Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czyli tak jak myslalam z tymi oknami - wyjda takie wymiary jak podalas jak sie nie zbuduje tego murka ;) decyzja podjeta - tez bedziemy miec taaaakie duze okna ;D

no ale tu kolejny atak zimy - mrozu i sniegu ;( ponoc tak ma byc jeszcze przez luty - strach sie bac :(

evilser - jakich zmian dokonales? moze cos nam jeszcze podpowiesz zanim prace ruszą...

pozdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amyf - inne zmiany:

- spizarnia wyleci do piwnicy - zwiekszy sie powierzchnia kuchni;

- pomiedzy kuchnią i dużym pokojem, robimy murek zamaist pełnej ściany- taki przysłąniający kuchnię, żeby goście nie zaglądali w garnki; myslę, że dzieki temu pokój tez nabierze "jasnosci"

- w tej części, gdzie bedzie podpiwniczenie, zamiast kotłowni jest pokój - większy niż w projekcie, wieksza łazienka i sypalnia (zabralismy kotłownię a daliśmy dodatkowo schody w dół)

- zostawiamy pustkę nad salonem - chcemy, żeby zostały wdoczne belki i dach - optycznie go powiększy

- z boku domu, w częsci piwnicznej robimy okienko od strony kotłowni - żeby wrzucac opał

- robimy z boku wyjscie na ogródek - też od strony piwnicy - będę mogła wylecieć z praniem albo kosiarką

Chyba wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie niezle z tymi zmianami ;) my tez bedziemy mieli odsloniety salon bo zawsze mi sie marzyla odslonieta przestrzen :) spirzarke zostawiamy bo piwnica nie bedzie duza - tylko pod czescia kotlowni,pokoju i lazenki-jakies 19 m2

w piwnicy tez myslimy o jakims okienku ale raczej z boku domu zeby nie szpecilo. schody do piwnicy mamy zaprojektowane w kotlowni - od strony tych malych okienek - i zastanawiam sie jakie dac te okienka bo schody bedą zasloniete sciana i drzwiami zeby mi nie lecialo do kotlowni na pranie ;P chyba dam takie podluzne zeby bylo symetryczne do okna w kuchni... jeszcze niewiem :(

moze jakies pomysly?

aha rozmyslamy jeszcze nad ogrzewaniem - bylismy przekonani do eko-groszku ale uzytkownicy mowia ze sie zacina ten groszek w slimaku :( i teraz niewiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany jakich dokonałem w swoim m14a: w lewym skrzydle usunąłem jeden z pokoi, łazienkę przesunąłem zaraz za kotłownią i powiększyłem pokój i oboje drzwi do tej łazienki i dużego pokoju usytuowałem w holu tak ze usunąłem ten niepotrzebny mały hol a w prawym skrzydle usunąłem łazienkę...... i wygląda to tak:

jeszcze muszę nauczyć się wstawiania obrazków... to jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych inwestorów :D

 

musze przyznac ze ilu inwestorów tyle pomyslow....

 

to prawda,w sumie to chyba nie ma osoby,która by coś nie zmieniła w tym projekcie który przy wyborze wydawał się idealny a jednak...

 

amyF

 

 

aha rozmyslamy jeszcze nad ogrzewaniem - bylismy przekonani do eko-groszku ale uzytkownicy mowia ze sie zacina ten groszek w slimaku i teraz niewiem...

Hmm jak to się zacina :o co najwyżej jak groszek kupowany jest luzem to może w nim się trafić kamień,który przez ślimak nie przejdzie i wtedy się zrywa zawleczka,ale jeśli groszek jest pakowany w workach prosto z kopalni to nie ma takiej opcji,żeby groszek zaciąlł się w ślimaku.U nas piec użytkowany jest w sumie drugą zimę i nigdy,ale to nigdy nie było problemu z jakimkolwiek zacięciem się.Więc proponuję się jeszcze zastanowić,bo dla mnie ten piec to był super wybór pod każdym względem.Heh szkoda,że sam nie rozpala , bo wtedy to by było dzieło.

 

Pozdrawiam Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie sie odzywacie ;D

dzieki za rade bukalko - sklaniam sie rowniez do eko-groszku bo gazu nie mamy a to jest chyba najbardziej wygodne i ekonomiczne ;) a moglabys napisac jaki dokladnie macie piec - bo tych jest od wyboru do koloru ...

evilser- zmiany - łał - pierwsze chyba takie co widzialam ze na parterze beda tylko dwa pokoje w tej formie. no ale widze ze zdjecia ze robisz drugie pieterko wiec luzik.

my budujemy parterowke wiec nie ma mowy o rezygnacji z trzeciego pokoju i lazienki - musza byc dwie ;)

anulkawj- widze ze postepy ida ;) daszek juz prawie gotowy ;)

ja juz mam taka zalamke ta pogoda ze podejrzewam ze zaczniemy w lipcu :evil: eh...

trzymajcie sie cieplutko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zastanawiam sie na nad takim:

http://www.kotlyco.pl/page,,KRS-Tech-Duo,a9fa9da84c094bba4c52998228a10c3d.html

 

podoba mi sie ze jest zarowno na eko-groszek i pellety :D

czytalam troche o tym eko-groszku i dochodze do wniosku ze przy braku gazu to jest najekonomiczniejsze i dosc wygodne ogrzewanie....

 

pozdr :lol: \

 

ps. chyba idzie ocieplenie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...