Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Eleonora Kruelki - Komentarze


Recommended Posts

Moi drodzy mam prośbę do bardziej zaawansowanych budowlanie lub mniej, ale więcej wiedzących ode mnie o pomoc. Zaczynam powolutku przymierzać się do kolejnych etapów budowlanych i tu zaczyna sie mój problem. Co po czym, jaka kolejność prac, aby miały sens a nie bezsens :-? Spotkałam się z kilkoma opiniami, ale zupełnie różnymi :( I tutaj liczę na Was :)

 

Mam SSO zadaszone i co dalej ? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moi drodzy mam prośbę do bardziej zaawansowanych budowlanie lub mniej, ale więcej wiedzących ode mnie o pomoc. Zaczynam powolutku przymierzać się do kolejnych etapów budowlanych i tu zaczyna sie mój problem. Co po czym, jaka kolejność prac, aby miały sens a nie bezsens :-? Spotkałam się z kilkoma opiniami, ale zupełnie różnymi :( I tutaj liczę na Was :)

 

Mam SSO zadaszone i co dalej ? ...

 

Rurki, kabelki itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Doberek! :D

 

Czekam na zdjęcia, czekam na zdjęcia...!!! :lol: :lol: :lol: Hej! :wink:

 

 

Zdjęcia kiedyś będą napewno ;) ... rasia ja o Tobie pamiętam cały czas :)

 

8) Siedzę cichutko i czekam... 8) Dziękuję. :D

 

 

 

Ugniatałam jeszcze dzisiaj ciasto ;) może tym razem wyrośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasieńko tyle to i ja wiem ;) :lol: :lol: ... ale tak powoli i wyraźnie - co, kiedy i po czym :) ... kawa na ławę i łopatologicznie proszę :)

 

U mnie weszli najpierw elektrycy i odkurzacz... zaraz po nich hydraulicy, rekuperacja... potem odwrotnie niż wszyscy zrobiłam wylewki, bo przy takiej ilości ogrzewania podłogowego i pozostałych instalacji, bałam się o uszkodzenie jakiejś rurki, wszędzie od ścian dałam 2-3cm dylatację ze styro, potem weszły tynki i pozamiatane. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasieńko tyle to i ja wiem ;) :lol: :lol: ... ale tak powoli i wyraźnie - co, kiedy i po czym :) ... kawa na ławę i łopatologicznie proszę :)

 

U mnie weszli najpierw elektrycy i odkurzacz... zaraz po nich hydraulicy, rekuperacja... potem odwrotnie niż wszyscy zrobiłam wylewki, bo przy takiej ilości ogrzewania podłogowego i pozostałych instalacji, bałam się o uszkodzenie jakiejś rurki, wszędzie od ścian dałam 2-3cm dylatację ze styro, potem weszły tynki i pozamiatane. :D

 

A kiedy okna, drzwi zewnętrzne, brama i alarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę, każdy robi inaczej. Wiem, że zasadą jest nie wstawianie okien drewnianych przed tynkami. Podobno najlepiej wstawić okna i od razu ocieplać dom, choćby bez tynku tylko styropian, siatka i klej. Przed kładzeniem dachu u nas ocieplili kawałki ścian przy lukarnach i poszedł tynk na kominy ale to masz za sobą. Potem poszła hydraulika i elektryka - to może być robione nawet jednocześnie, jedno drugiemu nie wadzi. Tu trzeba od razu przyłącza wykańczać - gaz - prąd. Potem tynki, wylewki i dopiero gdy to wyschnie ocieplanie poddasza. To tylko na handel jak się robi, to wszystko na raz i wtedy cała wilgoć idzie w wełnę 8) No a potem to tylko za kieszeń się trzymaj i nie daj wykończyć razem z wykończeniem. to tyle wiem :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasieńko tyle to i ja wiem ;) :lol: :lol: ... ale tak powoli i wyraźnie - co, kiedy i po czym :) ... kawa na ławę i łopatologicznie proszę :)

 

U mnie weszli najpierw elektrycy i odkurzacz... zaraz po nich hydraulicy, rekuperacja... potem odwrotnie niż wszyscy zrobiłam wylewki, bo przy takiej ilości ogrzewania podłogowego i pozostałych instalacji, bałam się o uszkodzenie jakiejś rurki, wszędzie od ścian dałam 2-3cm dylatację ze styro, potem weszły tynki i pozamiatane. :D

 

A kiedy okna, drzwi zewnętrzne, brama i alarm?

 

A jakie okna? Jakie drzwi?

 

Bo jeśli drewniane, to lepiej je wstawić po wykonaniu tego wszystkiego o czym pisałam wyżej, chociaż ja mimo, że aluminiowe miałam wstawiane też po wszystkim /dużo lepiej wyschły tynki i wylewki/, a po wstawieniu okien przyjechali tynkarze na dwie godzinki i dopieścili mi glify. 8)

Bramę wstawiałam razem z oknami i drzwiami. I od razu możesz alarm podpinać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eluś, są różne szkoły.

Ja miałam właściwie tak jak Rasia.

Najpierw wszedł elektryk i chyba alarm. Potem odkurzacz centralny i hydraulika z całym rozprowadzeniem podłogówki. Następnie wylewki, a zaraz po nich tynki. Jak te wszystkie mokre prace wyschły pożądnie, wstawiłam okna, u mnie akurat drewniane, więc tynki i wylewki musiały być już dobrze suche (ponoć przy plastikach nie ma takich obostrzeń). A potem to juz tylko drzwi i brama. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas było tak:

1. najpierw weszli ararmowcy i położyli swoje kabelki

2. potem był elektryk

3. potem weszły tynki

potem schło

4. potem wstawiliśmy okna [drewniane], drzwi i bramę garażową (wszystko w jeden dzień :wink: )

5. potem przyszli hydraulicy i odkurzacz centralny

boleśnie odczułem dziury wykute w ślicznych tynkach przez hydraulików, ale to się zatrze :wink:

A na końcu wylewki i pozamiatane

 

Może można było zrobić podstawową hydraulikę, potem tynki, żeby aż tak bardzo potem nie pruli, ale nie wiem. Chyba naprawdę nie ma jedynego właściwego pomysłu. Na pewno teraz elektryk i alarm...

 

Jak zrobisz, tak będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm , a wszystkie okna się jakoś zabija , żeby nie rozkradli kabelków i rurek?

 

Zamiast zabitych okien na czas schnięcia, a przed oknami zainstalowałam na działce Pana Ochroniarza, który przy okazji posprzątał obejście. :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie wypowiedzi :) Mam nadzieję, że wszystko poukładam ;) ... bardzo lubię układać puzzle to może mi to pomoże ;)

 

W związku z tym, że dostałam dzisiaj dyspensę na FM ;) to może zajrzę do swojego dziennika i zdjęcia roślinek wrzucę :) bo niedawno wróciliśmy i cosik mam świeżego w aparacie ;)

 

 

Podrzucajcie jeszcze swoje uwagi... chętnie wszystkie zapiszę a potem przeanalizuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasieńko tyle to i ja wiem ;) :lol: :lol: ... ale tak powoli i wyraźnie - co, kiedy i po czym :) ... kawa na ławę i łopatologicznie proszę :)

 

U mnie weszli najpierw elektrycy i odkurzacz... zaraz po nich hydraulicy, rekuperacja... potem odwrotnie niż wszyscy zrobiłam wylewki, bo przy takiej ilości ogrzewania podłogowego i pozostałych instalacji, bałam się o uszkodzenie jakiejś rurki, wszędzie od ścian dałam 2-3cm dylatację ze styro, potem weszły tynki i pozamiatane. :D

 

A kiedy okna, drzwi zewnętrzne, brama i alarm?

 

Ja przyjęłam technikę : zamknąć dom jak najszybciej. Czyli jednego dnia były ekipy : od okien PCV, od okna ALU, od drzwi , od branmy garażowej, od alarmów (+ elektryk) .

Mało się nie pozabijali :):) Ale wieczorem dom był zamknięty i alarm odpalony.

Potem weszły instalacje - nauczona opowieściami o wyciętych kablach ze ścian , wyjętych oknach w nocy i wyrwanych rurach, wolałam taką wersję zdarzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...