Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

a do mnie odezwała się pani z muratora, która chce nasz projekt (nasz, forumowy :wink: ) opisać w gazecie. Chciała, żebyśmy podali jej zmiany jakich dokonaliśmy. Myślę, że niedługo będzie coraz więcej ludzi budujących M14 :D

 

Szaleństwo!

My jestemy na etapie wieńca - jutro wódeczka :D

Wrzucę ostatnia fotkę, jaką mam. Jutro postaram sie zrobić nową - z dachem!

http://www.mojalbum.com.pl/GroteFoto-7XNEDFA3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszytskich.

Normalnie to moja żona anulkawj się udziela, a ja jestem od pilnowania majstrów.

Taka mała uwaga techniczna dotycząca więźby.

W projekcie m14 jest tylko blachodachówka.

Wielu z was ma dachówkę ceramiczną. Czy na etape adaptacji mieliście jakieś zmiany w projekcie konstrukcji dachu. Czy wszytko pozostało bez zmian + notatka projektatna że dach to wytrzyma.

 

W naszym projekcie pozostała blachodachówka ale przy wykonaniu dachu

zdaniem cieśli płatwie nad salonem trzeba było wzmocnić, co widać na poniższym zdjęciu.

Wstawiono dwuteownik 220 i podparto go dodatkowymi słupkami.

http://www.mojalbum.com.pl/GroteFoto-KXD4NEAC.jpg

Podobnie wzmocniony będzie frontowy wykusz.

 

Nadal kombinuję nad dachówką ale pani od adaptacji to raczej dachu nam nie przeliczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworski, zależy czy będziecie robić więźbę tradycyjną czy kratownicę gotową. My robiliśmy gotową. Więźba w niecały tydzień była zmontowana, bo z fabryki przyjechały gotowe elementy. Przeliczali w fabryce, która dla nas robiła. Na dachu dachówka betonow (zresztą pewnie) widziałeś :D. Jak przeliczyliśmy koszt tradycyjnej więźby i porównaliśmy z kosztem tej z fabryki to okazało się, że mamy niewiele drożej, a ze spradzwonego miejsca. Drzewo suche, ciśnieniowo impregnowane. Nie pamiętam czy zostajecie przy dachu takim jak jest czy trochę podnosicie. Jeśli pozostaje bez zmian to gorąco polecam na ocieplenie ekofiber zamiast tradycyjnej wełny. W narożnikach ciężko ułożyć wełnę, żeby nie powstały mostki cieplne. Poza tym przy ekofibrze nie trzeba stosować żadnej folii. No i nigdy nie zagnieżdżą sie tam gryzonie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krokwie to 200x80 lub 160x80 + płatwie 140x140.

Gotowy dach wycenili na:

przy 25' - 25.000

przy 20' - ponad 30.000

A cieśle 7800 + więźba 9000.

jeszcze gdyby moźna było zmienić kąt dachu bez uzgodnienia z projektantką od adaptacji ty można było się zastanawiać, ale...

Konstrukcja już stoi a wybór pokrycia powoli przeważa na blachodachówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

natchniona kolejnym przegladem tego watku (ze trzy razy czytalam wszystko!!!) postanowilam sie dolaczyc do budowniczych m14 ;) moze na wstepie serdecznie podziekuje za dobre rady dudniczenki, agnieszkikusi, pohlanki, dilera, bukalki, fazera i wielu innym na tym forum!!!dzieki wam przekonalismy sie i kupilismy z mezem projekt domku m14;) odpowiednio go dostosowalismy dzieki wam i juz jestesmy szczesliwi ze mamy pozwolenie na budowe;D;D;D ogladając wasze zdjecia i z budowy i juz z mieszkania w domkach jestem tak pozytywnie nastawiona ze juz nie moge doczekac sie rozpoczecia budowy (na razie zima ;(

moze jeszcze opisze zmiany jakie wprowadzilismy: przede wszystkim maymy czesciowe podpiwniczenie (pod kotlownia i pokojem kolo kotlowni) - bedzie malutka piwnca na piec i winko ;P powiekszylismy scianke na kominek i poszerzylismy okna tarasowe do 2 metrów szerokosci ;D (moj pomysl;) do tego salon bedzie podwyzszony do pirewszej krokwi -wysokosc jakies 4,8 metra -zobaczymy cze belke odkryjemy czy zakryjemy sufitem...aha i łazienka od strony garazu jest poloczona z sypialnia;)na razie to wszystko - chociaz jak zobaczylam wielkie okna anulkiwj to sie zakochalam i chyba tez takie zrobimy ;D

rozpisalam sie troche wiec nie zanudzam tylko czekam na wasze posty ;););)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy na forum, od kwietnia 2009 roku stawiam domek m14a i jestem na etapie stropu...poogladalem sobie zdjecia pozostalych użytkowników i musze przyznac ze ilu inwestorów tyle pomyslow....ja tez troszeczke pozmienialem....postaram sie powysylac kilka fotek, moze komus sie spodoba :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...