Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Witam po dłuższej przerwie i pozdrawiam wszystkich budowniczych m14a.

Jako, że mam chopla m.in. na punkcie instalacji wczoraj własnymi "ręcami" zakończyłem układanie systemu nawadniania opartego głównie na czterech wynurzalnych zraszaczach gardeny.

System w odróżnieniu do linii kroplującej jest mniej podatny na zatykanie.

U mnie sprawdza się w 120% i jest to jedna z lepszych moich inwestycji.

Wybierając złączki i rury bez napisu gardena całość można zamknąć w kwocie ok. 1.000 zł.

polecam i pozdrawiam

Witam,

Czy możesz przybliżyć jak wykonałeś powyższe?

Przymierzam sie, podobnie jak Ty, do samodzielnego rozłorzenia nawadniania w oparciu o zraszacze wynurzalne gardeny.

- Czy dokładałeś do tego jakiś sterownik do automatycznego załączania zraszania o ustalonej godzinie?

- Czy do nawadniania potrzebowałeś jakiegoś większego ciśnienia czy woda plynie ze zwykłego kranu, a ciśnienie podobne jest do tego jakie masz w kranach w budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich po dłuższej przerwie :)

Zima wreszcie odchodzi i można dalej ruszyć z pracami. Pod koniec tygodnia mamy mieć okna. Mam nadzieję, że dalej już będzie z górki.

Mam pytanie do wszystkich, którzy mają podłogówkę i są już po wylewkach. Gdzie robiliście dylatacje? Wiem, że na pewno w drzwiach. Czy dzieliliście salon? Niby według literatury fachowej :) dzieli się kiedy powierzchnia ma 40 m2 lub 8 m długości. Jednak wylewkarz z którym rozmawiałem stwierdził, że należy podzielić. Chciał jednak tylko przeciąć kielnią. Ja wole zastosować profile a nie nacięcia tylko nie wiem czy ma to sens (później będzie problem z płytkami). :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Kupujemy nowy numer Muratora - "Sprawdzony projekt. Dom dla Ciebie

Projekt Murator M14a ma wiele zalet, wśród których na pierwszy plan wybijają się prosta, symetryczna bryła, którą urozmaicają dwa podcienia (wejściowy i tarasowy) oraz ceglane detale: cokół, kominy, kominek zewnętrzny, obramienia tarasów." To tylko cytat z internetu, ciekawe co jest w gazetce???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Anulkawj za info odnośnie artykułu w muratorze - kupiłam na pamiątkę dla potomnych :) a ja muszę się pochwalić, że od maja mieszkam na swoim :) co prawda jeszcze na pudłach i bez większości mebli. I jak na razie dom kojarzy mi się z wiecznym sprzątaniem :) ale może to przez pogodę i faktu, że nie mam podjazdu tylko piach i ziemię i dwójke małych dzieci, które zapominają buty zmienić :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

kurcze faktycznie sie opuscilam z pisaniem na forum ale niestety problemy natury prywatnej wstrzymaly jakiekolwiek prace :(

no ale happy come back do forum i do budowy :)

co prawda pogoda nie sprzyja bo caly czas pada ale mamy nadzieje na wykopanie fundamentów jeszcze w maju - choc to bardzo optymistyczne prognozy...

póki co to zastanawiam sie caly czas nad tymi oknami bo rozmawialam z roznymi ludzmi co sie juz pobudowali i mowia ze takie duze okna moga byc za ciezkie i z biegiem czasu "opadac" i haczyc przyzamykaniu i otwieraniu - tylko ze tak strasznie mi sie one podobaja!!!

mam jeszcze pytanie do anulkawj - czy byl problem z kupnem takieg owymiaru okien - chodzi mi o to czy placilas dodatkowo za nietypowy wymiar, czy moze nie mu juz czegos takiego jak "typowe" okna....

pozdrawiam bardzo serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amyF, nie płaciliśmy dodoatkowo za taki wymiar. Okazało się, ze nasi murarze walnęli sie i każde okno miało inny wymiar. Pan od okien powiedział, jakie mają "typówki" i mąż dorobił odpowiednie otwory - tu wyciął tam dołożył i było ok. Całe okna - 3 szyby ze szprosami kosztowały 11 tyś. Nie mam pojecia ile wyszłyby takie, jakie są w projekcie. W poprzednim domu mieliśmy w podobnej wielkości - ciut mniejsze i przez lata nie było z nimi najmnijeszego problemu - nic nie opadało, ani nie haczyło. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha...no to musze chyba przejsc sie do jakiegos przedstawiciela okien i zapytac jakie ceny bylyby do takich duzych okien jak w projekcie a jaka bylyba roznica odnosnie typowek...lepiej na tym etapie sprawdzic niz pozniej kuc :)

mam nadzieje ze przyszly tydzien przyniesie ladna pogode i bedziemy mogli zaczac kopac:)

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlag mnie trafia z ta pogodą >:(

geodetka miala wczoraj wytyczyc budynek - wszystko umowione i oczywiscie caly dzien padalo....

dzisiaj juz na 100% - radocha ze juz sie cos rusza i wogole :) caly dzien pogodnie, raz slonce wychodzilo, a raz nie ale generalnie calkiem przyjemnie i bez deszczu

radosc :D

jedziemy po 16 na dzialeczke a tu...ulewa/!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! no po prostu masakra :(:(:(

a w pon miala wjezdzac koparka ....trzeba wszystko przesunac o jeden dzien - no chyba ze w pon znowu bedzie padac............to sie chyba zalamie i bede musiala sie leczyc u psych,,,,

eh....

i taka cisza na forum......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...