Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

amyF, co zerkam na Twój avatar to myślę, że coś sie pokręciło w moim profilu i mój sam się zmienił na taki, jaki miałam na początku na forum:)

A tak na marginesie chciałam się trochę zareklamować. Oprócz okien pcv sprzedajemy drzwi (zewnętrzne i wewnętrzne) i okna z drewna. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to zapraszam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo halo? mrozy juz puscily :D więc odzywać sie prosze co tam na budowach słychac !!!

 

anulko - czy masz salon taki jak w projekcie? bo zaczełam sie zastanawiać nad ustawieniem mebli w salonie i nie mogę sobie wyobrazić gdzie dokładnie pod scianą chcesz dać sofy? u nas sprawy sie skomplikowały bo w salonie będą schody kręcone (na ścianie od kuchni) i zajmą trochę miejsca, bo pierwotny plan zakładał:

- na środku: sofa (bokiem do kominka) mały stolik i dwa fotele (ale takie małe )

- przy ścianie od kuchni stół z krzesłami

no i teraz niewiem czy wogole mi sie gdzies zmiesci ten stół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amyF, ale my mamy M14 - bez a, czyli nie ma schodów. Salon taki jak w projekcie - na wprost od wejścia będa 2 sofy (jedna pod ścianą - 3 ososbowa, ława i po przeciwnej stronie sofa 2 osobowa, albo dwie sofy inaczej- większa pod ścianą, mniejsza tyłem do wejścia z przedpokoju - układ w literę L). Na drugiej scanie - koło kuchi - stół z krzesłami. Trudno mi powiedzieć, jak to w relau wyjdzie, bo mamy jedynie ten biedny stół i ławę :)

U nas juz skończyli ocieplac dach, mamy sufity i teraz mąż walczy w kotłowni, żeby za chwilę uruchomić piec.

Z dziwactw okołobudowlanych - wczoraj na naszej ulicy 2 gówniarzy napadło i mocno pobiło babkę. Uciekli przez naszą działkę. Chyba zaczynam się bać, że ta miejscówka nie jest taka miła i spokojna. Dobrze, że nasz pies to "mordulec".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buduje m14 bez a, tylko ze salon mam pociągniety pod sam dach,a nad kuchnią wyszła antresola bo podnieslismy kat dachu no i schody będa po to zeby na góre sie dostac :)

antresola wyszła w trakcie budowy i nie bralismy wczesniej pod uwage ze schody będą potrzebne i budowalismy zgodnie z projektem dlatego wypadlo ze beda w salonie...

 

anulka a gdzie bedziesz miala tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam i pozdrawiam wszystkich miłośników M14 i M14a . Przeczytałam prawie wszystkie wpisyi jestem w szoku, trafiłam na grupę ekspertów budowlanych a ja laik absolutny. Zanim pozwolicie zadawać pytania chciałabym nawiązać kontakt z kimś kto buduje lub wybudował podobny domek w okolicach Radomia. Mam zamiar roz[począć wiosną M14a o ile głowa nie pęknie mi od niewiadomych. Tymczasem czekam na warunki zabudowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Mikołaju.Witam. Pytań mam wiele. Intrygują mnie korytarzyki przy łazienkach. {muszę dostosować dom do potrzeb męża na wózku inwalidzkim.}, czy nie są zbyt ciasne na manewry wózkiem, czy wjadę swobodnie wózkiem do kuchni, z garażu ma być pokój męża. Tymczasem poczytam o Twoim domku, .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hhmy, nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale wydaje mi się, że wózek się zmieści. Poruszanie się po kuchni też nie będzie stanowiło problemu. Aby jednak było jeszcze łatwiej, możesz zrobić tak jak my. Zamiast schodów betonowych, będą może kiedyś kręcone. W tej chwili jest tylko dziura w stropie. My również zamiast garażu mamy pokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba kręcona nie, chociaż bardzo mi się podobają. Jak wobec tego wygląda spiżarka.Robię sporo przetworów( takie skrzywienie) martwię sie gdzie ja to upchnę. Wciąż szukam miejsca. Czy masz jakieś sprawdzone ekipy.Wprawdzie przeprowadziłam wstępne rozmowy, ale może masz jakiś super speców.Czy budujesz w samym mieście. Ja 15 km od obecnego domu, na wsi na swojej działce. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

my jesteśmy na etapie wybierania projektu i nie ukrywam, że zaczynam się przekonywać do tego! amyF czy jest szansa, abyś wrzuciła zdjęcia domku z zewnątrz jak zmienił się dach poprzez wybudowanie tej antresoli oraz zdjęć samej atresoli? Zawsze marzyliśmy o czymś takim, może uda się zrealizować plany?

Ja również jestem z Radomia, a domek będziemy budować w Zakrzewie, Mikołaj można wiedzieć gdzie Twój domek stoi? No i czy ewentualnie kiedyś będzie można podjechać i go obejrzeć? Obejrzenie domku na żywo, pewnie ułatwiłoby nam decyzję :) Barb, a Ty gdzie się budujesz? Miło będzie mieć w pobliżu zwolenników tego projektu!

Pozdrawiam Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...