Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M14a DOM DLA CIEBIE wariant 1


Recommended Posts

Witam serdecznie

Od piątku jestem szczęśliwym posiadaczem projektu m14a i architekt może zabrać się juz za jego adaptację.

W projekcie praktycznie nie będę robił żadnych zmian ale na etapie budowy zapadnie decyzja czy wykonać dodatkowe drzwi do kotłowni (podobnie jak agnieszkakusi bedę miał piec na paliwo stałe).

Architekt zauważył, że ławy fundamentowe są przewymiarowane i wg niego zamiast ław 80x40 wystarczyłyby ławy 60x30 (mniej betonu).

Postanowiliśmy zrobić adaptację na 60x30 a po dokonaniu wykopu i sprawdzeniu gruntu podejmie się decyzję czy je poszerzyć o te 10 cm z każdej strony (ewentualne oszczędności na betonie ok 3.000 zł).

Za dwa tygodnie (jak nie będzie dużych mrozów) będę wiercił studnię głębinową to wkleję zdjęcie z działeczki.

 

Pytanie do agnieszkakusi:

czy oprócz grzejników ściennych zamierzacie robić podłogówkę zasilaną z kotła od pieca na ekogroszek?

czy myślicie o kominku z nagrzewnicą podłączoną do CO czy raczej będzie to tradycyjny kominek tzn bez nagrzewnicy?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W warunkach zabudowy mam,zabudowa niska,że dom może być parterowy,zabudowac działkę mogę w 70%,wysokość w kalenicy od 5 metrów i tego typu rzeczy,ale nie było mowy o nachyleniu dachu.Albo ja nie umiem czytać albo już sama nie wiem o co chodzi.

Kurka baba z gminy mi powiedziała,że od nowego roku mają inne wymogi i kąt nachylenia dachu ma wynosić minimum 35 stopni i wysokoś w kalenicy od 6,5 metra,tylko szkoda,że miesiąc temu tego mi nie powiedziała :evil: :evil:

Mam możliwość podniesienia dachu ,ale wtedy dom straci swój urok

:cry: :cry:

więc muszę chyba pożegnać się z tym moim pięknym domkiem i szukać czegoś innego spełniającego NOWE WYMOGI :cry: :cry:

Dlaczego jest tak,że nie mogę miec takiego domu jak ja chcę?? a muszę miec taki dom jak mówią wymogi??

ehhhh jestem podłamana :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Przygotowuję się do spotkania z firmą wykonawczą celem sporządzenia wstępnej kalkulacji kosztów budowy (do stanu surowego zamkniętego).

Mam pytanie głownie do tych, którzy już rozpoczęli budowę M14a lub M14. Czy możecie przesłać na priva Wasze kosztorysy tak abym miał odniesienie do cen oferowanych przez potencjalnych moich wykonawców (głównie mam na myśłi pozycje dotyczące robocizny i usługę sprzętem).

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci kochana bardzo.

Chyba jednak nici z mojego M14 :cry:

Ponieważ złożyłam papiery 10 stycznia to niestety ,ale łapneły mnie nowe WZ :cry:

Muszę szukać innego projektu :cry: a tak w ogóle to pani z gminy powiedziała mi,że oni by woleli żeby mi ich projektant projekt zrobił :evil: :evil:

Gdybym była sama to walczyła bym z nimi,ale ,że mam dziecko i wychowuję je sama i w dodatku do placu budowy mam 80km to muszę sobie odpuścić z wielkim żalem :cry: :cry:

Miło mi Was było poznać :p jeśli pozwolicie będę do was zaglądać i wam kibicować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy!

Dołączamy do klubu wielbicieli M14. Jest to naprawdę super projekt.

Na razie będziemy kibicowali z boku, bo co prawda mamy już działkę, ale budować będziemy się pewnie dopiero za dwa lata. Wybraliśmy M14( bez a ) ponieważ dwa ptaszki wyfrunęły już z domu a kolejne najmłodsze pisklę energicznie trzepie skrzydełkami i zapowiedziało, że władze rodzicielską tracimy w dniu jej 18 urodzin. Domek, zatem będzie dla nas i od czasu do czasu dla gości.

Dlaczego ten projekt?

 

1. Niekrępujący jeden pokój na uboczu z małą łazienką

2. Bezpośrednie przejście z garażu do kuchni

3. Centralny taras za salonem

4. Kominek na ścianie przed tarasem

5. Mały zgrabny ganek

6. Podcienie

7. Rozsądny metraż

8. Dom parterowy

9. Okno w kuchni od frontu ( gdyby jeszcze jeden pokój był od frontu było by

cudownie)

 

Pozdrawiamy

Jerzy i Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Nowych forumowiczów.

 

Pohlanko dostałaś smsa???z mega opóznieniem,wszelkie skargi i zażalenia proszę wysłać na piśmie do Igi ,jak tam okna???wstawione???stęskniłam się za Twoimi fotkami,może coś wrzucisz??

 

Gabii a Ty gdzie się podziewasz,wpadłaś w wir papierologii :p

 

Ja już złożyłam papiery do Starostwa za około 2 tyg.odbieramy pozwolenie na budowę.Dziś również złożyliśmy wniosek o kredyt,trzymajcie kciukasy abyśmy dostali decyzję pozytywną.

 

Pzdr Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezzmam, chcesz zrezygnować z budowy????????????? Nie możesz wybrać innego projektu?

 

Wybrałam inny projekt "Ciekawy C118a" ,ale to nie to co M14 :cry:

No widocznie nie było mi dane wybudować mojego wymarzonego domku :cry:

ALE....Jak się nie ma tego co się lubi.... to się lubi co się ma.... prawda??

Na ten dom dostanę pozwolenie na 100%.

Kibicuję Wam wszystkim bardzo bardzo bardzo i życzę żebyście byli szczęśliwi w Waszych wymarzonych M14--"a". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...