Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gaspol przejmuje N.EN. Co dalej z gazem?


ppp.j

Recommended Posts

Witam,

Ja rownież jestem klientem NEN-u...Jestem juz po jednym spotkaniu z przedstawicielem z Gaspolu i trzech rozmowach telefonicznych. Z przykrością potwierdzam fakt, że podczas pierwszej rozmowy telefonicznej mówiono mi, że umowa bedzie taka sam jak z NEN tylko bedzie w niej figurowal Gaspol. Po spotkaniu z przedstawicielem okazalo sie ze umowa jest "prawie" taka sama.... Nie mogłem rozlozyc płatnosci na 12 rat i cena miala byc ustalana z rabatem od ceny gaspolu. Pan mnie probowal przekonywac, ze ta cena Gaspolu jest niższa niz ta publikowana w Rzeczpospolitej, ale nawet jezeli tak jest teraz to jaka mamy gwarancje ze tak bedzie za miesiac czy rok??? Dlatego tez z uwagi na te dwie "drobne" różnice nie zdecydowalem sie na podpisanie umowy z Gaspolem. Problem, który sie niestety pojawil to ten ze juz blisko 3 tyg. temu zamówiłem gaz i jak do tej pory go nie mam.....Początkowo próbowano mi wmowic ze mam zaległości w opłatach co jest wierutna bzdura i po 2 dniach NEN przyznal, że to ich bład. Po tym wszystkich wykonalem jeszcze 3 kolejne telefony z pytaniem czy moje zamowienie zostalo przyjete i oczywiscie mowiono, ze tak i ze dziwne ze jeszcze nikt do mnie nie przyjechal i ze sprawa zostanie pilnie wyjasniona (poraz kolejny). W tej chwili mam juz tylko okolo 10% gazu i nie wiem co mam robić. Czyżby NEN i GASPOL uczyli sie od naszych sąsiadów za wschodniej granisy stosując szantaż energetyczny aby osignąć cele polityczne????? Nieładnie!!!!W najgorszym wypadku bede zmuszony probowac zatankowac na wlasna reke o ile to sie okaze w ogole możliwe przy tak małych ilościach a swoją drogą sprawa bedzie sie musial zainteresować prawnik bo taki sposób postępowania na pewno nie jest zgodny z umową a tym samym z polskim prawem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja mam to szczęście że do nenu nie mogę się dodzwonic ani nikt od nich nie dzwoni do mnie. I całą sprawę dowiedziałem się z tego wątku :D

Generalnie zmieniło się u mnie to że zamiast faktury dostawac na emaila, które i tak mi przepadły po awarii dysku to dostaję faktury pocztą. Jest pod spodem taka notatka że nie zapłaciłem ostatniej faktury ale ją zapłaciłem. Dostałem też pocztą jakieś zawiadomienie o akcyzie że muszę złożyc do US i właśnie w tej sprawie do nich chcę zadzwonic ale jakoś mi się nie udaje.

 

Może wiecie czy muszę składac to w US skoro jestem zwykłym człowiekiem :) i nie prowadzę działalności ?

 

W zbiorniku mam ok 70% i cenę ważną do maja, potem liczę na niższą skoro ropa staniała :D A jak nie to zakręcę sobie kurek bo z gazu ja nie muszę korzystac. Trzeba też pomyślec o założeniu LPG do mojego dislla i przywozic gaz do domu :D 3,94 x 1,60zł =6,30 zł m3.i z akcyzą, może obiad będzie lepiej smakował :D

 

Podsumowując do tej pory jestem z NEN zadowolony i żadnych nowych umów nie podpisuję ale liczę na niższą cenę na przyszły rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe :)

muszę przyznać, że bawi mnie ten wątek i podejrzenia, którymi się dzielicie między sobą. Kiedyś rozmawiałem z P. Redrum o instalacji, ale zdecydowałem się na Gaspol. Moja siostra z kolei wybrała NEN i dzisiaj też jest klientem Gaspolu.

O dziwo, przedstawiciel dokładnie słowo w słowo przepisał jej do umowy warunki ustalające cenę wg. Rzeczpospolitej i to bez jej wiedzy (siostra nawet nie sprawdzała). Kupiła gaz w Gaspolu i uwaga : jej cena była 2 grosze za litr wyższa niż cena, która ja płaciłem ostatnio.

Jak to możliwe?? Ceny w Rz. nie są cenami, które Gaspol proponuje swoim klientom.

Nabici w butelkę zostaliście Państwo, ale podpisując umowy z NEN. Nie dziwię się, że wyrolowaliście się sami :) :)

Nie wierzycie samym sobie, co można wywnioskować z Waszej dyskusji.

Chcę zauważyć, że większość wypowiedzi jest od osób, które nie spotkały się a przedstawicielem Gaspolu, a stoją na stanowisku że nie mogą podpisać umów na warunkach jakie mają zagwarantowane przez NEN. Polskie piekiełko.

Gorąco pozdrawiam.

 

Może zamiast śmiać się z ludzi spróbujesz zacząć czytać tekst ze zrozumieniem treści? Od dłuższego bowiem czasu nie dyskutujemy tu o cenie, czy różnicy na poziomie 2 gr, ale o zasadach, które naszym zdaniem obowiązują w biznesie i sposobie traktowania klienta przez Gaspol

Wszyscy, którzy "dają się nabijać w butelkę i nie wierzą sami sobie" byliby Ci z pewnością wdzięczni, gdybyś przestał nas oceniać.

No i gratuluję siostry, która nie czyta tego co podpisuje. naprawdę mi przykro :(

 

PS Darmowa porada prawna dla tych, którym kończy się gaz, a Gaspol uzależnia dostawę od podpisania umowy: zgodnie z polskim prawem od każdej umowy można odstąpić w ciągu 10 dni od jej podpisania, a więc podpisujecie, tankujecie i przed upływem ustawowego terminu odstępujecie od umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziemo

 

fajnie tankujemy, mamy gaz tylko hm .... co ze zbiornikiem, co z dzierżawą

 

Przeglądałem (niestety niezbyt dokladnie) piątkową Rzeczpospolitą i publikują tam cennik GASPOLU - może dlatego przedstawiciele GASPLU proponuja nam, klientom NEN, zapis mówiący o przeniesieniu dotychczasowych rabatów od cen publikowanych w Rzeczpospolitej

 

I kolejna wątpliwość: co bęzie jeżeli Rzeczpospolita przestanie publikowac ceny gazy ????

 

Tomek

 

ps. Przed chwilą dzwoniła miła Pani z NEN (hm czy NEN??. tak sie przedstawia, ale w adresie mailowym [email protected]) - jutro będzie dostawa gazu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEN zatankował mi dzisiaj zbiornik !!!!!!

 

No może nie NEN - cysterna była GASPOLU, aczkowliek nie podpisywałem z nimi umowy.

 

Do szwagra, którego perypetie wyzej opisałem też gaz dojechał.

 

ALE dostaliśmy tylko po 1000l - podobno NEN'owi udało się "wydębić" od GASPOLU tylko 3000l i obdzielili po równo 3 klientów.

 

Póki co mam ok 70-75% więc na troche starczy, zobaczymy jak sie rozwiaze sytuacja z przeniesieniem naszych umów, ew moze REDRUM coś nam zaproponuje

 

Pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję,

Ciekawe tylko co knują z tym gazem i dlaczego tylko 1000l, jeżeli są jedną firmą powinni budować sprzedaż.

Do mnie dzwonił wczoraj Pan Przedstawiciel, powiedział, że przyjęli do wiadomości, że nie podpiszę umowy, chce tylko spisać stan zbiornika i numery seryjne. Zastanawiam się po co mu to i czy go wpuścić? Jakoś mu nie ufam :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe - do mnie też chciał wczoraj przyjechać przedstawiciel i własnie spisać nr gazomierza. Odwołałem spotkanie.

Przeciez te dane pownny być w dokumentacji NEN

 

A tankują tylko 1000l bo prawdopodobnie GASPOL nie może dostarczać ze swoich składów celnych do klientów innych firm. Pani z infolini tłumaczyła mojemu szwagrowi (przypomnę - prawie miesiac zwodzili go z dostawą) że zmieniły się jakieś przepisy celno-skarbowe i czekaja na nowe pozwolenia.

 

Myślę że GASPOL przełknał gorzką pigułkę i pogodził sie ze tak łatwo do nich nie przejdziemy ale chciałby chociaż dostarczać ze swoich składów.

 

Nie znam przepisów ale moze w przypadku sprzedaży gazu do klientów innych firm muszą płącić jakieś podatki./cła

 

Pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zrobię tak samo i go nie wpuszczę, numery seryjne mają faktycznie w papierach, a stan gazu nie powinien ich obchodzić dopóki płacę

Co do 1000 l, to sprawdzę, jak będę zamawiał, poczekam, aż zbiornik zejdzie do 40% i zadzwonię

Zobaczymy

Swoją drogą, zabawa jest przednia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję,

Zastanawiam się po co mu to i czy go wpuścić? Jakoś mu nie ufam :evil:

:)

 

Moje spostrzeżenie o dziwnych lękach się potwierdzają. Bo co wyniesie zbiornik na plecach?

Normalne jest, że jak ktoś coś kupił to chce zobaczyć stan techniczny czy coś w tym stylu - wiesz jakaś inwentaryzacja środków trwałych.

Co ty się tak boisz? A jakby tak NEN chciał obejrzeć zbiornik i coś tam pospisywać wpuścił byś ich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję,

Zastanawiam się po co mu to i czy go wpuścić? Jakoś mu nie ufam :evil:

:)

 

Moje spostrzeżenie o dziwnych lękach się potwierdzają. Bo co wyniesie zbiornik na plecach?

Normalne jest, że jak ktoś coś kupił to chce zobaczyć stan techniczny czy coś w tym stylu - wiesz jakaś inwentaryzacja środków trwałych.

Co ty się tak boisz? A jakby tak NEN chciał obejrzeć zbiornik i coś tam pospisywać wpuścił byś ich?

 

Tak, bo obliguje mnie do tego umowa, którą z nimi podpisałem. Biorąc pod uwagę standard pracy Gaspolu, nie wykluczam próby wyniesienia zbiornika na plecach, albo innych niecnych działań.

Dla mnie wystarczyłoby magiczne słowo "proszę" i wyjaśnienie celu wizyty, choćby dotyczące inwentaryzacji śr trwałych. Ale podstawą po fuzji dwóch firm jest oficjalna informacja o tym fakcie, którą należy przesłać klientom.

jayzet71 - już znam straszn prawdę - pracujesz w Gaspolu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na 13 marca 2009

 

netto /brutto

BP 2,12/2,59

Gaspol 2,11/2,57

Shell 2,12/2,59

 

czyli tak naprawdę walczę o swój rabat czyli 0,4 PLN na litrze netto.

 

tpazyra: dziękuję za korektę, podane wcześniej ceny istotnie dotyczyły

paliwa propan/butan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pomimo codziennych telefonów i prosb o zatankowanie i o wyslanie potwierdzenia złożonego zamowienia na emaila ciagle nic nie dostaje. Poziom gazu ponizej 10%. A pierwsze zamowienie złożyłem jak bylo 35%. Wczoraj napisalem oficjalne pismo, że jak gaz mi sie skonczy to wszelkimi kosztami wynikającymi ze szkód powstalymi z braku gazu zamierzam obciążyć N.EN i bede tego dochodzil na drodze prawnej. Jestem zażenowany cala tą sytuacją......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję,

Zastanawiam się po co mu to i czy go wpuścić? Jakoś mu nie ufam :evil:

:)

 

Moje spostrzeżenie o dziwnych lękach się potwierdzają. Bo co wyniesie zbiornik na plecach?

Normalne jest, że jak ktoś coś kupił to chce zobaczyć stan techniczny czy coś w tym stylu - wiesz jakaś inwentaryzacja środków trwałych.

Co ty się tak boisz? A jakby tak NEN chciał obejrzeć zbiornik i coś tam pospisywać wpuścił byś ich?

 

yazet71

to że GASPOL nabył udziały w spółce NEN Nowa Energia Sp. z o.o. to nie znaczy że każdy pracownik firmy Gaspol ma prawo robić inwentaryzację sprzętu bedącego własnosćią NEN a nie Gaspolu. Przypomnę Ci ze póki co to są dwa oddzielne podmioty gospodarcze. My mamy umowę z NEN a nie Gaspolem. Gaspol nie jest dla mnie żadnym partnerem do rozmów.

Oczywiscie bez problemów wpuszczę osobę posiadajacą upoważnienie z firmy NEN do przeprowadzenia inwentaryzacji - ale nigdy przedstawiciela handlowego innej firmy.

Zgodnie z zapisami umowy z NEN, która mnie obowiązuje, mam obowiazek współpracy wyłacznie z firmą NEN !!!!

 

Stan na 6 marca 2009

średnia z Rzczplitej - 2,04 brutto, minus moja zniżka w N.EN = 1,64

Gaspol - 2,57 brutto.

Czyli na tankowaniu 2 tysie w plecy.

 

Ebziuk mam prośbę czy mozesz sprawdzić czy cena 2,04 była faktycznie brutto bo przeglądałem niezbyt dokładnie ale wydawało mi sie ze na dole był dopisek hurtowa cena netto (interesuje mnie Wrocław)

A moze udałoby Ci wrzucić scan - myslę że przydałby sie forumowiczom.

Czy tą średnia cenę można znaleźć tylko w wydaniu papierowym ?? - czy jest może jakieś archiwum??

 

Pozdr

Tomek

 

Ps.

Drobna rada- składajcie zamówienia wyłacznie na pismie z żądaniem potwierdzenia przyjeciazamówienia. dodoatkowo podałem stan zbiornika. Ja swoje wysłałem na 2 adresy : jeden podany telefonicznie od Pani z któą rozmawiałem a drugi do wiadomosci: [email protected];

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ebziuk mam prośbę czy mozesz sprawdzić czy cena 2,04 była faktycznie brutto bo przeglądałem niezbyt dokładnie ale wydawało mi sie ze na dole był dopisek hurtowa cena netto (interesuje mnie Wrocław)

A moze udałoby Ci wrzucić scan - myslę że przydałby sie forumowiczom.

Czy tą średnia cenę można znaleźć tylko w wydaniu papierowym ?? - czy jest może jakieś archiwum??

 

 

Podaje linke do żródła: http://www.orlengaz.pl/notowania.php

 

Czy mogę prosić na priva o numery kontaktowe pod którymi udaje się nawiązać kontakt z N.EN?

Mam 20% i nie udaje mi się nawiązać kontaktu z N.EN w sprawie tankowania.

Numery, któe miałam podane milczą, lub są poza zasięgiem.

 

Kontakt z Gaspolem mam umówiony pod koniec tygodnia.

Opcja po rozmowie tel jest taka:

nic się nie zmienia poza przejście z 12 rat na telemetrię.

I jeżeli zapisy w umowie to potwierdzą to OK, przejście na telemetrię łykam.

Dostałam papiery tak jak prosiłam elektronicznie, oczywiście same wzorce,

bez konkretnej oferty.

Posłuchamy, zobaczymy co ma Gaspol do zaoferowania.

 

Równolegle chcemy rozmawiać z Baltic Gazem.

Czy ktoś z Was już rozmawiał z konkurencją?

 

Dam znać i proszę Was również o feedback z negocjacji :)

 

a może ktoś z Was odpowiedziec mi na pytania:

1. Czy Gaspol jako 100% właściciel N.EN może zatankować bańkę N.EN?

2. Jeżeli nie, to jaka jest podstawa prawna?

Mój Pan Konsultant miotał coś o przepisach akcyzowych ale bez konkretów.

 

pozdrawiam

eBziuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ebziuk,

Jak pisałem wcześniej: zgodnie z Kodeksem Cywilnym i wynikającymi z niego uregulowaniami prawnymi przejmując kontrolę nad N.EN Gaspol przejął też prawa i obowiązki wynikające z umów zawartych z klientami, tak więc jest zobligowany do ich realizacji.

 

I zwróć uwagę na punkt umowy, który umożliwia im dowolną zmianę ceny

 

PS Czy jest z nami ktoś z okolic Poznania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...