Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bad - my robimy strop drewniany bo nie planujemy użytkowego poddasza. strop betonowy to jednak dodatkowy koszt ...

 

evilser - i jak? zadowolony z dachówki? my też planujemy robena ale czarnobrązowy tobaga i teraz zbieram oferty zeby jak najtaniej kupic :)

 

Ja też nie planuję użytkowania poddasza ale ostatnio usłyszałem, że strop drewniany wychodzi tak samo, a nawet drożej od betonowego. Czy to możliwe, czy tylko ściema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas napewno strop drewniany bedzie tanszy od betonowego.

wstępnie strop drewniany będzie kosztował ok. 6 tys (łącznie z płytami osb), ale jak już będzie zrobiony to mogę podać ci dokładny koszt bo to poźniej zawsze jakies inne koszty dochodzą....

natomiast strop betonowy wyceniony przez naszych murarzy na ok 15 tys ale niech wypowiedzą się ci co robią użytkowe poddasze bo wielkość stropu jest taka sama jak w parterówce

a tak poza kosztami - to my robimy salon wysoki do belek stropowych więc strop betonowy musiałby być połączony z drewnianym a to dodatkowy problem....

poza tym nie chciałam byc "otoczona" ze wszystkich stron betonem i cegłami, bo ja wogóle optowałam za całym domem drewnianym więc teraz to chociaż "od góry" będzie drewienko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć,

od dłuższego już czasu przeglądam to forum i pomyślałam, że najwyższa pora przyłączyć się do Was. O budowie domu myślimy od kilku lat. Dwa lata temu kupiliśmy działkę (gmina Ożarowice woj. śląskie) i od tamtej pory szukaliśmy odpowiedniego projektu. Było ich kilka i w końcu stanęło na dwóch m14 lub m14a:). Mamy jednak problem. Generalnie chodzi o to, że w warunkach zabudowy mamy określony kąt nachylenia dachu 30 - 45º. Nie chcemy mieć tak dużej powierzchni użytkowej jak w M14a, natomiast po zwiększeniu kąta nachylenia dachu w M14 zrobi nam się duża powierzchnia na strychu, którą można by jednak zagospodarować chociażby jednym pokojem.Nie wiemy, zatem, który z tych projektów wybrać, aby zmiany nie były zbyt dotkliwe a sama realizacja ekonomicznie korzystna.

Zmiany, jakie chcielibyśmy wprowadzić to:

- przekształcenie garażu na pokój

- zmiana okien na pojedyncze plus okiennice

- strop chcielibyśmy, aby był drewniany (uwidocznienie belek na suficie)

- na poddaszu bez łazienki, ewentualnie jeden pokój w przyszłości

Co Wy na to?

Jak na razie czekamy na mapkę do celów projektowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy Jodełko w naszym gronie :)

moim skromnym zdaniem najlepiej wybrac projekt m14 i dać architektowi do przerobienia dach tzn. do podniesienia kąta.

my tez zmienialiśmy okna na pojedyncze i anulkawj tez i mi się podoba ta zmiana

odnośnie stropu to tez mamy drewniany ale odsłonięte belki bedą najprawdopodobniej tylko w salonie - zobaczymy jak w realu to wyjdzie i wtedy zadecydujemy - bo my podnosimy wysokość samego salonu...na poddaszu planujemy tylko poddasze a niewiem czy kontrukcyjnie na stropie drewnianym można umieszczać pokój - o tym tez najlepiej z architektem porozmawiać

 

życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bad - kilka(nascie) postów wcześniej też pisałam jak bardzo zazdroszcze innym forumowiczom domków - więc myślę ze dla osoby zaczynającej budowę jest to uczucie dość normalne :):):) jak już się zacznie to się nie obejrzysz a będziesz wódeczkę pił na wiencu :) - my jutro będziemy :):):)

cieśla idzie jak burza i już w pierwszy dzień wszystkie belki na stropie położył!!! jeny fajnie zaczyna to wyglądać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amyF - dziękuję za podpowiedź. Sama skłaniam się ku właśnie takiemu rozwiązaniu. Pani architekt sugerowała jednak żeby wybrać m14a, mam jednak wrażenie, że moje argumenty, co do ekonomiczności mojego wybory były raczej jej obojętne. W tym tygodniu spotkamy się jeszcze z innym architektem i myślę, że po tym spotkaniu podejmiemy decyzję i zakupimy projekt. Co do zakupu projektu – gdzie go kupiliście? W Internecie jest kilka takich miejsc, które Waszym zdaniem wydaje się być najtrafniejsze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My powolutku, małymi kroczkami... Dach zrobiony, jeteśmy w trakcie rozkładania podłogówki, przyłączania kanalizacji i czas na ociepalnie domu. Jak patrzę ile jeszcze do zrobienia, to chce mi się płakać. Już bym chciała się przeprowadzać, ale jeszcze kilka miesięcy...

Pozdrawiam wszystkich z pola bitwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jesteśmy po pierwszej rozmowie z kolejnym i myślę już ostatecznym architektem. Wygląda na to, że zakupimy projekt m14 i konstruktor tylko wzmocni nam belki w stropie, żeby w przyszłości można było zrobić na górze jeden pokój i pomieszczenie na graty. Czyli reasumując - będzie m14 z poddaszem nieużytkowym, ale w przyszłości z możliwością całkiem sporego użytkowania :)i o to mi chodziło:) teraz tylko trzeba podjąć decyzje gdzie kupimy projekt i wkrótce ruszy kolejny etap papierologii.

Anulkawj – jeśli spojrzysz jak głęboko w lesie ja jestem myślę, że etap, w którym się obecnie znajdujesz wyda Ci się całkiem daleko posunięty w boju:)…oj, chciałbym już plątać się w podłogówce:):):)

 

AmyF- super, że masz tak sprawnego cieślę. Mam nadzieję, że i mi się poszczęści w wyborze wykonawców:)

 

Bad – jak widzę jesteś o krok przede mną. Papiery na PNB zamierzam złożyć za miesiąc. Obecnie natomiast rozglądam się za ekipą, rozmawiałam już z kilkoma osobami. Co do kredytu to w zasadzie mam już bank wybrany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy dach!!!:):):)

tzn. w zeszły czwartek dach został odeskowany i brakuje dachówki ale generalnie domek wyglądu już nabrał !!!

kąt dachu w rezultacie zwiększony do 25 st ale wyszło naprawdę fajnie :) a jeszcze fajniej wyszło w środku bo okazało się że tam gdzie zrobili strop jest dużo miejsca i nad kuchnią zrobimy antresole z książkami :) będzie ona połączona z salonem otwartą przestrzenią no i jakimiś schodami zeby tam się dostać :) - temat schodów do pomyślenia czy na stałe montowane czy jakieś spuszczane czy cos jeszcze innego ....

i oczywiście w dachu walniemy z dwa małe okienka :) a "boki" poddasza zostaną zabudowane i tam będzie stryszek :)

dużo się okazuje podczas samej budowy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha odnośnie kredytu to niepolecam banko PKOBP - na udzielenie kredytu czekaliśmy prawie pół roku!!! ciągle im brakowało jakiś papierków i chyba z trzy razy musieliśmy donosić zaświadczenia o zarobkach bo ważne są tylko miesiąc.... ponadto z wypłatą transz też nie jest za różowo - znowu czekamy na pieniądze a musieliśmy sie zapożyczyć u rodzinki....

niewiem czy inne banki nie mają skróconych procedur bo pkobp to masakra jakaś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...