Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

Amyf, a co tu komentować? M14 czy z A czy bez zawsze jest piękny:) Życzę powodzenia na dalszej drodze. Oby była jak najmniej wyboista. A tak na marginesie widzę, że masz okna w okleinie. Jeśli od strony nasłonecznionej to ściągnij folię, bo jak słonko przygrzeje to folia wtopi się w okna, a wtedy tylko wymiana okien. Jak będą robić dalsze prace to zabezpiecz folią malarską całe okna łącznie z szybami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

AmyF, powiem, że wielkość okien troche znajoma :) Fajnie, ze nie jestem sama, która "popsuła" wizje projektantki. Mnie sie te duże bardzo podobają. Fajnie, że macie już drzwi wejsciowe i garażowe - my dopiero od niedawna. Zaraz chałupa lepiej wyglada. Ja od kilku dni ciesze, że mamy już prawie całą ocieploną. Chociaz nie ma jeszcze ładnego tynku, tylko "styropek" i siatkę z klejem, już bardzo dom przypomina. Jestem ciekawa, co porabia reszta ekipy od M14? Zamykacie na zime, czy drążycie dalej? My, tzn ja (mąz ciagle nie wierzy) palnujemy przeprowadzke na grudzień. To już kolejny termin, ciekawe, co z tego wylezie...

Moze wiecie jak to jest? Ktos mi tłumaczył, ze jak odbieraja dom pietrowy, to trzeba mieć jedno pietro zrobione, zeby odebrali. jak to jest w przypadku paretrówek? Chciałabym sie wprowadzać, jak bedzie kuchnia, pokój i mała łazienka. Nie wiem, czy to przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem znowu. Miałam troszkę zamieszania i brak czasu na pisanie, ale zaglądałam regularnie:)

AmyF – ładnie, ładnie, podziwiam i zazdroszczę. Kolor mi się podoba i w ogóle fajnie, że do przodu:)

Anulkawj – trzymam kciuki za grudzień. Ponoć jak się bardzo chce to można:)

Agnieszkakusi – świetnie, że znowu Ciebie tu można spotkać. Dużo informacji czerpie z postów, które tu zostawiasz, za co serdecznie dziękuję:)

 

…a my złożyliśmy papiery w starostwie i czekamy na PNB. Zależy mi bardzo żeby udało się do połowy grudnia. Pan w starostwie już na dzień dobry zapowiedział, że będzie trudno zmieścić się w tym terminie. Zamierzam zatem nawiedzać go regularnie, bo cóż więcej mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za miłe opinie :)

mi sie strasznie podoba - pewnie dlatego ze jest mój :p

odnośnie okien to jestem zła bo są za małe :( wolałabym jeszcze większe...te tarasowe są ok ale te od pokoi ZA MAŁE!!! bo nikt nie wziął pod uwagę rolet i one zmniejszyły moje okienka...no ale teraz to juz nie ma co płakać tylko ruszać dalej :)

 

anulkawj - powiem ci ze nie mam pojecia jak to jest z tym odbiorem - najlepiej chyba Kier.Bud. spytać. chociaż wydaje mi się że jak ma się kredyt to trzeba zakończyć oficjalnie budowe tj. w starostwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna założone:

http://www.mojalbum.com.pl/Foto-UVJKKKQW.jpg

 

http://www.mojalbum.com.pl/Foto-RQEAPPC3.jpg

 

 

wielkosc okien troche zmieniona niz pierwotnie w projekcie......

870x840 - te male w kotlowni

960x1640 - w kuchni, w sypialniach itp...

1680x2500 - tarasowe w salonie

 

wszyscy producenci doradzali nam zeby tak wysokie okna (te tarasowe- 2,5 m) przedzielic poprzeczka....i tak zrobilismy.

montaz na piane trwal okolo 5 godzin, ale na szczescie pogoda dopisala (15 stopni C)i nie przeszkodzil mroz albo deszcz :-)

 

amyF - interesuja mnie rozmiary Twoich okien, podobne jak moje? A drzwi wejsciowe z tym dodatkowym "swietlikiem" u góry byly duzo drozsze?

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evilser - okna tarasowe: 1750x2300, okna w sypialniach i kuchni: 1750x1250 (jak dla mnie maławe wyszły :( a okno w kotłowni 1750x850 aha i jeszcze w łazienkach 600x800

- ta większa łazienka jest od strony południowej i takie okienko w zupełności wystarczy

świetlik w drzwiach - ten u góry - jest wstawiony osobno i kosztował 400 zł - więc nie jest zle - niewiem ile droższe byłyby wyższe drzwi ...

a tak wogóle to domek z oknami zupełnie inaczej wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wraz z małżonką nosimy się zamiarem rozpoczęcia budowy na wiosnę. Projekt M14 bardzo nam przypadł do gustu, ale nie mieliśmy okazji żeby go oblukać na żywo, stąd moje pytanie - czy ktoś z województwa mazowieckiego lub łodzkiego postawił lub stawia M14 i czy można byłoby umówić się na oględziny? Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś w pobliżu i zgodzi się na odwiedziny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż widzę, że trzeba będzie zorganizować jakąś dłuższą wycieczkę :) koleżanka anulkawj czytałem, że już ociepla - fajno, a evilser na jakim etapie jesteś? My aktualnie czekamy na pozwolenie na budowę :) fajnie byłoby pogadać i zobaczyć co mają inni na kolejnych levelach :) A możecie doprecyzować swoje lokalizacje jeśli chodzi o miejscowości? Przeanalizowałbym sobie kilometry - byłbym bardzo wdzięczny :) Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie tu nie było a tu takie zmiany :).

Gratuluję wszystkim postępów w budowie! A ja mam koniec roku bardzo zapracowany - cóż, trzeba zapracować na realizację budowlanych marzeń... Tylko, że chciałbym już zabrać się za budowę na całego. Chyba przed wiosną nie uda się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...