Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam małe pytanko dopiero teraz się zorientowałem. Ale czy Wy też robiliście kanał wentylacyjny ten niby z okapu w kuchni poziomo do komina?? czy bezpośrednio pionowo rura na daszek??

 

bezpośrednio otwór wentylacyjny rurą do otworu - grzybka - w dachu

kominiarz odebrał kominy i inne otwory :) i więc chyba ok :)

 

ps. do zamkniecia papierkowej budowy brakuje mi świstka od elektryka - juz drugi miesiąc za tym czekam - szlag mnie trafia :(

Edytowane przez amyF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop już zalany jutro będę miał chwilkę to wrzucę parę zdjęć. Mam pytanko ile wam wołali cieśle od dachu u mnie spore rozpiętości 55zł,50,40 zł z metra blachy + 40,30,25 zł za podbitke A za pracę murarzy ściany nośne + ściana przy kotłowni+ ścianka w łazience ta z kominem+ strop zapłaciłem 10tyś

zostały mi jeszcze scianki działowe.

Edytowane przez Michał82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Michał82 ja za swój dach razem z wszystkimi obróbkami i rynnami + 4 okna dachowe zapłaciłam razem 40 tyś. (robocizna + materiał). A za pracę murarzy od fudamentów, ściany nośne, działowe, strop, wieniec czyli wszystko co murarze robią zapłaciliśmy 12 tyś - w naszym regionie to naprawdę mało. Z pracy murarzy jesteśmy bardzo zadowoleni, majster sam doradzał i podpowiadał. I nam ścianki działowe stawiali od razu i uważam, że tak lepiej bo strop ma lepsze podparcie.

 

Aktualnie czekamy na tynkarzy - za jakiś tydzień mają skończyć domek i przyjdą do nas. Obecnie mąż bawi się z ociepleniem zewnętrznym domu - sam to robi bo to żadna skomplikowana robota a zawsze te 7 tyś. w kieszeni zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Michał, w sierpniu lepiej niż w styczniu :) Nasz był robiony przy straszliwych mrozach i cód, że pan i pomocnik żyją. Ja byłam przerażona jak biegali po belkach w taką pogodę. Pamietam, że ze wzgledu na pogodę trwało to tak długo, że w lutym odśnieżaliśmy pokoje :)

Mam podobne odczucia jak Bad, pysk mi sie śmieje jak przypomne sobie, jak rosły mury. Pomyślności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej

Michał82 widać spory postęp, ale będziesz miał fajne duże okno w salonie. Pamiętam jak ja się cieszyłam kiedy ściany rosły.

 

U mnie tynkarze kończą tynkować zostało im jeszcze dzień góra dwa dni roboty. A teraz jak się wejdzie do domu to całkiem inaczej z tynkami. Płacimy 26 zł/m2 w tym z materiałem. Naliczyłam u siebie 500 m2 do tynkowania więc ładna sumka wyjdzie na koniec.

Za chwilę wchodzi mi hydraulik robić instalacje i jakoś w połowie czerwca będziemy robić wylewki. A potem cała wykończeniówka przed nami. Mąż powoli sam robi ocieplenie domu. Planujemy we wrześniu zamieszkać, ale jak to nam wyjdzie to się okaże.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dziś odebrałem wycenę materiału na dach + orynnowanie tylko bez podbitki.

blachy kominki, membrany itp..11,425zł+ wyłaz 320+orynnowanie Galeco 3256zł całość 15 tys. teraz czekam na wycenę robocizny. 5tys za drewno. tak mało bo Swoje.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Michał82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evilser - współczuję. Mam skrzynkę ale prądu jeszcze w niej nie ma - "trzeba jeszcze podpisać protokół, komisja musi się zebrać, może w następnym tygodniu". Nóż się w kieszeni otwiera...

Michał82 - to chyba całkiem dobra cena. My zapłaciliśmy podobnie.

 

 

Co tu tak pusto? Wszyscy budują na potęgę? :) My jesteśmy na etapie ocieplenia i pomału zbliżamy się do tynków. Uporaliśmy się z płytkami i oczyszczalnią. Prądu nadal nie mamy. Energa tworzy protokół niezbędny do podłączenia. Jeszcze trochę i chyba dojdzie do rękoczynów...

Edytowane przez Bad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Bad:) Mistrzostwa i jeszcze raz Mistrzostwa a pozatym czekam do sierpnia na ekipę od Dachu wiec do tego czasu mam wolne. :) współczuje ci z tym prądem( ja muszę napisać do moich by mi aneks do umowy sporządzili bo w listopadzie już chcą podpinać. a raczej instalacji nie będę teraz robił a jeśli mogę zapytać ile oriętacyjnie wyszło ci m2 bądź m3 styropianu.

 

Pozdrawiam Wszystkich Ostro budujących i tych odpoczywających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał82 - na fakturze mam 38 m3 styropianu 20 cm i 3 m3 styropianu 10 cm. Z czego zostało mi jakieś 6 paczek tego grubszego.

Akcja prąd rozwija się - po prawie miesiącu Energa podpisała protokół i mamy umowę na prąd! Teraz czekam jeszcze na pana z licznikiem - podobno jakieś 2 tygodnie. Jak znam życie przyjdzie za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...