Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

hehe:) dzieki bad :)

tak wogóle to nie zdawałam sobie sprawy ile "zabawy" bedzie przy budowie - wzlotów i upadków , nie wspomnę o kłotniach ...

ale jak teraz patrze na mój wybudowany , choc jeszcze nie skonczony domek to stwierdzam, ze naprawde warto :) i tak jak piszesz - musi sie udac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że gdybym wiedział co nas czeka pewnie zastanowiłbym się dwa razy zanim zaczęlibyśmy budować. Dzięki Bogu człowiek rozpoczynając budowę nie zdaje sobie w pełni sprawy ze wszystkich pułapek jakie go czekają. Na razie jest entuzjazm więc przemy do przodu :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dawno mnie tu nie było, ale zaglądałam i gratuluje postępów w budowie. My w końcu w maju zaczynamy. Mieliśmy trochę perturbacji z kredytem, ale umowa już podpisana, kierownik budowy zatrudniona, wykonawca dogadany - zatem startujemy:)

Wraz z postępem prac będą się zapewne rodzić nowe pytania, które pozwolę sobie tu Wam zadawać. Jedno z nich nasunęło mi sie dziś po rozmowie z wykonawcą. Napiszcie proszę jak wygląda sprawa naświetlenia salonu. Są tam dwa duże okna od strony tarasu. Nie ma doświetlenia z okien bocznych. Mam zatem pytanie czy w salonie jest jasno? Czy też może należałoby pomyśleć o jakimś doświetleniu? Idąc tym tematem dajcie proszę znać jak planujecie zadaszyć taras, jakie macie wyobrażenie lub jak to zrealizowaliście?

Mam również prośbę. Chętnie zobaczylibyśmy jak M14 lub M14a wygląda w tzw. realu. Jeśli zatem ktoś z Was byłby tak uprzejmy i pozwolił nam do siebie zajrzeć bylibyśmy bardzo wdzięczni. Jesteśmy z Bytomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również prośbę. Chętnie zobaczylibyśmy jak M14 lub M14a wygląda w tzw. realu. Jeśli zatem ktoś z Was byłby tak uprzejmy i pozwolił nam do siebie zajrzeć bylibyśmy bardzo wdzięczni. Jesteśmy z Bytomia.

 

 

Buduje w Czeladzi to dość blisko.....jak znajde troche wolnego czasu to się zgadamy....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie jest jasno, ja uważam, że nie są potrzebne dodatkowe doświetlenia. Fakt, że dach jest daleko wysunięty i daje cień - to zarówno wada i zaleta :) Jeśli chodzi o zadaszenie tarasu - fajna sprawa, jednak my jeszcze o tym nie myśleliśmy. A tera wracam do malowania ścian :)

Dziękuję za odpowiedź. Miłego malowania...wiem łatwo powiedzieć, mam w tym temacie troszkę doświadczenia. Trzymam zatem kciuki aby sprawnie poszło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas caly czas kladzenie wełny wiec nic nowego sie nie dzieje... ale jak zrobią moj duuuuzy taras to sie pochwale :)

jodełko - ja powiększałam okna w salonie - 2300x1800 i nie ma potrzeby jego doswietlenia. zastanawiałam sie czy nie dać okna w dachu (bo my salon mamy pociągniety do samej góry) ale nie wiedziałam jak takie okna bym myła więc zrezygnowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AmyF- dziekuję za odpowiedź. Czekam zatem na Twój taras:)

Ciekawa jestem Waszej opinii. Dziś otrzymaliśmy ofertę od instalatora. W cenie materiał + robocizna. Ogrzewanie gazowe podłogowe, kominek z płaszczem wodnym.

Zestawienie kosztów:

KOTŁOWNIA :18200

INSTALACJA C.O.:23900

WEWNĘTRZNA INSTALACJA GAZU: 1000 zł

INSTALACJA WOD. KAN .5700

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki zabudowy dostałem ale co z tego jak muszę się odwołać bo mi napisali ze min. kąt nachylenia dachu 30 a max 45 no to sobie M14 w tych warunkach nie postawie:) wiec kolejny miesiąc dreptania w miejscu będzie

U nas sytacja podobna co do warunków zabudowy. Poniewaz zależało nam na M14 zmieniliśmy kąt nachylenia dachu do 33 i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas sytacja podobna co do warunków zabudowy. Poniewaz zależało nam na M14 zmieniliśmy kąt nachylenia dachu do 33 i jest ok.

 

Ale chyba mija się to z celem skoro mam zmienić kąt do 30 to już lepiej chyba było by wybrać m14a bo tam akurat jest 30 a propo tych zmian to czy architekt nie miał żadnego ale, że zwiększacie do 33 bo wiem ze pozwala na zmianę ale tylko o 10 bez żadnej zgody

Edytowane przez Michał82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba mija się to z celem skoro mam zmienić kąt do 30 to już lepiej chyba było by wybrać m14a bo tam akurat jest 30 a propo tych zmian to czy architekt nie miał żadnego ale, że zwiększacie do 33 bo wiem ze pozwala na zmianę ale tylko o 10 bez żadnej zgody

 

Nie mija się z celem jeśli weźmie sie pod uwagę wielkość powieżchni użytkowej, która w przypadku kredytu w banku odgrywa znaczącą rolę. Co do zwiększenia kąta nachylenia dachu trzeba otrzymać zgodę twórcy projektu, którą otrzymaliśmy. Zatem będziemy mieć nasze M14 z kątem 33 z poddaszem nieużytkowym do wykorzystania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...