Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gaspol przejmuje N.EN. Co dalej z gazem?


ppp.j

Recommended Posts

Wstępnie dyskusja na ten temat rozpoczęła się w wątku redrum-a ale słusznie wyrzucił on ten problem ze swojego wątku.

Jak w temacie. Przedstawiciel Gaspolu zadzwonił do mnie z informacją że jego firma przejęła N.EN i on w imieniu Gaspolu pragnie podpisać ze mną umowę. Umówił się na konkretny termin i nie przyjechał. Zacząłem drążyć temat i wyszło że Gaspol ma wyższe ceny niż N.EN.

Jak wobec tego zabezpieczyć się przed wzrostem kosztów?

Ponieważ już trochę stanąłem finansowo na nogi po budowie, przyszedł mi pomysł by nie podpisywać umowy z Gaspolem, odkupić zbiornik i samemu zarządzać gazem.

Czy może ktoś trenował już taką opcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Po odkupieniu zbiornika postawić go na lawetę i jeździć z nim na stację autogazu! Bo w innym wątku czytałem że gaz do ogrzewania jest droższy od autogazu który to przecież posiada akcyzę do jazdy po asfalcie! Ja wczoraj tankowałem LPG po 1.77zł/l... a są jeszcze tańsze stacje!

 

Polska to bardzo dziwna kraj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie dyskusja na ten temat rozpoczęła się w wątku redrum-a ale słusznie wyrzucił on ten problem ze swojego wątku.

Jak w temacie. Przedstawiciel Gaspolu zadzwonił do mnie z informacją że jego firma przejęła N.EN i on w imieniu Gaspolu pragnie podpisać ze mną umowę. Umówił się na konkretny termin i nie przyjechał. Zacząłem drążyć temat i wyszło że Gaspol ma wyższe ceny niż N.EN.

Jak wobec tego zabezpieczyć się przed wzrostem kosztów?

Ponieważ już trochę stanąłem finansowo na nogi po budowie, przyszedł mi pomysł by nie podpisywać umowy z Gaspolem, odkupić zbiornik i samemu zarządzać gazem.

Czy może ktoś trenował już taką opcję?

 

Jestem po rozmowie z przedstawicielem Gaspol. Do końca sierpnia cena delikatnie mniejsza za m3 a później to Bóg raczy wiedzieć...Dzierżawa zbiornika taka sama jak w NEN, płatna miesięcznie. Mniejsze koszty ewentualnego demontażu instalacji. Zbiornika nie chcieli sprzedać. A na pytanie co bedzie jak nie podpiszę z nimi umowy to dowiedziałem się, że pozostanę w NEN ( nie bardzo to rozumiem a przedstawiciel chyba też )

A na koniec pytanie, czy ktoś rozmawiał z Bałtykgazem bo wiem że interesują się klientami NENu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisał "a nie mówiłem" - w trakcie dyskusji z redrumem (tempił mnie za to niemiłosiernie) poddawalem w watpliwość fachowość kadry zarządzającej i sens działania firmy NEN. Nen (Pierwotnie - aczkolwiek baardzo krótko LPG PETRICO) to spółka sztucznie stworzona przez koncern VNG, który od początku do samego końca generowała straty. Mając duuuuży zastrzyk finansowy mógł sobie pozwolić na zaniżanie cen. Helmut w końcu powiedział dość, jakiś czas temu wywalili dawnego prezesa a spółeczkę sprzedali Gaspolowi. Wkrótce zapewne NEN zniknie a klientów przejmie Gaspol.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tempił mnie za to niemiłosiernie
tempiłem Cię bo się zachowywałeś niegodnie - psułeś moją robotę -nie N.EN-u zarządu czy VNG tylko moją .

pozdr ol

 

:))) Dobre, Bo Ty nie byłes przedstawicielem N.EN'u, więc wcale z nimi nie powiązany :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:))) Dobre, Bo Ty nie byłes przedstawicielem N.EN'u, więc wcale z nimi nie powiązany :))

Redragu gaspolowy odgapiłeś ogłoszenie, odgapiłeś nawet większość mojego nicka , mylisz się używając w tym momencie czasu przeszłego.

I nadodatek masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem

psułeś moją robotę -nie N.EN-u
. Ale ja Ci wyjaśnie moją bo: to ja wymyśliłem,moderowałem itp - nikt mnie do tego nie zachęcał , nie płacił itp.

Oj oj oj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, Redrag i redrum teraz ja przywołuję was do porządku. Z drugiej strony to dobrze że spotkali się tutaj przedstawiciele konkurujących a może współdziałających firm. Pokazaliście się tutaj i teraz nie możecie się wyprzeć że nie znaliście tematu. Nie miejcie również nam za złe że będziemy drążyć temat bo nas interesują najniższe ceny a Was ilość odbiorów.

Tak więc Redrag podaj jakie są warunki Gaspolu i dlaczego Wasz przedstawiciel umówił się, nie przyszedł i przepadł. Jest to trochę niepolityczne, bo po jego telefonie przez zaskoczenie byłem prawie zdecydowany na podpisanie umowy ale teraz gdy ochłonąłem i zacząłem drążyć temat to mam wątpliwości.

redrum z kolei jesteś nam winien opis sytuacji w N.ENie.

Ja ze swej strony wykonałem telefon do centrali N.ENu i uzyskałem informację że rzeczywiście nastąpiło wykupienie ale N.EN pozostanie w stanie szczątkowym. Co to znaczy ma mi wyjaśnić przedstawiciel podczas rozmowy. Ze strony N.ENu nie ma przeciwwskazań co do odkupienia zbiornika i wszystkie informacje ma posiadać przedstawiciel Gaspolu który również ma reprezentować N.EN.

Bałtykgaz chce natychmiast podpisywać umowę na konkurencyjnych warunkach podobnych do N.EN.

Sprawa jest rozwojowa i zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Uważajcie na GASPOL.

 

Dzisiaj była u mnie kobieta, żeby przepisać umowę na Gaspol, bo oni przejęli NEN.

Ja mam na każdym litrze rabat 0,49 brutto przez cały okres umowy, do tego cena za litr liczona jest z notowań Rzeczpospolitej w dniu tankowania i mam płatność za gaz rozłożona na 12 miesięcy.

Oczywiście przedstawiciel gaspolu obiecywał, że wszystko zostanie tak jak w NEN miałem, czyli rabat, cena liczona z Rzeczpospolitej, tylko zamiast rozłożenia na raty założą telemetrię i cena będzie liczona z sierpnia pomniejszona o rabat.

Oczywiście, wszystko pięknie mówiła, dopóki nie zażądałem pokazania umowy i warunków. Oczywiście zostawiła umowę i odrazu uciekła. Oczywiście nic nie podpisałem.

 

Potem jak zacząłem czytać umowę to co innego się okazało.

Cena za litr nie była liczona z Rzeczpospolitej tylko pisało: "cena obowiązująca w Gaspolu", czyli nie wiadomo na jakiej podstawie ta cena bedzie liczona czyli mogą sobie podnieść kiedy chcą i cały rabat szlak trafi.

Po drugie cena byłaby liczona z początkiem września czyli wtedy kiedy gaz już drożeje, a nie tak jak mam, że tankuje w lipcu kiedy gaz jest najtańszy.

 

Naprawdę nie podpisujcie tych umów i uważajcie.

 

To jest jedna wielka ściema. Chcą przejąć klientów NEN na ich warunkach, bo Gaspol nigdy nie dawał takich rabatów jak NEN.

 

Wogóle czemu nie ma żadnej informacji ze strony NEN, żadnych wyjaśnień, dzwoniąc na ich infolinie odzywa się Gaspol, jak już się dodzwoniłem do NEN i chciałem zamówić gaz to powiedzieli, że mogę nawet czekać 2 miesiące, bo NEN ma już mało klientów.

 

To jakaś paranoja, w takim razie można zerwać umowę z ich winy nie ponosząc żadnych kosztów, bo co mnie obchodzi że bankrutują i wykupuje ich Gaspol.

Rozumiem gdyby zmieniła się tylko nazwa firmy a warunki umowy zostały by bez zmian. Ale niestety Gaspol kombinuje, żeby przejąć klientów ale na swoich gorszych dla klienta warunkach.

 

Niech ktoś się wypowie czy już przepisał umowe na Gaspol i na jakich warunkach.

 

Czekam na szczerą informację od Redrum, może wyjaśni o co tu tak naprawdę chodzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jestem pewien, czy nie bedziesz mogła zaopatrywać się w gaz na wolnym rynku ?

Co Ciebie obchodzą układy między firmami ?

Podpisałaś umowę z konkretną firmą. Skoro zmienia się firma i narzuca swoje warunki, gorsze od tych, które miałaś, nic Ciebie nie zobowiązuje do podpisywania z nimi umowy.

Poza tym telemetria i rozliczanie za m3 propanu ?

Oto parametry propanu :

 

 

1 l płynu = 0,254 m3 gazu

 

faza ciekła

1 l = 0,52 kg

1 kg = 1,92 l

faza gazowa

1 Nm3 = 2 kg

1 kg = 0,5 Nm3

wartość opałowa

ok. 46 MJ/kg

ok. 92 MJ/m3

ok. 11000 kcal/kg

ok. 22000 kcal/m3

ok. 1 kg/h = 13 kW ok. 1 kW = 0,077 kg/h

Zatem 1 m3 to 3.94 litra gazu - mozna sobie przeliczyć, jak to wychodzi w porównaniu z obecną i proponowaną ceną przez nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:))) Dobre, Bo Ty nie byłes przedstawicielem N.EN'u, więc wcale z nimi nie powiązany :))

Redragu gaspolowy odgapiłeś ogłoszenie, odgapiłeś nawet większość mojego nicka , mylisz się używając w tym momencie czasu przeszłego.

I nadodatek masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem

psułeś moją robotę -nie N.EN-u
. Ale ja Ci wyjaśnie moją bo: to ja wymyśliłem,moderowałem itp - nikt mnie do tego nie zachęcał , nie płacił itp.

Oj oj oj

 

W sprawie nicka niewiele wiesz, czysty przypadek, daleko mi do kopiowania szczególnie Ciebie- wzorować można się na geniuszach. A ja nie miałem zamiaru otwierać nowego tematu, zrobili to moderatorzy usuwając mój wpis z Twojego wątku. Więc hamuj troszkę z ferowaniem wyroków

Wiem więcej niż sobie wyobrażasz, możesz pisać co chcesz o czasie przeszłym, obecnym czy nawet przyszłym... tylko zastanów się dobrze zanim coś napiszesz następnym razem.

I niestety nie zrozumiałeś treści mojej wypowiedzi - wcale się nie dziwie, ignorancja zasłania Ci oczy. Tyle drogi Grzegorzu w twoim temacie. EOT

 

ppp.j

Z moich informacji wynika ,że warunki jakie otrzymasz będą bardzo podobne do obecnych , nie jestem pewien czy identyczne, lecz pewien jestem iż z perspektywy czasu nie stracisz na tym.

Niestety nie mogę odpowiadać za kolegów którzy są niepunktualni na pewno jednak nie przestraszyli się przepisywania umów czy wyjaśniania warunków nowej umowy. Nie przesadzajmy z tym.

 

rite

Pragnę Cię uspokoić - daj szanse wyjaśnić sobie przez odpowiedniego dla Twojego terenu człowieka, zasady przejścia z N.EN do Gaspolu. Jestem przekonany ,że otrzymasz satysfakcjonujące Ciebie warunki współpracy. Jeżeli zaś piszesz o gazie to Gaspol proponuję Tobie inny system opłat za gaz- za faktyczne zużycie a nie na raty!! Stąd ustalana cena jest na cały rok właśnie we wrześniu (stała cena a nie cena dnia - jak masz obecnie) i co z tego że masz rabat 49 gr jak okazać się może ,że płacisz o 2 gr więcej niż inni.

 

Do wszystkich

 

Dajcie szanse ludziom odpowiedzialnym za informację dotrzeć do Was z nowymi warunkami umów. Nie zastanawiajcie się co Gaspol zrobił źle - przecież jeszcze nic nie zrobił dla Was (dojdziemy zaraz do paranoi ,że samochody maja brudne), zastanówcie się czy przypadkiem nie wcześniej zostaliście wprowadzeni w błąd !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rite

Pragnę Cię uspokoić - daj szanse wyjaśnić sobie przez odpowiedniego dla Twojego terenu człowieka, zasady przejścia z N.EN do Gaspolu. Jestem przekonany ,że otrzymasz satysfakcjonujące Ciebie warunki współpracy. Jeżeli zaś piszesz o gazie to Gaspol proponuję Tobie inny system opłat za gaz- za faktyczne zużycie a nie na raty!! Stąd ustalana cena jest na cały rok właśnie we wrześniu (stała cena a nie cena dnia - jak masz obecnie) i co z tego że masz rabat 49 gr jak okazać się może ,że płacisz o 2 gr więcej niż inni.

 

No właśnie dałem szanse przedstawicielowi wyjasnić całą sprawę. Tylko w tym rzecz, że to nie jest wyjasnianie tylko nabijanie klientów w "butelkę"

 

Jak możesz pisać, że mogę płacić o 2 gr więcej, jeżeli tankuje gaz w lipcu kiedy jest najtańszy i do tego rabat 0,49 gr to jakim cudem gaspol ma mniejszą cenę jeżeli cena jest ustalana z września, kiedy gaz jest droższy i to bez rabatu, Więc jeżeli wezmiemy cene z poprzedniego września ze strony gaspolu to litr kosztował 2,5 brutto (i tak zaniżyłem cene) czyli wychodzi za metr3 3,86 x 2,50 = 9,65. Tankując w NENie w tym samym czasie licząc nawet za litr 2,59 - 0,49 = 2,10, 2,10 x 3,86 = 8,11 zł. Prosty rachunek i proste wyliczenie i tez mam stałą cenę przez rok bo płacę w ratach bez żadnego oprocentowania.

Też nie wiadomo jak Gaspol przelicza metry sześcienne. Jeden przedstawiciel mówił że metr3 = 3,86 inny że 3,89 więc jak to jest niewiadomo.

 

Więc nie pisz bzdur, że w Gaspolu jest taniej, bo wy tylko umiecie dobry marketing robić nic więcej. Mam znajomych co mają Gaspol i dokładnie wiem ile płacą w tej telemetri. Co do warunków umowy to załącze zaraz tu kopie którą otrzymałem od Gaspolu i zobaczysz, że to są o wiele gorsze warunki niż w NEN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie miałem zamiaru otwierać nowego tematu, zrobili to moderatorzy usuwając mój wpis z Twojego wątku.
Masz racje nie odgapiłeś(moja pomyłka)

A jednak tym gorzej dla Ciebie że chciałeś wykorzystać mój pomysł dla swoich celów nie mając mojej zgody do tego. W tym przypadku wolałbym żebyś odgapił skserował .Pisząc do mnie Grzegorzu powinieneś się też podpisać przynajmniej imieniem.Pisząc drogi --cenie sobie sarkazm,ironie ale troszkę zważając na sytuacje moją osobista i nie tylko , raczej ....oddal się w pośpiechu.

pozdr ol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej ....oddal się w pośpiechu.

 

No widzisz kolego nie tak łatwo i nie tak szybko. I szczerze Ci się dziwie,że zabierasz jeszcze głos.

 

rite

Kiedy czytam Twoje posty przychodzi mi do głowy taka konkluzja:

Podpisałeś umowę na ekstra warunkach, ze znakomita firmą w obecności fantastycznego przedstawiciela z perspektywami na płynące z tego powodu same korzyści. I gdzie dzisiaj jesteś ?? Przed ekranem monitora i wściekasz się na... No właśnie na co ??

Na firmę Gaspol i jej pracowników ??

Firmę która działa na rynku już od 17 lat, firmę budującą przede wszystkim świadomość swoich klientów, firmę która została laureatem trzeciej edycji Ogólnopolskiego Programu Firma Przyjazna Klientowi, zorganizowanego przez Instytut Zarządzania, przy współpracy z firmą badawczą TNS OBOP, firmę która zapewnia wysoką jakość usług i bezpieczeństwo dostaw gazu, firmę wyznaczająca nowe standardy obsługi klienta. Firmę z solidnymi podstawami, firmę która była, jest i zapewne nadal będzie. I jak przy tym wygląda(ł) N.EN

 

Zastanów się dlaczego ktoś sprzedał Tobie takie "wspaniałe" warunki a dzisiaj już go nie ma !!

 

PS: Dziękuję w imieniu kolegów i koleżanek z działu marketingu za słowa uznania w sprawie "robienia marketingu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem coraz bardziej zażenowany poziomem dyskusji, aż ciśnie mi się na usta (klawiaturę) pewna grecka maksyma: "milcz albo mów coś lepszego od milczenia".

 

Wypowiadają się to dwie strony: ci co gaz chcą kupić i ci co gaz sprzedają. "Gazkupujący" jasno wyrazili swojej oczekiwanie - chcą poznać dalsze kroki jakie Wasza firma (jeżeli prawdą jest, że NEN jest kupiony przez GASPOL to jesteście przedstawicieli tej samej firmy, chyba, że GASPOL nie kupił 100% NEN'u, ale w to nie wierzę, bo jaki miało by to sens, a poza tym po co miało by tego samego Prezesa: http://krs.cors.gov.pl/Podmiot.aspx?nrkrs=0000021200 , http://krs.cors.gov.pl/Podmiot.aspx?nrkrs=0000170539 ) zamierza podjąć w stosunku do aktualnych klientów NEN.

 

Jak na razie to robić jeden wielki szum komunikacyjny, z którego nic nie wynika. Jak na razie sytuacja wygląda tak, że każdy klient NEN ma podpisaną umowę, która nakłada obowiązki i prawa na obie strony. GASPOL nabywając NEN (o ile nie był już wcześniej jego właścicielem), przejmuje w 100% umowy NEN i obowiązują one bez zmian.

 

Możliwe są 4 dalsze scenariusze:

- dla klientów NEN nic się nie zmieni

- klientom NEN zostaną wypowiedziane umowy (generalnie mało prawdopodobne, jednak możliwe, jeśli GASPOL przejął NEN po to aby zniszczyć konkurenta "psującego rynek" niskimi cenami.

- GASPOL wywrze presję lub użyje innych metod aby podpisać umowy na nowych (gorszych warunkach)

- GASPOL zaproponuje umowy korzystne warunki (w to osobiście nie wierzę).

 

Teraz pozostaje czekać na ruch poszczególnych handlowców czy też szefów sprzedaży w GASPOL'u.

 

Reasumując ten przydługi wywód, jeżeli panowie macie zamiar dalej urządzać sobie osobiste wycieczki, proponuję założyć nowy wątek. Jeżeli macie informacje i możecie się nimi podzielić to napiszcie je w tym wątku.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...