Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

:):) domek wczoraj oficjalnie wytyczony :):)

ale prognoza pogody niesprzyjajaca .... no nic czekamy na bezdeszczowe dni zeby zaczac kopac :)

 

agnieszkakusi - pozazdroscic tego ogrodka - oj bardzo .... ja juz bym najchetniej sie wprowadzala :):):)

no a na razie zamiast ogrodka wielka dziura i chałda ziemi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zgłaszam sie!!! :)

dzisiaj wykop fundamentow!!!!!!!! - chyba , bo mial byc wczoraj tylko koparka sie zepsula ...:(

a ja ciagle mysle o tych oknach.... jakie wymiary, jaki producent - az mi sie kreci w glowie od czytania forum (odnosnie okien ponad 200 stron!!!)

doradzic prosze cos - jakie optymalne bylyby dla naszego domku i do jakiej maksymalnej szerokosci beda funkcjonalne. w gre wchodza dwuskrzydlowe bo rezygnujemy w tego murka...

aha i jakich producentow macie okna ??? (gdzie kupowane?

pozdr :)

 

ps. anulka - nie chce cie molestowac ale czy moglabys zmierzyc jakie szerokie sa wasze okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amyF w tej sprawie mogę być molestowana :) 220 cm szerokie, 140 cm wysokie, natomiast balkonowe - szerokie 160 cm , wysokość standard.

 

My robimy rozeznanie w sprawie mebli kuchennych - to też Kongo. W BRW z płyty 460cm i wyspa, bez szaleństw, wyszły 9300zł :/ Decydujemy się więc na Meblobuk z przeceny. Kosztują więcej, ale mają drewniane fronty i sprzęt. Chyba jakiś mały napad na bank zapalanujemy :)

Edytowane przez anulkawj
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amyf to gratulacje,coś się zaczęło tzn: burza mózgu= budowa hihi.My mamy okna Oknoplast złoty dąb,kolor obustronny co do wymiarów podam jutro bo nie pamiętam.

anulkawj oj tak teraz to trzeba trzymać się za kieszeń,bo wykończeniówka chałupy wykańcza również nasze finanse jakie by one nie były.

Pzdr i czekam na reszte meldowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pierwszy zonk na budowie :(:(:(

piwnica wykopana i naszla woda, a grunt taki mokry ze sie obsuwal i koparkowy bal sie robic law schodkowych.... masakra jakas

awaryjnie przywolany kierownik budowy który stwierdzil ze mozemy kombinowac - albo podniesc budynek albo wysokosc piwnicy zmniejszyc albo i jedno i drugie - ale pewnosci ze piwnicy nie zaleje (woda, wilgoc) to nigdy nie bedzie

a na to wszystko przyszedl miejscowy murarz i mowil ze na budowie niedaleko nas wlasnie zasypywal piwnice bo trafili na jakąś rzyle i woda pomimo izolacji nachodzi do piwnicy. eh

decyzja - rezygnacja z piwnicy i ogrzewanie gazem propan - butan

wiec dziura wykopana i w sobote bedzie zasypywana....

zobaczymy co nas jeszcze spotka...

rada na przyszlosc dla inwestorow - nie wierzyc w opinie sasiadow na jakim poziomie jest woda tylko zrobic badania geologiczne!

pozdr

ps. ale sam wykop jest zajefajny i radosc pomimo przeciwnosci jest :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anulka - dzieki za wymiary okien - mysle o takich szerokich jak ty masz ale troszke wyzszych

co do kuchni to strach sie bac bo ceny jak z kosmosu- poki co to szukam odpowiedniego koloru mebli bo zielony mi sie strasznie podoba ale nie moze byc za ciemny ani za jasny no i trudno mi cos wybrac....

bukalko - mysle o tym samym producencie bo wiele pozytywnych opinii wyczytalam i wyslyszalam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amyf - ja też mam "okna z Krakowa" w kolorze orzech. Okna są godne polecenia ale najważniejszy jest montaż. Nam po okresie zimowym pękła szyba w oknie tarasowym - ale producent bez problemu uznał reklamację i wymienili szybę. Ja okna tarasowe mam jak się nie myle w rozmiarze takim jak w projekcie, tyle że właśnie z nimi mam najwięcej problemów - ciągle trzeba coś regulować...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ławy wylane !!!!!!!!!!!!!!! :):):)

troche kosztow wiecej bylo przez niedoszlą piwnice (wiecej zbrojenia, szalunki i betonu) ale widac zaczątek domku hehe :)

 

melpuławianka - z tymi oknami tarasowymi to troche mnie wystraszylas bo my je jeszcze powiekszylismy (poszerzylismy) ...

 

pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje się z placu boju :)

Powoli zbliżamy się do zakończenia. Tynki, elektryka, część hydraulik, posadzki gotowe. Jeżeli chodzi o okna to również mamy z Krakowa, Platinium, orzech. Trochę żałujemy, że nie są szersze niż w projekcie. Tym bardziej, że nie mamy kominka. Niestety w naszym przypadku było to spowodowane problemami konstrukcyjnymi. Jedna z fajnych rzeczy, które każdemu będe polecał to poszerzenia pod oknami tarasowymi. Wiem, że nic nie będzie przemarzało i jest stabilnie posadowione.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amyf i Mikołaj gratulacje.Mikołaj a tak jakby można było prosić o fotki tego zadaszonego tarasu to duży buziak w Twą stronę,bo również mocno zastanawiamy się nad formą zadaszenia tarasu.To wkrótce,wkrótce będziecie się pakowali na nowe włości,fantastyczne uczucie.

Jędruśki prześledziłam Wasz Dziennik Budowy i powiem szczerze,że Wasze zmiany w projekcie są nie do przebicia pod względem ilości,a zarazem wielkiej odwagi,ale napewno macie to już dobrze przemyślane a przez co nie jedną noc nie przespaną.

 

Zobaczcie jeden projekt,a ile zmian niepowtarzalnych.To się nazywa elastyczność projektu.

Edytowane przez bukalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do uzytkowników domku!!!!

 

jak ogrzewacie dom i ile was to wychodzi rocznie lub w sezonie grzewczym?

w tej chwili zastanawiamy sie nad butla propan-butan ale po licznych rozmowach z uzytkownikami tego ogrzewania i przeliczeniu na naszą powierzchnię troche duzo wychodzi i niewiem czy jednak nie powrocic do pierwotnych planow pieca na paliwo stałe (ekogroszek lub po prostu węgiel) - tylko przy braku piwnicy obawiam sie kurzu w calym domu:(

 

pomóżcie proszę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...