Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to niedaleko faktycznie...a tak poza tym,ja Ci tu o spiżarce pod schodami,a Wy macie m14,bez poddasza.Twoje zdjęcia napawają mnie optymizmem!Tak ładnie wokół domu i kolor dachówki wybralismy też ciemny...Twoje zdjęcia pozwalają mi w wizualizacji naszego domku...Z niecierpliwością czekam na efekt końcowy,który nastąpi....hoho,nie wiem kiedy.Chcielibyśmy wproadzić się za 2-3 lata,ale nie wiadomo jak będzie.Budujemy się bez kredytu na razie,więc idzie woniej.Pozdrawiam serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy będący jeszcze w trakcie budowy naszego m14a.My z mężem przegapiliśmy podwyższenie poddasza,chcieliśmy o dwa pustaki,jednakże "nasi fachowcy" jakoś nie zapalili się do tego tematu,zostało na tym,że nie mamy podwyższonego poddasza.Teraz wykańczają dach,tzn.rynny,dachówka,podbitka...i zaproponowali zrobinie podbitki po skosie,nie na prosto,z tego względu,że dach mamy nisko,to aby nie przytłoczyć jeszcze bardziej,podbitka pod skos optycznie nada lekkości dachowi,nie jestem przekonana,jadnak zdaję sobie sprawę z tego,że wystający dach nad samym oknem to nic sympatycznego.Może ktos z Was ma w ten sposób wykonaną podbitkę?Jeśli tak,to błagam wrzućcie zdjęcia,chętnie bym zerknęła jak to się prezentuje.

Poza tym "oni" chcą robić podbitkę od razu ,czyli mieć dach na gotowo,a nas nurtuje sprawa ocieplenia i elewacji domku.Wtedy styropian dojdzie tylko do podbitki,no i tynk i malowanie elewacji trzeba będzie wykonywać ostrożnie,aby jej nie zniszczyć....Mam już mętlik w głowie...Ile to nerwów....................................... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GosiaKan odpowiadam jako laik,ale szczerze nie wyobrażam sobie skośnej podbitki.

A co do wykonania podbitki przed ociepleniem i zrobieniem elewacji jest dla mnie jeszcze większym zaskoczeniem.Moim zdaniem ekipa chce zrobić szybko swoją robotę i mieć z głowy,natomiast wspólczuję ekipie robiącej pózniej elewację,niewiem jak by to robili precyzyjnie będzie to widać,ja bym na taką kolejność robót się napewno nie zgodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to mać podbitka to moim zdaniem lepiej po elewacji jednak jeżeli to ma być nadbitka (deski przybijane od góry krokwi) to lepiej i łatwiej to zrobić teraz

 

skośna nadbitka z heblowanymi krokwiami też bardzo ładnie wygląda i w Twoim przypadku może być lepszym rozwiązaniem

 

skośna/prosta to już wyłącznie sprawa gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bukalka=,dzięki za swoją opinię,szczerze mówiąc,ja też nie mogę sobie wyobrazić skośnie wykonanej podbitki,sama juz nie wiem co myśleć.Czy jeśli będzie prosto,to czy nie będę miała wrażenia ciężkiego dachu zwisającego zaraz nad głową wyglądając oknem...?

A co do ocieplania i wykańczania elewacji,to macie rację Ty i Dudniczenko...zdajemy sobie z tego sprawę i prowdzimy juz prawie spór z fachowcami...jutro,to znaczy dziś,mąż jedzie powiedzieć,że za podbitkę na razie podziękujemy,zrobimy to po zakończeniu prac elewacyjnych.Pozdrawiam serdecznie.

Dudniczenko,fachowo doradzasz,jestem pod wrażeniem...Dziękuję! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnieszkakusi,dzięki za głos w tym temacie...i co?wygląda ślicznie,jak i cały Wasz domek i ogród,a jak wrażenie,gdy wyglądasz oknem,nie przytłacza.I Wy przecież nie macie wysokiego dachy,bo to m14,prawda?To myślę,że jednak zrobimy prosta i nie damy się" przekręcić"

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga Twój ogród jest poprostu mmm... :o śliczny.

 

My w tym roku już za ogród nie zdążyliśmy się złapać.Co ja w sumie tu pisze o ogrodzie jak dopiero robimy ogrodzenie :-? Dla mnie niewiem czemu tak myślę ,ale ogród to jest wizytówka domu.

 

W środku też jeszcze sporo rzeczy mamy do dokupienia i zrobienia,ale co tam...

 

Aga pamiętasz jak na początku naszego wątku pisałam ,iż boję że nie zaklimatyzuję się w nowej chatce,a Ty mi wtedy odpisałaś,że jak zamieszkam to tak jak Ty zakochasz się w tym miejscu i muszę Ci powiedzieć,że miałaś świętą rację,teraz to nawet do miasta nie chce mi się wcale jezdzić,ale niestety muszę...Kocham to miejsce.I ta przestrzeń w domku to jest bajka...ależ się rozkleiłam :oops:

 

Na koniec pokażę Wam swoją kuchnię w miejscu w którym miał być garaż.

Brakuje jeszcze zamontowanego szkła pod okap i samego okapu. :cry:

 

http://img98.imageshack.us/img98/430/p9058048.jpg

 

 

http://img215.imageshack.us/img215/6594/p9058049.jpg

 

http://img136.imageshack.us/img136/4800/p9058051.jpg

 

http://img98.imageshack.us/img98/1392/p9058055p.jpg

 

http://img136.imageshack.us/img136/1330/p9058057j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :D bukalka ale pięknie!!!No mając taką dużą kuchnię można zaszaleć,co?O ile jest większa niż ta w projekcie?Osobiście nie chciałabym mebli w takim kolorze,ale efekt jest powalający...W tle widziałam salon w "moich" kolorkach,może przeslesz zdjęcia z reszty pomieszczeń?Tak miło sie to ogląda i marzy...kiedy w końcu u siebie...Pozdrawiam serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GosiaKan w wolnej chwilce wrzucę jeszcze pare fotek. No kochana metrów ona ma tyle co garaż.Gosia oczywiście kolor czerwony nie każdemu pasuje i nie każdy ten kolor chciałby mieć w domku.A ja trochę tej czerwieni posiadam,i tu chyba wychodzi w kolorach mój charakterek albo daltonizm (bo ten kolor widzę najlepiej) :oops:

 

Aga haha do katalogu to mi jeszcze daleko :D

Tam gdzie Wy macie kuchnie my nazywamy to" przedłużeniem salonu" stoi tam dwuosobowa sofa ze stolikiem.

 

No i dzięki za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bukalkapodoba mi sie i to bardzo,ale chyba nie mam na tyle odwagi,aby tak zaszaleć...chyba faktycznie unikam czerwonego,za to moja mami,nono,to coś dla niej...Czy Ty jesteś spod znaku Barana...?Haha,a moje pytanie o metraż kuchni,niezbyt mądre,co?hahahah!Sama z siebie się uśmiałam!Pozdrawiam! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem LEW. No haha z metrażem to wyszedł fajny ubaw,ale chociaż na wieczór się pośmiałaś.

Również pozdrawiam.AAA Gosia a może tak pare fotek z budowy byś pokazała???Mi też będzie fajnie popatrzeć na Twój etap budowy i powspominać sobie,że też przez to przechodziłam.

 

Aga a Ciebie proszę o fotki ogrodu a dokładnie tych...hmm no właśnie czego??? tych przy siatce skosów z roślinkami nawet nie wiem jak to się nazywa taki ogrodnik ze mnie :oops: :oops: Teraz Wy się pośmiejecie z mego znastwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...