklad i jakos ladnie go zrobic,hehehe ladnie w sensie cos delikatnego bo tam nic wiecej nie da sie wycudowac.mi sie podobaja te kominki nowoczesne w takiej ramce mozna powiedziec...jak robicie u siebie??pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

My też powoli wreszcie wychodzimy z ziemi :D. Po drodze sporo się wydarzyło, ale mam nadzieje, że już nie wróci, tak samo jak poprzednia ekipa "fachofcuf". Wydaje mi się, że nikt do tej pory nie stosował w naszym projekcie zadaszenia tarasu. My chcemy takowy zrobić. Ma to wyglądać tak jak z przodu tylko "wyciągnięte" i oparte na dwóch słupach z klinkieru. Mam nadzieję, że wyjdzie to nieźle. Z innych zmian. Po obejrzeniu budowy melpuławianki (DZIĘKI WIELKI) również zdecydowaliśmy się na kręcone schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , u nas konminek bedzie " wypchnięty "- przesuniety za zewnatrz , tak mi doradził architekt , niestety nie mamy dzuego salonu wiec trzeba troszke pokombinowac , u mnie w salonie musi sie zmiescic jadalnia , bo w kuchni nie ma na nią miejsca , jesli sie zostawi kominek tak jak jest w projekcie to zajmie za duzo miejsca , wejdzie prawie ze na srodek salonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego my nie będziemy mieli kominka :). Natomiast widziałem rozwiązanie u melpuławianki. Kominek nie miedzy drzwiami tarasowymi a na ścianie po lewej stronie. Całkiem nieźle to wygląda. Ja mam natomiast problem z rurą wentylacyjną z kuchni. W projekcie biegnie ona pod sufitem w garażu. U nas będzie sypialnia i wolałbym ją gdzieś schować, tylko gdzie :roll: ? Jak to wygląda u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
WITAJCIE !!! chce sie z czyms w z wami podzielic a dokladnie z tymi co są na początku . Jak bedziecie zamawiac drzwi wejsciowe , kuchnie , meble na wymiar , schody itp w dniu dania zadatku spiszcie taką odręczną umowe do ktorego dnia bedzie np: kuchnia zrobiona , i oczywiscie date dania zadatku .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...