Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wyłączenie gruntów z produkcji rolnej.


karolh

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Posiadam działkę o pow.2317 mkw., klasa ziemi IVb. i uzyskałem wyłączenie gruntów z całej powierzchni.

Na podstawie tego uzyskałem pozwolenie na budowę budynku jednorodzinnego, szamba o powierzchni zabudowy nie przekraczającej 500 mkw., ale jak się dowiedziałem jaki wysoki będzie podatek, który będę płacił do gminy to zacząłem się zastanawiać czy możliwa jest zmiana powierzchni gruntów wyłączonej z produkcji rolnej.

 

Z góry dzięki za zainteresowanie się mym problemem i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 5 months później...

Witam

Mam podobny problem jak opisany przez Pana na forum

W gminie chyba stwierdzili że lepiej wyłączyć całą działkę - bo delikwent będzie płacił wyższy podatek. Cieszyłem się do momentu gdy zorientowałem się z jakim podatkiem się to wiąże przy działce 2000 mkw. Czy może znalazło się jakieś sensowne wyjście z tej sytuacji ? Czy np. można zrobić ponowny wykaz zmian gruntowych tak, aby część budowlana B znajdowała się tylko pod budynkiem i dojazdem oraz ewentualnie niewielkim terenem przyległym ?

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ludzie mieszkający w tej samej wsi do której się przeprowadziłem, mający co najmniej np hektar zwykłej łąki której na oczy nawet nie oglądają - są tzw rolnikami, więc za to samo co ja płacą całkowicie grosze. Wystarczy, że napiszą oświadczenie że te budynki są im potrzebne do produkcji rolnej.

Jeśli to możliwe - proszę o pilną informację w tej sprawie na forum

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aga

Jak blisko drogi musieliście wybudować i ile metrów kwadratowych wam przekwalifikowali potem w budowlane czyli B na mapie ?

Ile w Waszej gminie wynosi podatek za metr kwadratowy działki budowlanej (części B) rocznie ?

Kto określił jaka część Waszej działki będzie odrolniona

bo albo było tak,

że Wasz geodeta robiąc mapy do inwentaryzacji powykonawczej budynku zaproponował podział (tzw. wykaz zmian gruntowych) na część budowlaną i tą która nadal pozostanie rolna ?

Albo Starostwo Powiatowe Waszego powiatu samo określiło decyzją administracyjną po odbiorze budynku jaki będzie podział działki na część budowlaną i rolną

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...