Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gaspol przejmuje N.EN. Co dalej z gazem?


ppp.j

Recommended Posts

Pytanie do ppp.j

 

Czy z rozmów telefonicznych wynika, że jest jakaś szanasa, że NEN odsprzeda zbiornik. Napisałem do nich pismo w tej sprawie i żadnej odpowiedzi nie uzyskałem tylko zapewnienie, że zadzwoni do mnie przedstawiciel Gaspolu, do dzisiaj nikt się nie kontaktował.

 

Jeżeli będziesz sam kupował zbiornik to masz już jakieś namiary, czy będzie to nowy zbiornik, czy używany, jeżeli znasz jakieś firmy, które sprzedają zbiorniki to podaj namiary :) Orientujesz się ile taki zbiornik naziemny 2700 l może kosztować ?

 

Ja uważam, że opłaca się na własność wykupić zbiornik, znalazłem już dostawców, którzy oferują propan za 1 zł netto za litr czyli tylko 1,22 brutto. Jest więc bardzo duża różnica w cenie, uważam, że się opłaca.

Jeżeli chcesz mogę podać namiary.

 

Dostałem telefoniczne zapewnienie że moja propozycja odkupienia zbiornika została zapisana i jeżeli będzie załatwiona pozytywnie to będę poinformowany. Ze swej strony poinformowałem że trzymiesięczny termin wypowiedzenia upływa 1 sierpnia a ja mimo swojej oferty będę szukał zbiornika niezależnie od decyzji N.En-u. Jednocześnie nie mogę pozostać bez gazu i jeżeli znajdę inny zbiornik a N.En swojego nie zabierze to go zwyczajnie odłączę i wystawię na ulicę bo umowa z N.En-em już mnie nie będzie obowiązywała i za zbiornik nie będę odpowiedzialny. Ze swej strony rozumuję tak. Gaspol straci mnie jako klienta niezależnie od swojej decyzji. Zbiornik ewentualnie odsprzedadzą z niewielką stratą po trzyletniej amortyzacji jednocześnie sprzedając resztki gazu (w moim przypadku 1/2 zbiornika) po korzystnej dla siebie cenie. Wydaje mi się że raczej nie będą zainteresowani kłopotem odsysania gazu, demontażem i wywozem zbiornika. Ale jeśli "na złość będą chcieli odmrozić sobie uszy" to ja staram się zapewnić sobie wyjście awaryjne w postaci innego zbiornika.

rite będę wdzięczny za wszelkie informacje. Zgłoszę się na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja wczoraj po wielu bojach podpisałem przepisałem umowę do Gaspolu. Mam zapisy mówiące o 12 ratach oraz rabacie 40gr netto od ceny publikowanej w Rzeczpospolitej w tygodniu tankowania. Dzierżawa zbiornika 30 zł netto.

Zobaczymy jak potoczy sie współraca. Ewentulany koszt rozwiazania umowy nie jest duzy bo przy założeniu że nie bedzie trzeba odessać gazu i gdy sam odkręcę zbiornik od instalacji to koszt wynosił bedzie 300 zł netto.

Natomiast przedstawiciel Gaspolu zwrócił mi uwage że zgodnie z umową z NEN instalacja jest własnoscią NEN - instalacja to takze odcinek rury łaczący zbiornik ze skrzynka - w ekstremalnej sytuacji mogliby zarządać zwrotu tej rury :p . Zasugerował zeby wykłócić się w NEN o przeniesienie prawa własnosci do tego odcinka instalacji na klienta.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mac310

a co masz wpisane jako przedmiot umowy ?

Domyślam się że p-b

Czy aneksem zmienili Ci przedmiot umowy?

Domyslam sie że nie.

 

Wiec zodnie z umową muszą Ci dostarczyć p-b

 

Witam,

Ja również do niedawna byłam klientką Orlen Gaz, aż tu niespodziewanie dostałam do podpisania aneks zmieniający dostawcę gazu na Gaspol, pozostałe warunki bez zmian. Aneks odłożyłam na bok ......... i zapomniałam o nim. Aż do zeszłego tygodnia kiedy to zaczął nas nękać przedstawiciel Gaspolu, żeby odesłać podpisany aneks. W rozmowie telefonicznej przyznał, że nie mają p-b, i zapewnił, że do marca 2010 obowiązują mnie takie same warunki cenowe jak w Orlen Gaz a od marca już będą nowe!!! Jeszcze nie podpisałam aneksu, nie wiem co w tej sytuacji zrobić, propan jest droższy, chociaż jak zapewnił przedstawiciel Gaspolu ma lepsze parametry i mniejsze zużycie, ha...ha!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A ja wczoraj po wielu bojach podpisałem przepisałem umowę do Gaspolu. Mam zapisy mówiące o 12 ratach oraz rabacie 40gr netto od ceny publikowanej w Rzeczpospolitej w tygodniu tankowania. Dzierżawa zbiornika 30 zł netto.

Zobaczymy jak potoczy sie współraca. Ewentulany koszt rozwiazania umowy nie jest duzy bo przy założeniu że nie bedzie trzeba odessać gazu i gdy sam odkręcę zbiornik od instalacji to koszt wynosił bedzie 300 zł netto.

Natomiast przedstawiciel Gaspolu zwrócił mi uwage że zgodnie z umową z NEN instalacja jest własnoscią NEN - instalacja to takze odcinek rury łaczący zbiornik ze skrzynka - w ekstremalnej sytuacji mogliby zarządać zwrotu tej rury :p . Zasugerował zeby wykłócić się w NEN o przeniesienie prawa własnosci do tego odcinka instalacji na klienta.

Tomek

 

tpazyra,

a możesz dać skan umowy, oczywiście bez danych osobowych

gość z Gaspolu, z którym rozmawiałem twierdzi, że nie ma opcji rabatu na stałe (faktycznie, w umowie ten punkt mówi o 1 roku jego obowiązywania) i brak jest płatności w ratach (albo całość albo telemetria)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się @tpazyra że się poukładało .Chyba warto było poczekać i porozmawiać.Juz patrzę kiedy servisco lub inny pocztex przywiezie co nie co :lol:

Przy innym ukladzie telemetria i rabat od Rzepy radzę patrzec jak jest liczone. Jezeli układ Shelowy tj: na dzień odczytu licznika jest realizowany rabat to jest to słabo opłacalne.

pozdr ol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tpazyra,

a możesz dać skan umowy, oczywiście bez danych osobowych

gość z Gaspolu, z którym rozmawiałem twierdzi, że nie ma opcji rabatu na stałe (faktycznie, w umowie ten punkt mówi o 1 roku jego obowiązywania) i brak jest płatności w ratach (albo całość albo telemetria)

 

Poszło info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tpazyra,

a możesz dać skan umowy, oczywiście bez danych osobowych

gość z Gaspolu, z którym rozmawiałem twierdzi, że nie ma opcji rabatu na stałe (faktycznie, w umowie ten punkt mówi o 1 roku jego obowiązywania) i brak jest płatności w ratach (albo całość albo telemetria)

 

Poszło info na priv.

 

tpazyra

Mam podobny problem, od kilku miesięcy nęka mnie przedstawiciel Gaspolu domagając się podpisania umowy na niekorzystnych warunkach, o których pisałeś w tym wątku. Przedstawiono mi standardową umowę, która w moim odczuciu nie jest przygotowana dla byłych klientów NENa. To umowa dla nowych klientów i tyle... Byłbym bardzo wdzięczny za skan Twojej umowy. Jednocześnie gratuluję stanowczości i konsekwencji :lol: :D :p Mam nadzieję, że pozostałym klientom uda się ta sztuka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj po wielu bojach podpisałem przepisałem umowę do Gaspolu. Mam zapisy mówiące o 12 ratach oraz rabacie 40gr netto od ceny publikowanej w Rzeczpospolitej w tygodniu tankowania. Dzierżawa zbiornika 30 zł netto.

Zobaczymy jak potoczy sie współraca. Ewentulany koszt rozwiazania umowy nie jest duzy bo przy założeniu że nie bedzie trzeba odessać gazu i gdy sam odkręcę zbiornik od instalacji to koszt wynosił bedzie 300 zł netto.

Natomiast przedstawiciel Gaspolu zwrócił mi uwage że zgodnie z umową z NEN instalacja jest własnoscią NEN - instalacja to takze odcinek rury łaczący zbiornik ze skrzynka - w ekstremalnej sytuacji mogliby zarządać zwrotu tej rury :p . Zasugerował zeby wykłócić się w NEN o przeniesienie prawa własnosci do tego odcinka instalacji na klienta.

Tomek

 

tpazyra jak możesz to mi też podeślij skan tej umowy ;) i jeszcze jak byś mógł to powiedz mi co z tym przeniesieniem własności ?? ja też ich o to cisnę ale jak narazie upierają się że nie ma takiej opcji, w poniedziałek mam dostać odpowiedź czy sprzedadzą mi ją ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 weeks później...

Ludzie nie dajcie się zwariować i nabijać (nomen omen) w butelkę przez dostawców skroplonego gazu.

Ale od początku.

Gdy dostałem informację o tym, że N.En sprzedał swoje akcje Gaspolowi wpadłem w panikę, czego dowodem było założenie tego wątku. Jednak, gdy trochę ochłonąłem zacząłem szukać sposobu jak się usamodzielnić. Ponieważ po budowie trochę stanąłem finansowo na nogi zacząłem sie zastanawiać jak te pieniądze, które co miesiąc dostarczam firmie, której własnością jest zbiornik, pozostawić na swoim kącie. Pierwsze, co zrobiłem to odmówiłem Gaspolowi podpisania umowy. Następnie intensywnie w Internecie rozglądałem się za używanym zbiornikiem po rewizji. Taki zbiornik ma również dziesięcioletni okres do następnej rewizji jak nowy, a jest o połowę tańszy. To, że ma już 5 czy nawet 10 lat wcale nie zmniejsza jego walorów użytkowych. Znalazłem firmę, która dostarczyła mi taki zbiornik w cenie 5tys PLN wraz z transportem i montażem. Ważne by dostawca zbiornika był jak najbliżej Was, bo transport kosztuje. Jeżeli nie znajdziecie używanego zbiornika to nawet stosując nowy i tak Wam się to opłaci. Dlaczego? Bo możecie szukać na rynku dostawcę, który nie będzie zdzierał z Was za dostawę gazu. Jaka jest kalkulacja?

Za płaciłem:

0.97PLN/l netto czyli 1.19PLN/l z watem * 4000l =4760PLN za gaz+ 5000PLN za zbiornik =9760PLN

Do tego dochodzi jakieś 100-150PLN za UDT

Firmie dostarczającej gaz zapłaciłbym:

2,36PLN/l z watem * 4000l = 9440PLN + 12*33PLN=396 za dzierżawę zbiornika. Razem 9836PLN (dane z ostatnie faktury).

Jak widać kwoty są prawie dokładnie takie same, ale w pierwszym przypadku zbiornik jest mój i następne tankowanie mam o połowę tańsze.

Korzystanie z usług firm dzierżawiących zbiorniki i dostarczających gaz ma sens tylko, gdy wiecie ze za rok, dwa podciągną Wam gaz z sieci.

Przemyślcie to.

PS. Zdemontowany zbiornik który jest własnością N.En i którego nie chciano mi odsprzedać stoi od dwóch tygodni pod płotem i nie mogę się doprosić by go zabrano. Jeszcze trochę i ogłoszę przetarg kto chce zbiornik za piwo :wink: bo ja już nie jestem zobowiązany go pilnować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
Bałagan (chciałem użyć innego słowa na "b" ale z uwagi na nieobyczajność post mógłby być zakwestionowany) jaki panuje w GASPOLU, który przejął N.En jest wprost nie do opisania. Już dwa miesiące jak jestem na swoim bo rozwiązali ze mną umowę i zabrali swój zbiornik a tu przysyłają mi fakturę za trzy miesiące dzierżawy bionika. Przecież to zakrawa na próbę wyłudzania nienależnych pieniędzy. Najgorzej to rozpocząć współpracę z nieudacznikami. Czy ja już nigdy się od nich nie odczepię?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dlatego wszystkim szczerze rekomenduję:

Jeżeli jesteście w stanie wysupłać ca. 5k PLN za zbiornik 4850l (za mniejszy - mniej) i wyłożyć za cały załadunek gazu (ca. 4kPLN) to wypowiadajcie umowy i przechodźcie na swoje. To się naprawdę opłaca. Przykładowo w październiku zużyłem gazu za 125PLN (fakt że ogrzewam głównie kominkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...