Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

Mikołaj a tak jakby można było prosić o fotki tego zadaszonego tarasu ..

Jak znajdę jakieś zdjęcie to umieszczę.

Jeżeli chodzi o ogrzewanie. Co prawda jeszcze nie ogrzewam, ba nawet kotła nie mam, ale na 99% będziemy palili owsem. Chcę kupić kocioł granpala. Z moich obliczeń wynika, że bez poddasza powinien zużyć ok 4 ton owsa. Co przy cenie ok 350 zł daje koszt roczny ok. 1400 zł. Żałuję, że nie kupiłem owsa zimą, był po 150 zł :). Jak na razie to tylko wyliczenia, mam nadzieję że się sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

amyf i Mikołaj gratulacje.Mikołaj a tak jakby można było prosić o fotki tego zadaszonego tarasu to duży buziak w Twą stronę,bo również mocno zastanawiamy się nad formą zadaszenia tarasu.To wkrótce,wkrótce będziecie się pakowali na nowe włości,fantastyczne uczucie.

Jędruśki prześledziłam Wasz Dziennik Budowy i powiem szczerze,że Wasze zmiany w projekcie są nie do przebicia pod względem ilości,a zarazem wielkiej odwagi,ale napewno macie to już dobrze przemyślane a przez co nie jedną noc nie przespaną.

 

Zobaczcie jeden projekt,a ile zmian niepowtarzalnych.To się nazywa elastyczność projektu.

 

 

Czyli że dobrze? Czy raczej za mało czy za dużo? :) Przyznamy się że nawet nie za długo zastanawialiśmy się nad tymi zmianami. Dużą zasługę ma nasza Małgosia Arch. Doświadczona Kobitka i potrafiąca zasugerować pewne rozwiązania.

 

A co z pozostałymi budującymi ......:sleep: ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto obiecane zdjęcia naszego tarasu. Oprócz zadaszenia, został również nieco wydłużony. Już teraz sprawdza się świetnie.

http://img580.imageshack.us/img580/8818/83499930.jpg

 

http://img691.imageshack.us/img691/4976/40715614.jpg

 

http://img341.imageshack.us/img341/1125/33233589.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj wow zawalisty ten taras.Gratuluję wygląda świetnie,strzał w dziesiątkę.Dzięki za fotki.

Jędruśki co do zmian to może nie tyle dużo tylko... tak odmienne,a czy dobrze to Wasz wybór mi nic do tego, tak jak napisałam nasz projekt jest tak elastyczny,że chyba da się i z nim i w nim zrobić cuda,ale skoro się zdecydowaliście to napewno będziecie z tych zmian zadowoleni jak ja z likwidacji garażu.

 

I teraz pytanie do Was ktoś tu gdzieś,kiedyś pisał o antresoli,kto to był??? Czy zrobił tą antresolę jeśli tak to znowu proszę bardzo o fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=bukalka

Jędruśkico do zmian to może nie tyle dużo tylko... tak odmienne,a czy dobrze to Wasz wybór mi nic do tego, tak jak napisałam nasz projekt jest tak elastyczny,że chyba da się i z nim i w nim zrobić cuda,ale skoro się zdecydowaliście to napewno będziecie z tych zmian zadowoleni jak ja z likwidacji garażu.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

i kolejny zonk na budowie :( chociaz cale szczescie nie tak powazny jak piwnica...

gosciu od betonu nas wystawil :( mielismy wylewac podbeton pod posadzki a on zadzwonil rano ze ma lepsza robote i ma nas gdzies >:( co za kretyn...a najgorsze jest to ze zostawilismy u niego calkiem niezla sumke bo bralismy od niego beton, piasek i bloczki - to mnie najbardziej wkurza ze nas po oprostu olał

tak to jest jak sie uzgadnia wszystko przez telefon bez żadnych pisemnych potwierdzeń...

ale udalo sie zalatwic beton z innej betoniarni i już od nich będziemy brać różna rzeczy :)

 

jędruski - pomysl super z tym zadaszeniem, musze porozmawialć o tym z mezem moze go namowie jeszcze na jakies zmiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki agnieszkakusi za info :)

myslimy o ekogroszku bo ponoć znacznie wygodniejszy od węgla. kolega dał mi wyliczenia z ogrzewania swojego domu (o połowę większego) i cenowo nie wychodzi tak najgorzej - trochę drożej niż węgiel ale znacznie taniej niż gaz z butli czy olej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety tez słyszałam u mnie takie opinie (okolice poznania) ale ten mój znajomy mówi że sprowadzal z czech...niewiem czy będzie mi się chciało tracić czas na organizowanie tego ekogroszku bo może sie okazać że z jednej strony to będzie ułatwienie (obsługa) a z drugiej utrudnienie...

agnieszkokusi - a jak działa ten wasz piec zasypowy? dużo z nim problemów? odnośnie obsługi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...