Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a teraz temat dachówki mnie trapi :(

bo na ten mały kąt nachylenia dachu nie można kłaśc wszystkiego

wyceniałam creatona ale dość drogi jest - 4,99 netto....

co wy kładliście ???

pozdr:)

ps. pytanie dot. budowniczych m14 :)

Edytowane przez amyF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amyf, my mamy betonowego Braasa.Grafitowy, matowy, ładnie się prezentuje. I nie ma z nim problemu;) Miałaś (eś) zmienianą więźbę pod dachówkę?

http://foto0.m.onet.pl/_m/5534cc71a2765cec8f8ef2ca627f0b5c,6,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/13b351d0f9421fc2bfbbfd4cdfc3acb5,6,19,0.jpg

Fotki trochę nieciekawe. Jak wrócę do domu to spróbuję znaleźć coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w końcu jakiś odzew :):):)

 

agnieszko miałam zmienioną wieźbę i poszerzone fundamenty specjalnie pod cięższą dachówkę więc chułupka na głowę nie powinna spaść :)

mężulek na braasa się nie zgadza bo to cemntowa dachówka a on się uparł na ceramikę ale napewno będzie w kolorze ciemnym - lub nawet czarnym

Pan od dachu namawia nas na zmianę kąta dachu z 15 na 20 stopni bo ponoć bardziej praktyczny jest w "polskich" warunkach ale jak patrzę na Twój daszek to właśnie takiego "płaskala" chciałam mieć... sprawa jeszcze do omówienia i zobaczymy jak będzie

 

evilster - domek nabiera kształtów :) ja już sie nie mogę doczekać jak mój domek będzie miał daszek :) nad jaką dachówka myślisz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas było włamanie - ukradli 4 rynny i uchwyty. Nie zabrli nic więcej, więc robota na zamówienie. Nerwa miałam jak cholera, bo nie potrafili otworzyć drzwi balkonowych, więc pod drzwaimi w syropianie wydrapali dwie dziury, zeby te rynny przecisnąć :/

Mąż robi kanalizacje, na dachu kładą gont. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anulkawj przykro mi z powodu włamania bo to jest po prostu cha...stwo

człowiek bierze kredyt i oszczędza a tu takie mendy społeczne okradną człowieka - krew mi sie gotuje !!!

 

odnośnie dachówki to myślimy nad robenem czarnobrązowym glazura - wyglada jak czarny i o taki by chodziło ale jak sie czasami w innym świetle wyglądałby brązowo to już by nam nie odpowiadał ..... znowu zastanawianie sie....

póki co to "chłopcy" robią szalunki pod wieniec więc za chwilke imprezka sie szykuje :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan od dachu wybrany !!! :) nie bardzo tani ale ponoć bardzo dobry...

niestety wczoraj na rozmowie Panowie , czyli mężulek i dekarz przekonali mnie (a raczej przekrzyczeli zbuje jedne...:( że lepiej podnieść kąt dachu do 20 stopni a wizualnie nie bedzie wielkiej róznicy, a dachówka będzie lepiej "leżeć"

 

dzięki agnieszko za radę- myślę ze masz racje :) i nie będziemy szaleć z ceną

a co do samej dachówki to stwierdzilismy że będziemy sie rozglądać za robenem bo najtanszy z ceramiki i myśle że lepiej wpakować kaskę we wnętrze domku :)

poza tym obejrzałam w okolicy dachy z tą dachówką robena czarnobrązową i popytałam na forum i okazało sie ze jest po prostu czarna...wiec niewiem po co ta dziwna nazwa tylko wprowadziła mnie w błąd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie z postępów na budowie ale mamy kolejny problem bo bank nam zawiesił wypłatę transzy z powodu tej piwnicy (a raczej jej braku ;P) i musimy sie teraz zaporzyczac u rodziny i znajomnych zeby budowa nie stanęła:(

 

a poza tym strasznie długo trwa szalunkowanie wienca!!!juz drugi tydzien chłopaki walczą a została jeszcze połowa do zaszalunkowania...eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...