Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Po rozmowie z hydraulikiem...


Recommended Posts

Właśnie jestem po rozmowie z hydraulikiem, który ma mi zrobić rozprowadznie rur do stanu zero czy jakkolwiek się to nazywa ale wiadomo o co chodzi, a on mnie pyta gdzie będą grzejniki, jakie, jaki piec, ogrzewanie, bo on musi wszystko to rozprowadzić i wiedzieć teraz.

Hmm grzejniki??? Nie mam pojęcia jakie i gdzie. Czy naprawdę na tym etapie muszę to wszystko wiedzieć, a on musi prowadzić jakieś rury. Myślałam, że tylko podprowadza się głowne rury, a potem to już później się robi, przynajmniej po stanie zero.

Poradzcie czy ja źle rozumuję czy z nim coś jest nie tak?

Chciałam tylko dowiedzieć się od niego ile za wyprowadzenie rur z chudziaku, a on mi tu z grzejnikami wylatuje?

Co o tym myśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wstępnie musisz określić hydraulikowi jaki rodzaj ogrzewania będziesz miała: gazowe, na ekogroszek czy może na prąd... Hmmm a jeśli chodzi o grzejniki to co do wymiarów to musi sam wyliczyć względem danego pomieszczenie lub ewentualnie wziąć wymiary z projektu o ile taki jest ;) Jeżeli chodzi o markę grzejników to na razie nie powinno to mieć znaczenia... Ewentualnie to czy to ma być grzejnik z podejściem dolnym czy bocznym... :) Bo na tym etapie to zostawia się tylko samo obejście do grzejnika. A grzejniki montuje się później...

 

Aha i nie ma czegoś takiego jak wyprowadzanie głównych rur... Instalacje się robi od razu kompletną... Montaż grzejników i montaż pieca wykonuje się po tynkach i ewentualnie po wstępnych pracach malarskich.

 

Musisz troszkę doczytać na ten temat :) A najlepiej przejrzyj jakiś fajny dziennik kogoś z forumowiczów i tam sobie zobaczysz jak to się dokładnie wykonuje :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałam i jakoś tak myślałam, że na etapie "przed budową" muszę tylko zrobić takie wyprowadzenie rur z ziemi. Tak widziałam, że robią. Wystają sobie rurki z chudziaka i już i na razie tylko tyle chciałam. Wiem jaki ma być piec i gdzie. Nie wiem dokładnie gdzie będzie kibelek w łazience, bo to zobaczę jak dom wybudują :D ale nie wiedziałam, że musze teraz wiedzieć czy grzejnik będzie miał podejście dolne czy boczne???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie musisz wiedzieć tylko gdzie będziesz miała miskę ustępową, umywalkę i ewentualnie podejście pod zlewozmywak w kuchni.

Jeżeli masz kominek to jeszcze doprowadzenie powietrza do kominka też dobrze robić w chudziaku.

Ja bym zrezygnował z tego hydraulika. Wymyśla niepotrzebne rzeczy na tym etapie, nie daj się naciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a powiedzcie czy trzeba wiedzieć już teraz też gdzie będzie umywalka w dolnej łazience? Czy ona nie jest taka ważna tylko kibelek :) I co z prysznicem, też trzeba konkretnie już wiedzieć. Nie śmiejcie się ale ja jestem osobą bardzo niezdecydowaną i będę wnętrza jeszcze z 10 razy zmieniała :) Oczywiście żadnych drastycznych zmian nie planuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt nie doczytałem tak dokładnie, że chodzi tylko o poziom kanalizy :roll: Na fakcie - dziwny ten hydraulik jeżeli chce już wiedzieć jakie grzejniki i jaki piec :roll:

a jeżeli Ci chodzi o tą dolna łazienkę to tak z grubsza musisz wiedzieć gdzie co będzie - w razie czego zawsze można później podjechać po posadzce ;) Zresztą wszystkie wymiary są w projekcie i gdzie co będzie tak samo - tzn jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń :) Co do kibelka to najlepiej jak już byś w miarę wiedziała gdzie będzie :) Później zawsze to ułatwia hydrauliką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...