Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Eleonora Kruelki - Komentarze


Recommended Posts

No właśnie z tymi dziurami kłopot :( bo góra jak zaczęliśmy przycinać zrobiła się gęsta, tylko ten dół :evil:

Teraz też od razu planujemy wybudowanie domku dla śmietnika i będziemy musieli w nim dziurę około metra jeszcze wyciąć :-?

Po drugiej stronie płotu mamy leszczyny, sosny, które w miarę dobrze chronią przed wścibskim okiem ;) ... ale i tak mam zamiar wiosną jeszcze poszaleć z iglakami :) i kolorowymi krzakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gosiu ale ja niestety jeszcze do końca nie wiem z jakimi krzewami będę miała odczynienia. W zeszłym roku za bardzo się nie interesowałam a jak zaczęłam to wszystko potraciło liście :( Więc najpierw muszę zweryfikować co za cudo rośnie u mnie a potem muszę się wszystkiego wywiedzieć na jego temat :)

 

No właśnie z tymi dziurami kłopot :( bo góra jak zaczęliśmy przycinać zrobiła się gęsta, tylko ten dół :evil:

Ja obawiam się że u mnie też tak będzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolicie, że wtrącę się :roll: jeśli to stary ligustr to niewiele da przycinanie. Na starych zdrewniałych ,,pniach" niewiele odbije. Rośnie tylko góra. Na dodatek drugi rok zaczynają te najstarsze schnąć całe i wyciągam takie martwe z ziemi :-?

 

To co z nimi robić? wywalić cały i posadzić nowy? Czy przy starym dosadzać nowe? Masz pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co chcesz osiągnąć. Jeśli wytrzymasz trochę, a żywopłot stary, zresetuj go jak duchi radzą. Z ligustra bardzo łatwo zbiera się sadzonki (sztobry), które łatwo się ukorzeniają i po 3-4 latach zaczyna wyłaniać Ci się żywopłot :wink: Musisz jednak wiedzieć, że wymagający jest aby dwa razy do roku go przycinać od góry i z boków aby kształt ładny nadać i zagęścić, bo inaczej baty do góry porosną a dołem będzie gubił liście. Więc albo w maszynkę elektryczną lub spalinową się zaopatrzysz albo ręcznie ciąć będziesz :-? Im wyższy tym trudniej :evil: Osobiście jestem za nieformowanymi żywopłotami, które można ale nie trzeba ciąć. Np pęcherznice http://lh5.ggpht.com/_ms5LDRO-Qns/SYayaAluraI/AAAAAAAAALI/fh3MQJHAo8U/s720/pecherznice%20%282%29.JPG

 

tutaj młode rok temu posadzone, niestety moja mama sadziła je na przemian, a ja wolę w grupach kolorystycznych. Te jasne gdy starsze trochę będą będą miały piękne czerwone owoce bardzo dekoracyjne.

 

http://ogrodnick.pl/opisy/zdjecia_opisowe/physocarpus_opulifolius_owoce.jpg

 

te ściągnęłam z internetu al gdzieś mam własne :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosieńko jesteś wielka :) ... żywopłot, który chcę reanimować jest przed ogrodzeniem i zależy mi, aby był gęsty od góry do dołu :) bo na nim zatrzymuje się kurz z drogi. I jego będę, jak do tej pory przycinać i formować.

 

Od strony sąsiadki powsadzałam troszkę roślin, które się rozłożą tworząc naturalny żywopłot i ten niech sobie pięknie rośnie jak chce :)

 

Zrobię w sobotę zdjęcia żywopłotu, to jeszcze Cię troszkę pomęczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu :) ale Twój domek stoi, ma dach, okna i jest ocieplony :) ... a mój się buduje dopiero :) ... zauważyłam, że masz białe okna ze szprosami. Możesz mi powiedzieć, czy czujesz się jak za kratkami ? :-? Pytam, bo dostałam ultimatum na białe okna. A Twoje szprosy podobają mi się bardziej niż takie bardziej zeszprosowane ;)

 

Nie bać się, tylko działać Aniuwmuratorze :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzę jak wariatka ;) ... jesienią posadziłam kilkanaście krzaczków :) i wiosną również zamierzam :) ... Trzeba teren u Ciebie obadać i stwierdzić co trza dosadzić ;)

 

A co piszesz się na zaprojektowanie mi ogrodu? :wink: 8) :wink:

 

Korzystając z podpowiedzi mądrzejszych ? .. TAK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...