Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kiedy poczuję ciepło podłogi?


urszulak

Recommended Posts

Wylewki były robione latem,a teraz dom ogrzewany był jedynie kominkiem i to do temperatur raczej nie tropikalnych.Było w nim zimno i pewnie musi się to wszystko nagrzać...

Wiesz .. ja włączałam jak mokre było wszystko, nieogrzewane wcześniej , tynki robione latem (razem z ociepleniem zew.)a na zewnątrz -2 :) 24 h - było ciepło.

Włączyłam i poszłam sobie. Wróciłam po 24 h i było git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było 30st,dziś podnieśliśmy na 40

 

40 st to stanowczo za mało , daj 60 st i pompe na 3 bieg , gwarantuje że poczujesz ciepło .

 

Teraz ja nie mogłem się powstrzymać .

:lol:

 

Przepraszam powyższe dane o temperaturze to żart . Jak masz dobrze zaprojektowaną podłogówkę to tak na prawdę nie poczujesz że podłoga jest ciepła . Ona powinna być raczej "obojętna" . Ja mam ustawioną temperature na podłogówkę 25 st i jest to wystraczające . W domu 22 st i jeszcze muszę odcinać obieg aby nie było za ciepło , ale podłoga jak widzisz po danych nie będzie bardzo ciepła bo miałbym zagorąco w dumu .

Pozdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Moja rada: kup mały elektroniczny termometr (tzw. samochodowy mierzący temp. wewnątrz i na zewnątrz + zapamiętywanie maksym. i minimum) np. teraz są w Lidlu za 15 PLN. Ja mam 3 sztuki.

Połóż na podłodze, przyduś sondę np. książką ... i patrz, i porównuj temperatury..... Pokazuje zmiany temp. z dokładnością do 0,1 st.C

 

Wersja droższa to kupno pirometru (termometr "laserowy" mierzący na odległość kilku metrów, cena ok. 200-300 zł), można się nim bawić jak niektórzy na tym forum kamerą termowizyjną. Ale jest tańszy. Mostki termiczne i nieszczelne okna wykryje na 100%. Ja się bawiłem (ale muszą być mrozy) i wiele o swoim domu dowiedziałem się.

 

Pozdrawiam i życzę taniego ciepełka,

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli grzejąc od wtorku podłogówke na 30st naprawdę nie odczuwasz różnicy pomiędzy podłogą z podłogówką i podłogą bez podłogówki (porównanie dotykaniem ręka lub stopą) to cos jest nie tak. A jak przy 40st tez nie, to już na pewno coś jest źle. Możesz mieć zapowietrzony układ podłogówki, jakieś zawory zakręcone itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli grzejąc od wtorku podłogówke na 30st naprawdę nie odczuwasz różnicy pomiędzy podłogą z podłogówką i podłogą bez podłogówki (porównanie dotykaniem ręka lub stopą) to cos jest nie tak. A jak przy 40st tez nie, to już na pewno coś jest źle. Możesz mieć zapowietrzony układ podłogówki, jakieś zawory zakręcone itd.

 

też bym się tego obawiał ,

 

raz mi się zdarzyło ze pompa od podłogówki się zatrzymała i musiałem ja ręcznie popchnąć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

raz mi się zdarzyło ze pompa od podłogówki się zatrzymała i musiałem ja ręcznie popchnąć :lol:

Prawda - też swoją musiałam lekko kopnąć - i się nieźle przestraszyłam , że chałupę w powietrze wysadzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...