Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kiedy mozna ocieplać ściany zewnętrzne??


Recommended Posts

Jak w temacie.

 

Zima trochę zelżała i słońce wyjrzało, czas zabrać się za dalszą budowę.

Dużo jeszcze do zrobienia, ale najbardziej pasuje mi zacząć od ocieplenia ścian zewnętrznych.

 

Czy przy obecnej pogodzie można ocieplać czy poczekać jeszcze na cieplejsze dni??

 

Pozdrawiam

dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie.

 

Zima trochę zelżała i słońce wyjrzało, czas zabrać się za dalszą budowę.

Dużo jeszcze do zrobienia, ale najbardziej pasuje mi zacząć od ocieplenia ścian zewnętrznych.

 

Czy przy obecnej pogodzie można ocieplać czy poczekać jeszcze na cieplejsze dni??

 

Pozdrawiam

dorota

trochę bym się obawiał oprócz temperatury, która nie jest sprzyjająca dla robót budowlanych, uwięzieniu wilgoci w ścianie, szczególnie przy ocieplaniu styropianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba że to metoda lekka to wtedy wełna w ruszt , wiatroizolacja , ale to i tak lipa bo nawet jeśli drewniany dom, to pewno po zimie bale wilgotne, a nawet jeśli miałaby by być to wełna i siding to i tak cięzko będzię to zrobić - ja bym poczekał na twoim miejscu, jak Ci tu wszyscy podpowiadają.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam ja właśnie teraz ociepliłem w 7 dni . Ekipa okleiła domek, wtopili siatkę i pociągnęli klejem. Nie jest jeszcze skończone bo klej musi wyschnąć potem grunt znowu 2 tygodnie przestoju i dopiero baranek - trzeba łapać każdą chwilę - jak chce się wprowadzić do maja ....

 

Ja bym się na twoim miejscu tak nie cieszył. Słyszałeś kiedyś o przerwach technologicznych w procesie ocieplania? Wiesz do czego może doprowadzić zbyt wczesne kołkowanie i siatkowanie ścian po ich oklejeniu, zwłaszcza przy obecnych temperaturach? Słyszałeś kiedyś o odpadających ścianach w wyniku działania sił ssących wiatru? Ja nie docieplam w taką pogodę bo każdemu klientowi daję gwarancję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przykleje styropian to ile czasu mam czekac na siatkowanie jej przy temp.+5

 

Przy obecnych temperaturach ja bym poczekał około 4 - 5 dni. Problem polega na tym, że klej bardzo łatwo odbić od styropianu w procesie jego wiązania. Polecam mały eksperyment. Przyklej 3 kawałki styropianu na ścianę. Jeden oderwij od razu - zobaczysz, że kompletnie mokry klej będzie stawiał opór przy odrywaniu, ale będzie można ten kawałek ponownie w to samo miejsce przylkeić. Drugi kawałek oderwij na drugi dzień i zobaczysz, że styropian bardzo łatwo oderwać od ściany i za nic nie będzie się chciał przykleić ponownie do kleju, którym był przyklejony. TO JEST WŁAŚNIE TEN NIEBEZPIECZNY MOMENT. Trzeci kawałek spróbuj oderwać po kilku dniach - powodzenia :)

 

A tutaj taki mały przykład, do czego mogą doprowadzić takie niby "malutkie" zaniedbania przy ocieplaniu :-?

http://wideo.gazeta.pl/wideo/10,83968,4873791,Gorzow__Wichura_zerwala_elewacje_kosciola_przy_ul_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelo_pl nie denerwuj się na dobre rady leszeq ma rację w tym co pisze...

Oczywiście Ty masz prawo decyzji, ja napewno nie zaryzykowałbym "docieplania" w takich warunkach(temp., wilgotność) jest to zbyt kosztowna faza prac aby ryzykować...

Nie miej tylko pretensji do wykonawców czy producenta materiału.

 

Mam nadzieję, że mimo wszystko będzie dobrze!!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przykleje styropian to ile czasu mam czekac na siatkowanie jej przy temp.+5

 

Przy obecnych temperaturach ja bym poczekał około 4 - 5 dni. Problem polega na tym, że klej bardzo łatwo odbić od styropianu w procesie jego wiązania. Polecam mały eksperyment. Przyklej 3 kawałki styropianu na ścianę. Jeden oderwij od razu - zobaczysz, że kompletnie mokry klej będzie stawiał opór przy odrywaniu, ale będzie można ten kawałek ponownie w to samo miejsce przylkeić. Drugi kawałek oderwij na drugi dzień i zobaczysz, że styropian bardzo łatwo oderwać od ściany i za nic nie będzie się chciał przykleić ponownie do kleju, którym był przyklejony. TO JEST WŁAŚNIE TEN NIEBEZPIECZNY MOMENT. Trzeci kawałek spróbuj oderwać po kilku dniach - powodzenia :)

 

 

 

 

A tutaj taki mały przykład, do czego mogą doprowadzić takie niby "malutkie" zaniedbania przy ocieplaniu :-?

http://wideo.gazeta.pl/wideo/10,83968,4873791,Gorzow__Wichura_zerwala_elewacje_kosciola_przy_ul_.html

 

I co tu się dziwić klejone na placki to i odpadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przykleje styropian to ile czasu mam czekac na siatkowanie jej przy temp.+5

 

Przy obecnych temperaturach ja bym poczekał około 4 - 5 dni. Problem polega na tym, że klej bardzo łatwo odbić od styropianu w procesie jego wiązania. Polecam mały eksperyment. Przyklej 3 kawałki styropianu na ścianę. Jeden oderwij od razu - zobaczysz, że kompletnie mokry klej będzie stawiał opór przy odrywaniu, ale będzie można ten kawałek ponownie w to samo miejsce przylkeić. Drugi kawałek oderwij na drugi dzień i zobaczysz, że styropian bardzo łatwo oderwać od ściany i za nic nie będzie się chciał przykleić ponownie do kleju, którym był przyklejony. TO JEST WŁAŚNIE TEN NIEBEZPIECZNY MOMENT. Trzeci kawałek spróbuj oderwać po kilku dniach - powodzenia :)

 

 

 

 

A tutaj taki mały przykład, do czego mogą doprowadzić takie niby "malutkie" zaniedbania przy ocieplaniu :-?

http://wideo.gazeta.pl/wideo/10,83968,4873791,Gorzow__Wichura_zerwala_elewacje_kosciola_przy_ul_.html

 

I co tu się dziwić klejone na placki to i odpadło.

 

Rozwaliles mnie tym komentarzem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...