Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej

Możecie mi napisać ile was mniej więcej kosztowało zrobienie dachu na gotowo - materiał i robocizna + wszystkie wykończenia i rynny.

Dziś odebrałam wycenę od jednej firmy i wycenili mi całość na 39 tyś. Do krycia ma być blachodachówka, uwzględnili też wstawienie i cenę dwóch okien dachowych i wyłazu. Poszukamy może gdzieś uda się taniej ale nawet nie mam pojęcia czy to dużo czy mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dach kosztował 57 tyś zł. Dachówka ceramiczna, rynny plastikowe, 4 okna dachowe i ekipa górali, którzy zostawili po sobie wielki bałagan.

Bad gratuluję postepów w budowie. Wiem juz jaka to radość mieć nowy dach nad głową:) Daj znac co teraz się na Twojej budowie dzieje.

Zatem i ja mogę się już pochwalić :)

IMG00842-20110921-1823.jpg

IMG00841-20110921-1823.jpg

IMG00837-20110920-1523.jpg

IMG00834-20110920-1516.jpg

IMG00842-20110921-1823.jpg

IMG00841-20110921-1823.jpg

IMG00837-20110920-1523.jpg

IMG00834-20110920-1516.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ale super popatrzeć na stan surowy zamknięty domu. Jodełka dach wyszedł super.

Ty robisz strop drewniany? U mnie ściany rosną - w poniedziałek mają mi skończyć i zacząć układać szalunki pod strop.

Po przeliczeniu kosztów zdecydowaliśmy się z mężem na strop zwykły lany. A cena dachu - 39tyś. po odwiedzeniu kilku miejsc i wycenach okazała się przyzwoita. I bierzemy tą firmę do całości - bo słyszeliśmy pozytywne opinie.

Zdecydowaliśmy się na wentylację mechaniczną i budujemy tylko jeden komin spalinowy w kotłowni. Kominka też nie będziemy mieć.

Obyśmy zdążyli przykryć dom do zimy - pogoda teraz jest rewelacyjna na budowanie :)

Pozdrawiam wszystkich budujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też zrezygnowaliśmy ze stropu drewnianego - mamy terivę i nie żałujemy (ale każdy wybiera to co uważa za najlepsze). Ale kominek musi być :), chociaż jeszcze trochę upłynie zanim go zrobimy. Jak dekarze nie zawalą sprawy jak u nas (miesiąc poślizgu) to spokojnie powinnaś zdążyć z przykryciem domu do zimy. Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Michał82 powodzenia w budowaniu. U nas w sobotę zalaliśmy strop. Wczoraj podmurowali jeden pustak i robili szalunek pod ścianki kolankowe.

No i praktycznie na koniec stało się nieszczęście. Majster spadł ze stropu - robił szalunek i za bardzo się wychylił a wczoraj było mokro i ślisko. Leży w szpitalu ma pęknięte ponoć dwa kręgi i będzie chodził w gorsecie. A tak już wszystko ładnie szło :( Oby szybko wyzdrowiał i nic więcej nie wyszło po tym jego upadku bo narazie lezy na obserwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za otuchę. BAD i SZATYNKA240

a z pogodą to u mnie jak w kratkę czasami piździ jak w kieleckim ale jak się mieszka w Świętokrzyskim to tak jest:). ale podobno to jest robota na 2 dni bo tylko na 5 bloczków będzie murowane bo ławę to mam 72 cm wysokości:). Zagęszczanie piachu i wylewanie podłogi na gruncie Odkładamy na Marzec Szatynka no to pech straszny ale oby szybko wyzdrowiał. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. U mnie instalatorzy wszelkiej maści zagościli na dobre:) obecnie wybieramy ekipę do ocieplenia dachu i połozenia podłogi oraz sufitu no i czywiście tynku i wylewek. Propozycji jest kilka, czekamy na szczegółowe wyceny. Czekamy też na ostatnią transzę kredytu. Oszacowaliśmy jej wydanie i nie wyglada to wesoło:(. Mimo to jestesmy dobrej myśli...i do przodu.

pozdrawiam serdecznie wszystkich budujacych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim starym i nowym m14a.....

 

Gratuluje postępów!!! U mnie też oczywiście postępy, góra już prawie cała zrobiona tj, mam prąd, pociągnięte ogrzewanie (kaloryferki aluminiowe już kupione), wszystko w płytach k-g i teraz biore się za parter....w przyszłym roku tak na wrzesień chcę się wprowadzać-myśle że to i tak szybko (4 sezony) bez kredytu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś koniec prac. ścianki z bloczków wymurowane 6 warstw jestem lżejszy o 2300zł. czyli 30 zł z metra nie wiem czy tanio czy drogo.teraz tylko zasypać zagęścić i rurki ułożyć a no i zasmarować a jak pogoda pozwoli to i styro przyłożyć:). Pozdrawiam. Edytowane przez Michał82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja bez kredytu też mogłabym pomarzyć o domu, ale mam jeszcze własne mieszkanie które planujemy w następnym roku sprzedawać, więc myślę że jakoś to będzie i powoli wyjdzie się na prostą :)

Michał82 jak za podmurówkę to myślę, że tanio ci wyszło - ale to materiał plus robocizna? U mnie to nie wiem jak to wyszło bo z murarzami umawialiśmy się na cały budynek i sobie powiedzieli 12 tyś. za robotę i nic nas nie obchodziło oni wszystko sami robili. A bloczki płaciliśmy po 2zł za sztukę.

Właśnie wczoraj weszła mi ekipa od dachu na budowę. Jak dobrze pójdzie z pogodą to w tym tygodniu powinna stanąć konstrukcja potem tydzień czekania na blachę i powinno się udać przykryć dom przed zimą.

Mąż zamówił już okna i za całość z montażem na piankę plus kolor złoty dąb z zewnątrz a w środku biały wyszło nam 6800 zł. A u was jaki koszt wychodził za okna? Bo to była najtańsza i dobra oferta. Inni wołali tak od 7 do 9 tyś.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...