Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gaspol przejmuje N.EN. Co dalej z gazem?


ppp.j

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie dostałem fakturę za dostawę gazu 1,71zł/litr netto, czyli zakłładajac że 1 m3=4l to daje nam ok 8,3 zł/1m3.

Froumowicze kupujący gaz z Gaspolu pisali coś o kwotach ok 9,8 zł

wiec jest o co walczyć...

 

rozumiem ze podpisales umowe z Gaspolem i to juz Oni Ci dostarczyli gaz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE !!!!!!

 

Jak pisałem kilka postów wyzej - jeżeli zaoferują mi lepsze warunki niż mam w NEN to wtedy podpiszę :D :D :D :D

 

Mam umowę z NEN, natomiast gaz dostarczył Gaspol ale fakturę dostałem z NEN

 

Chciałem tylko pokazać ile mozemy zaoszczędzić. W umowie z Gaspolem jest zapis, że GASPOL ma prawo podnieść ceny jezeli wynikać to bedzie z sytuacji rynkowej - wiec nasze ceny mogą się diametralnie zmienić.

 

Swoją drogą dziwne ze Gaspol postępuję z klientami NEN inaczej niż z klientami Orlengazu. Jak wyzej pisze mac310 nie zostalii zmuszeni do wypowiedzenia umowy z OrlenGaz i podpisania nowej z Gaspolem a całą sprawę załatwił wyłacznie aneks. Wygladą że jest to rozwiazanie fair.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie napisać mi jakie dokładnie mieliście warunki w NEN.

 

Stoję właśnie przed wyborem dostawcy gazu. Tak sobie pomyślałem ze skoro Gaspol tak łatwo godzi się na warunki, to znaczy że można się z nimi targować.

 

Z drugiej strony przeraża mnie fakt że gaspol staje się monopolistą. Ciekawi mnie kto będzie następny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzisiaj dostałem wypowiedzenie umowy przez N.En. Ale po kolei.

Gdy otwierałem ten wątek to dopiero zaczynały się moje kłopoty z N.En-em t.zn. nie potrącano mi faktur mimo że wystawiłem upoważnienie na obciążanie mojego konta a potem zgłaszano zaległości w opłatach, mimo że mam telemetrię nie ewidencjonowano stanu gazu w zbiorniku i dopiero po kilkukrotnej interwencji dostałem gaz przywieziony przez prywatnego przewoźnika, itp. Potem usiłowano nakłonić mnie na podpisanie umowy z Gaspol-em , a następnie przyjechał przedstawiciel Gaspolu na inwentaryzację instalacji i ponownie namawiał na podpisanie umowy ale niezbyt namolnie. Ja uparcie obstawałem że tylko N.En i nikt inny lub odkupienie zbiornika i rozwiązanie umowy. N.En wynalazł trzecią opcję tylko rozwiązanie umowy. OK. Dzwonie do N.En-u a tam słyszę tę pewnie wszystkim znaną formułkę że to w imię ochrony interesów klientów Gaspol jako najlepszy dostawca LPG przejął 100% udziałów ... itd. Przerwałem ten wyuczony na pamięć wywód i stwierdziłem że z uwagi na otrzymane wymówienie umowy cofam upoważnienie obciążania mego konta i faktury będę opłacał sam oraz że dalsza współpraca może polegać na odkupieniu zbiornika lub odessaniu gazu i zabraniu zbiornika na koszt N.En-u. Usłyszałem potwierdzenie i że mogę być zapisany na listę osób chcących odkupić zbiornik a o decyzji będę powiadomiony w ciągu tygodnia. Więc będę czekał. Mam jeszcze trzy miesiącem, co nie znaczy że nie zaczynam się już rozglądać za innym zbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc będę czekał. Mam jeszcze trzy miesiącem, co nie znaczy że nie zaczynam się już rozglądać za innym zbiornikiem.

 

A czy po przejęciu NEN Balticgas i Orlengas został jeszcze jakiś inny dostawca gazu niż Gaspol (nie liczę Shellgas bo ceny jak w Gaspolu)?

 

Miałem na myśli własną butlę i zakup gazu na wolnym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba podpisze umowe z Gasplem

 

Wynegocjowałem z przedstawicielem (a w zasadzie z jego regionalnym menadżerem, za pośrednictwem przedstawiciela) zapis w umowie mówiacy że poziom rabatu oraz rozłożenie płatności na raty nie podlegają zmianie w czasie trwania umowy. Przypomnę ze właśnie taki zapis był w umowach NEN i chyba o to wszyscy walczylismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie śledziłem Wasze pogawędki ,aż tu dzisiaj dostałem list od mojego dostawcy gazu BP z wiadomością ,iż od 17 kwietnia jestem klientem Gaspolu . Wkurza mnie to bo dlatego podpiasłem dawno temu umowę z BP bo Gaspol oceniałem na podstawie spotkań z przedstawicielem i po lektórze ich umowy jako firmę która uważa swoich klientów za zwykłych frajerów.No także nie wiem co robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłam szczęśliwą klientką NEN. Gazu ostatnio zużywam mało więc nie dałam się namówić w marcu na dostawę. Zauważyłam w pewnym momencie bałagan w NEN, zorientowałam się że przejął na Gaspol ale uspokojona przez NEN-Gaspol czekałam na kontakt z przedstawicielem gaspolu.

Wczoraj dostałam wypowiedzenie umowy.

Rozmawiałam telefonicznie z przedstawicielem gaspolu i najbardziej przeraża mnie koszt dzierżawy zbiornika - 100 zł miesięcznie, czyli 1200 zł rocznie. W moim przypadku za gaz będę płacić podobnie a może mniej.

W sumie nie wiem co robić??

Poczekam, może wynegocjuję stare warunki.

Moje pytanie

jaki jest zryczałtowany koszt demontażu zbiornika podziemnego?

Czy ktoś może napisać??

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia33

Po Twomi poście zadzwoniłem do "mojego" przedstawiciela Gaspolu z którym jestem umówiony na poniedziałek na przepisanie umowy i potwierdził mi że koszt dzierżawy zbiornika (w moim przypadku naziemnego) pozostaje na takim samym poziomie jak miałem w NEN.

 

Mauer75

Z tego co rozmawiałem z infolinią NEN to wynika że to rozwiazanie jest "z winy NEN" i to oni poniosą ewentualne koszty (wypompowanie gazu, demontaż) tylko co dalej. Pewnego dnia panowie na własny koszt zabiora zbiornik i skąd wziać np ciepłą wodę. Poza tym patrząc jak Gaspol przejmuje kolejno wszystkie firmy to szykuje nam się monopolista. Inwestycja we własny zbiornik wróci sie po ok 5 latach. Tylko pytanie czy bedzie można kupić na wolnym rynku propan czy przypadkiem nie okaże sie ze w danym rejonie dostawca jest wyłacznie Gaspol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otrzymaniu wymówienia umowy przez N.En zadzwoniłem do N.En-u. Jak zwykle rozmowa rozpoczęła się od sugestii podpisania umowy z Gaspolem. Po kategorycznej odmowie zasugerowałem że albo odkupię zbiornik albo kupię nowy a N.En odpompuje gaz i zabierze zbiornik na swój koszt. Uzyskałem zapewnienie że jeżeli nie zostanie odsprzedany zbiornik to operacja zabrania zbiornika będzie na koszt N.En-u. Jednocześnie zastrzegłem sobie że jeżeli zbiornik nie zostanie zabrany w uzgodnionym terminie to podczas dostawy nowego zbiornika zostanie on odłączony i wystawiony na ulicę. Narazie czekam na decyzję czy zbiornik zostanie odsprzedany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ppp.j

 

Czy z rozmów telefonicznych wynika, że jest jakaś szanasa, że NEN odsprzeda zbiornik. Napisałem do nich pismo w tej sprawie i żadnej odpowiedzi nie uzyskałem tylko zapewnienie, że zadzwoni do mnie przedstawiciel Gaspolu, do dzisiaj nikt się nie kontaktował.

 

Jeżeli będziesz sam kupował zbiornik to masz już jakieś namiary, czy będzie to nowy zbiornik, czy używany, jeżeli znasz jakieś firmy, które sprzedają zbiorniki to podaj namiary :) Orientujesz się ile taki zbiornik naziemny 2700 l może kosztować ?

 

Ja uważam, że opłaca się na własność wykupić zbiornik, znalazłem już dostawców, którzy oferują propan za 1 zł netto za litr czyli tylko 1,22 brutto. Jest więc bardzo duża różnica w cenie, uważam, że się opłaca.

Jeżeli chcesz mogę podać namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że jest już oficjalne stanowisko Nenu, że zbiorników nie można odkupić. Zbiornik będzie zdemontowany na koszt NEN.

 

Znalazłem jednak firme instalacyjną która sprzedaje zbiorniki używane z 2002-2004 roku za 2500 netto. Propam znalazłem już za 0,95 netto za litr, więc zakup zbiornika zwróci się po 2 tankowaniach. Jeżeli ktoś zainteresowany namiary mogę podać na priv.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...