Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gaspol przejmuje N.EN. Co dalej z gazem?


ppp.j

Recommended Posts

Nie taki diabel straszny. U mnie chyba byl bardziej kompetentny przedstawiciel Gaspolu (a raczej byla, bo to kobieta).

 

Umowe podpisalem na takich samych warunkach jak w NEN, tj. 49 gr brutto rabatu na litrze. Na telemetrie sie nie zgodzilem, bo bylaby na warunkach ogolnych Gaspolu, wiec drozej.

 

Jedyne co sie zmienia na niekorzysc, to platnosc ratalna. W N.EN. naleznosc byla rozbita na 12 nieoprocentowanych rat, co bylo super ukladem z mojego punktu widzenia. Gaspol pozwala rozbic na maksymalnie 4 raty, kazac sobie za to placic +5gr na litrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cytat ze strony http://www.gaspol.pl

 

"Gaspol odkupił segment instalacji przydomowych od Orlen Gazu. Transakcja jest elementem strategii rozwoju Spółki.

Umowa została podpisana 11 marca. Na jej mocy Gaspol stał się właścicielem zbiorników i tym samym przejmie realizację dostaw gazu do Klientów. Dla dotychczasowych odbiorców oznacza to zmianę dostawcy, ale nie warunków handlowych przez co najmniej 12 miesięcy. Wyjątkiem są oczywiście zmiany, które będą korzystniejsze dla Klienta od obecnie obowiązujących, np. dodatkowe akcje promocyjne."

 

Ale jaja....

Rośnie nam kolejny quasi monopolista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie taki diabel straszny. U mnie chyba byl bardziej kompetentny przedstawiciel Gaspolu (a raczej byla, bo to kobieta).

 

Umowe podpisalem na takich samych warunkach jak w NEN, tj. 49 gr brutto rabatu na litrze. Na telemetrie sie nie zgodzilem, bo bylaby na warunkach ogolnych Gaspolu, wiec drozej.

 

Jedyne co sie zmienia na niekorzysc, to platnosc ratalna. W N.EN. naleznosc byla rozbita na 12 nieoprocentowanych rat, co bylo super ukladem z mojego punktu widzenia. Gaspol pozwala rozbic na maksymalnie 4 raty, kazac sobie za to placic +5gr na litrze.

 

 

Przecież z tego wynika, że nie podpisałeś umowy na tych samych warunkach. Zgodziłeś się na to, żeby płacić dodatkowe 5 gr za litr i nie masz rozłożone na 12 rat. Czemu tak szybko zgodziłeś się na takie warunki. Naprawdę trzeba walczyć o swoje a nie tak łatwo się poddawać. Byłem u prawnika i gaspol nic na siłe nie może zrobić, to my jesteśmy górą, gdyż Gaspol odkupując NEN musi przejąć warunki umów klientów. Próbują kombinować, żeby jak najwięcej klientów przepisać na gorszych warunkach i widzę, że się im udaje.

 

Przecież na dzień dzisiejszy nie ma co się spieszyć z podpisaniem nowej umowy. Przecież NEN nadal dostarcza i musi dostarczać gaz według umowy.

 

Ja na twoim miejscu zrezygnowałbym z tej umowy Gaspolu. Ciekawe czy masz taki sam cennik demontażu i czy nie wpisała ci gdzieś limitu zuzycia gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaspol sam powierdza przejęcia umów od NEN

 

http://www.gaspol.pl/pl/aktualnosci.php?cnid=2&nid=226

 

Biuro prasowe

 

2009-02-19 | Biuro prasowe

 

Gaspol S.A. przejął udziały w N.EN.

Gaspol jako jedyny spełnił wysokie wymogi jakościowe, logistyczne i finansowe stawiane przez właściciela N.EN. i w 2008 roku zakupił 100 % udziałów w N.EN. Nowa Energia.

 

N.EN rozpoczął swą działalność w 2005 roku jako część niemieckiego koncernu VNG - dystrybutora gazu ziemnego. Na koniec 2007 roku zarząd VNG – właściciela N.EN. ogłosił nową strategię opierającą się na koncentracji sił w branży dystrybucyjnej gazu ziemnego, zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Wszystkie działalności nie związane bezpośrednio z gazem ziemnym zostały sprywatyzowane lub zmieniły właścicieli. W wyniku tego rozpoczęto poszukiwanie wiarygodnych i stabilnych firm, które przejmą zobowiązania wobec klientów N.EN., które będą gwarantem jakości towarów i usług dla klientów N.EN. w Polsce.

 

Gaspol jako jedyny spełnił wysokie wymogi jakościowe, logistyczne i finansowe stawiane przez VNG i w 2008 roku zakupił 100 % udziałów w N.EN. stając się jego właścicielem. Równocześnie przejął prawa i obowiązki wynikające z umów zawartych z klientami na realizację dostaw gazu.

 

Jeżeli dodać do tego przejęcie segmentu instalacji przydomowych od Orlen Gaz, to powinniśmy się martwić. Może dojść do sytuacji, źe Gaspol będzie de fakto monopolistą, wypowie umowy i co potem?

Co na to UOKiK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dogadałam się z Gaspolem.

przeszłam na telemtrię, co inaczej rozkłada wydatki w ciągu roku.

To jest minus - wolę równomierne wydatki.

 

Cena ustalana raz na rok1! września - to jest minus.

Zapis o cenie mam skopiowany z umowy z N.EN: średnia z Rzczpltej minus rabat. Tak jak było.

 

Kwota deinstalacji lub przeniesienia wartości instalacji zewnętrznej 100PLN - korzystniej niż w N.EN. Miałam umowę w której N.EN był właścicielem instalacji zewnętrznej.

 

Kwota demontażu jak w N.EN - wykreśliliśmy z umowy zapis o możliwości zmiany ceny według aktualnego cenniku Gaspolu.

 

Dzierżawa zbiornika jak w N.EN.

Tyle udało się wynegocjować, trwało to dwie godziny.

 

Patrząc z drugiej strony na fakt, że ponad dwa tygodnie bezskutecznie próbuję umówić się z N.EN, i jak wygląda popychanie spraw w polskich urzędach koszty obsługi w N.EN wzrosłyby w moim przypadku znacznie. Każdą godzinę użerania się z nieistniejącym biurem obsługi mogłabym przepracować lub miło spędzić w inny sposób.

 

Balitc Gas chciał się dogadać poza księgą tankowań i pieniążki gotóką do rączki.

To nie dla mnie.

 

pzdr

eBziuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podaje linke do żródła: http://www.orlengaz.pl/notowania.php

 

 

Nie wiem czy mam rację, ale jeżeli Orlengaz to chyba propan-butan a my mamy propan, którego cena jest wyższa

 

 

Tomek, słuszna uwaga, dziękuję.

Skorygowałam post z różnicą w cenach

 

pzdr eBziuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie był przedstawiciel Gaspolu i jakoś mnie nie przekonał. Teraz mnie dręczy telefonami i jak narazie udało mi się od niego wydebić to że zostaje na rabacie z "Rzeczpospolitej" . Niestety nie ma u nich opcji płatności w 12 ratach ale to można obejść w ten sposób że tankujesz po 1000 litrów i płacisz w 4 ratach. i będzie prawie to samo . Chyba mimo wszystko podpiszę z nimi umowę tym bardziej że gazu zostało <20%........ Aha i tak dla ciekawości ten przedstawiciel powiedział mi że mają przykaz od swojego szefa pozamykać temat do końca tygodnia a pózniej zacznie się wypowiadanie umów przez N.E.N. .......

sam już nie wiem co robić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie był przedstawiciel Gaspolu i jakoś mnie nie przekonał. Teraz mnie dręczy telefonami i jak narazie udało mi się od niego wydebić to że zostaje na rabacie z "Rzeczpospolitej" . Niestety nie ma u nich opcji płatności w 12 ratach ale to można obejść w ten sposób że tankujesz po 1000 litrów i płacisz w 4 ratach. i będzie prawie to samo . Chyba mimo wszystko podpiszę z nimi umowę tym bardziej że gazu zostało <20%........ Aha i tak dla ciekawości ten przedstawiciel powiedział mi że mają przykaz od swojego szefa pozamykać temat do końca tygodnia a pózniej zacznie się wypowiadanie umów przez N.E.N. .......

sam już nie wiem co robić....

 

Nie wierz w to co mówi przedstawiciel Gaspolu. Oni specjalnie tak mówią, żeby ludzie się przestraszyli i zaczęli podpisywać umowy z Gaspolem,

Jeżeli masz 20 % gazu to czemu nie zamówisz go w NEN, ja zamawiałem i bez problemu przywożą. Najlepiej zamówienie wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru na adres NENu.

 

Nawet jak dojdzie do tego, że zaczną wypowiadać umowy, w co wątpie, to zerwanie umowy będzie z ich winy i nie poniesiesz kosztów demontażu, tak powiedział mi prawnik. Nie dajcie się oszukać tym cwaniakom z Gaspolu, ja tylko podpisze umowę jeżeli będzie dokładnie na tych samych warunkach co w NEN.

Gaspol myślał, że łatwo im pójdzie namówienie ludzi na nowe gorsze umowy, ale się przeliczyli i teraz kombinują strasząc różnymi sposobami, nie dajcie się. Zadzwońcie do Urzędu Ochrony Konsumenta i tam wam wszystko dokładnie powiedzą co i jak. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie był przedstawiciel Gaspolu i jakoś mnie nie przekonał. Teraz mnie dręczy telefonami i jak narazie udało mi się od niego wydebić to że zostaje na rabacie z "Rzeczpospolitej" . Niestety nie ma u nich opcji płatności w 12 ratach ale to można obejść w ten sposób że tankujesz po 1000 litrów i płacisz w 4 ratach. i będzie prawie to samo . Chyba mimo wszystko podpiszę z nimi umowę tym bardziej że gazu zostało <20%........ Aha i tak dla ciekawości ten przedstawiciel powiedział mi że mają przykaz od swojego szefa pozamykać temat do końca tygodnia a pózniej zacznie się wypowiadanie umów przez N.E.N. .......

sam już nie wiem co robić....

 

Nie wierz w to co mówi przedstawiciel Gaspolu. Oni specjalnie tak mówią, żeby ludzie się przestraszyli i zaczęli podpisywać umowy z Gaspolem,

Jeżeli masz 20 % gazu to czemu nie zamówisz go w NEN, ja zamawiałem i bez problemu przywożą. Najlepiej zamówienie wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru na adres NENu.

 

Nawet jak dojdzie do tego, że zaczną wypowiadać umowy, w co wątpie, to zerwanie umowy będzie z ich winy i nie poniesiesz kosztów demontażu, tak powiedział mi prawnik. Nie dajcie się oszukać tym cwaniakom z Gaspolu, ja tylko podpisze umowę jeżeli będzie dokładnie na tych samych warunkach co w NEN.

Gaspol myślał, że łatwo im pójdzie namówienie ludzi na nowe gorsze umowy, ale się przeliczyli i teraz kombinują strasząc różnymi sposobami, nie dajcie się. Zadzwońcie do Urzędu Ochrony Konsumenta i tam wam wszystko dokładnie powiedzą co i jak. Powodzenia

 

Wszystko o czym piszesz to swieta racja tylko powiedz mi co mi po tym żę nie poniosę żadnych kosztów??? a czym bede sie grzal ?? i tak z kims bede musial podpisac ta umowę .........a wybór jak widać nie jest już za duży .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię rozumie, ale nie podpisuj niczego pochopnie.

Narazie nikt z klientów NEn-u nie dostał oficjalnego pisma z informacją przejęcia, Nenu przez Gaspol, więc nadal jesteś klientem Nenu, masz z nimi podpisaną umowę i muszą ją realizować, Nen nie tak szybko wypowie umowe. Dzwoniłem do nich i mówili, że nadal będą normalnie realizować dostawy gazu, mogą być poprostu dłuższe terminy dostawy, do miesiąca.

 

Zauważ, że Gaspol proponuje coraz lepsze warunki tym klientą którzy odrazu nie zgodzili się na podpisanie z nimi umowy. Do mnie przedstawiciel z Gaspolu dzwonił drugi raz i zaproponował już lepsze warunki, ale i tak się nie zgodziłem.

Myśle, że można wynegocjować bardzo dobre warunki tylko nie można godzić się odrazu na to co oni proponują, wtedy miękną :)

 

Jeżeli Gaspol przejął NEN to również warunki umów z klientami musi przejąć na tych samych warunkach takie jest prawo i Gaspol dobrze o tym wie dlatego kombiują, żeby to załatwić po cichu podpisując nowe umowy na innych warunkach.

 

Teraz poprostu zamów gaz w Nen i niczym się nie przejmuj, przecież nawet nie musiałeś wiedzieć, że Gaspol przejął NEN bo żadnego pisma nie otrzymaliśmy. Po za tym przejęcie firmy przez inną firmę nie jest obowiązkiem zmiany warunków umowy.

 

Zamów gaz w NEN i się nie przejmuj Gaspolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i tak dla ciekawości ten przedstawiciel powiedział mi że mają przykaz od swojego szefa pozamykać temat do końca tygodnia a pózniej zacznie się wypowiadanie umów przez N.E.N. .......

 

:D :D :D :D :D :D :D :D

 

Czyli wspaniała firma GASPOL daje klientom NEN ostatnią deskę ratunku i pozwala podpisać nowe umowy na nowych warunkach. A później .....??????

 

Ja usłyszałem od przedstawiciela że wszystkiemu jest winien NEN :D :D :D bo mieli we własnym zakresie załatwić problem ( :lol: ) umów.

 

Zamów gaz w NEN i się nie przejmuj Gaspolem.

POPIERAM !! - mnie zatankowali

 

A ja pomimo codziennych telefonów i prosb o zatankowanie i o wyslanie potwierdzenia złożonego zamowienia na emaila ciagle nic nie dostaje. Poziom gazu ponizej 10%. A pierwsze zamowienie złożyłem jak bylo 35%. Wczoraj napisalem oficjalne pismo, że jak gaz mi sie skonczy to wszelkimi kosztami wynikającymi ze szkód powstalymi z braku gazu zamierzam obciążyć N.EN i bede tego dochodzil na drodze prawnej. Jestem zażenowany cala tą sytuacją......

 

metis_ps

napisz proszę czy udało Ci się zatankować ?? i czy NEN jakoś ustosunkował się do Twojego pisma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wyglada tak, że w ostatni czwartek (12.03.2009).Mialem z 5 telefonow z N.EN-u, ze niby sie przejeli ze nie mam gazu. Pani mnie przekonywala, ze powinienem podpisac umowe z Gaspolem. Ja powiedzialem, ze mogę ją podpisac tylko pod warunkiem, ze bedzie dokladnie taka sama jak na warunkach jakie mam w N.EN.O godzinie 16:00 zadzwonil gosc z Gaspolu i powiedzial, ze beda takie same warunki (rabat od ceny z Rzeczpospolitej, 12 rat, bez dodatkowych kosztów, i taka sama cena za dzierzawe zbiornika). Jeszcze tego samego dnia przyjechal o godz. 20 przedstawiciel Gaspolu i po sprawdzeniu umowy okazalo sie, ze jest wyzsza cena za najem zbiornika. Po telefonie cena za najem zbiornika zostala jak w N.EN. Mialem zapewnienie, ze najpozniej w sobote tj. 14.03.2009 bede mial zatankowane. Dzisiaj mamy 17.03.2009 i gazu jak nie mialem tak nie mam...... Nie wiem co o tym myslec. Moze czekaja 10 dni od podpisania umowy, zebym nie mogł juz od niej odstapic???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...