Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

anulkawj - do Ciebie mam najblizej jak na razie :) jak się nikt nie znajdzie bliżej to się do Ciebie zgłoszę, na oprowadzenie po włościach i udzielenie kilku rad :)

 

za to widziałem wcześniej, że evilser zapodała podobny manewr do tego, który ja zrobiłem w projekcie - drzwi zewnętrzne z boku, do kotłowni - myślę, że to się sprawdzi :) ktoś jeszcze robił coś podobnego? a może dane mu jest już korzystać z tego rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi zewnętrzne do kotłowni są bezwzględnie potrzebne - przeciez nie bede z węglem, drzewem czy czymkolwiek wchodzil głównym wejściem.......projekt m14a jest pod kilkoma względami niedopracowany, ale nasza w tym głowa żeby to pozmieniać :-)

pozdro

 

Ja rozwiązałem to nieco inaczej - nie będę miał kotłowni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

amyF- stan surowy to już mamy we wrześniu zakończyliśmy prace przy naszym domq.Teraz trzeba popracować na następne wydatki. Rozwiązanie drzwi od kotłowni mamy podobnie jak w twoim domq.Jest to (takie jest nasze zdanie) bardziej praktyczniejsze w użytkowaniu.Przy paleniu paliwem stałym.Chcielibyśmy wstawić nasze fotki ale... no właśnie nie potrafimy sobie poradzić:( Jak to tu wmontować. POMOZECIE???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas dzis mają skonczyc odkurzacz centralny a Pan od tynków wewn ma wejsc w pon ale nie mam pojecia czy damy rade bo z pogodą coraz gorzej :(

mam nadzieje ze twojemu pieskowi nic nie bedzie :) - ja musiałam swoją ukochaną sunie uspić po osiemnastu latach i teraz jest jakaś masakra bo tak mi jej brakuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My praktycznie kończymy inwestycję. Elewacja zrobiona, została podbitka schody i barierki na tarasach. O otoczeniu nie wspomnę bo to chyba za parę lat :) Ja również myślałem o dodatkowych drzwiach do kotłowni. Jednak zrezygnowałem, ponieważ stwierdziłem, że będzie problem z ustawieniem kotła - a mały to on nie jest. Z kurzem nie jest tak źle. Mam zwykłe pełne drzwi przez które nic się nie przedostaje. Ponieważ przed budynkiem jest pustynia, znacznie bardziej uciążliwie jest wnoszenie się z zewnątrz piachu. Popiół z kotła wybieram raz na 4 - 5 dni i wtedy faktycznie nieco się kurzy. Groszek mam w szczelnych workach. Pełny zasobnik wystarczył mi ostatnio na prawie 2 tygodnie. Jak dotąd jestem dosyć zadowolony z palenia ekogroszkiem. Tym bardziej, że spalanie ostatnio wyszło na poziomie niecałych 10 kg na dobę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikołaju - o ile dobrze pamiętam to zastanawiałes sie na paleniem pelletami ? co się stało że zmieniłes zdanie?

my raczej tez zdecydujemy sie na ekogroszek - jaki masz piec?

Rzeczywiście miałem palić owsem (nie peletami). Jednak koszty pieca nas przerosły - to około 10 000 zł. Więc z konieczności palimy groszkiem. Mimo to wrażenia dosyć pozytywne. Piec to Defro Duo 15 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro duo można dziś kupić za ok 7000. My zapłaciliśmy mniej (od września podrożało) Więc kwota ok 3500 w okresie wykończeniówki była niebagatelna. Za tą cenę otrzymuje się całkiem niezły komfort. Do pieca zaglądam jedynie z ciekawości. Co cztery dni wysypie popiół, co tydzień 30 minutowe czyszczenie kotła i raz na 10 -13 dni uzupełnianie paliwa. Bez porównania ze zwykłym kotłem bez podajnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...