Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bogusław_58

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bogusław wkleił przykład zastosowania paleniska wraz z stosownym wymiennikiem - odbiornikiem ceramicznym. Faktycznie cena jest wysoka i to nie tylko na warunki polskie.

Cena prawdopodobnie jest wysoka, bo to wykonawstwo jednostkowe, czyli czasochłonne. Bogdan wspomniał że czas realizacji to aż 16 dni. No a to podwyższa koszty drastycznie. Moim zamiarem jest wykonawstwo (plany) wymiennika-odbiornika w granicach ok 3000 - 4000 zł, czas wykonania u klienta ok 2-3 dni. Na miejscu układanie wcześniej przygotowanych elementów.

 

Bohusz , na zdjęciach widać ładnie pomalowane ściany + wnętrze

typowego żeliwiaka piecowego jakich tysiące sprzedaje się w Austrii,

Niemczech, włoskim Tyrolu czy w Szwajcarii. Jeśli Ty widzisz tam coś innego

to może nie te same zdjęcia oglądamy ?

 

Takimi zdjęciami Forest reklamuje się od paru lat .Ładne są fakt,

ale co jest w środku .....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eniu - wyraznie wiesz o czyms o czym ja nie wiem i Boguslaw chyba tez nie.

Zdradz mi te tajemnice - dlaczego ja i Boguslaw powinnismy "zabiegac o Twoje wzgledy"?

 

"zabiegac o Twoje wzgledy"?

 

nie widzę takiego zdania w przytoczonym przez Ciebie cytacie.

Coraz słabiej sie rozumiemy.

 

Co do pytania czy wiem o czymś , czego nie wiesz

Ty czy Bogusław - nie mnie to oceniać.

 

Myśle ,ze powołanie do życia "czajki" tez niewiele tu zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wrócę do tych płac w Tyrolu włoskim.

Jest to region dobrze zorganizowany, leżący przy granicy z Austrią i Niemcami.Mają tam dobrze rozwiniętą turystykę i przemysł lekki.Sprzątaczka w "hotelu" zarabia 10 Euro na godzinę.Zduni mają cenę od 10 do 20 Euro ,więc prawdę mówiąc nie "wyskakują" mocno przed szereg.W prezentowanym piecu prawie 2/3 kwoty, to materiały łącznie z kominem ,który widać na zdjęciu.Można się domyślać,że materiały użyte są z "górnej półki".

Właścicielami tego pieca są rolnicy,którzy mają między innymi kilka hektarów winogron i robią z nich wino na sprzedaż.Te pola widać przez okna na pierwszych dwóch zdjęciach.Rolnicy ci sprzedają również warzywa i hodują krowy.Czyli "normalni" ludzie.

Pozdrawiam.

 

Bogusław

za 20 € na godzine ,moi kumple to skrzynki z narzędziami z samochodu

by nie wyjęli . 18 € płaciłem sztyftowi - przynieś wynieś pozamiataj (po

roku mógł glinę mieszać) .To było 18 na łapkę (+ zusy , srusy itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe Eniu, że widzimy różne rzeczy. Niektórzy widzą co chcą widzieć i słyszą to co chcą słyszeć.

 

Co do zarobków, to jedynie zarabialiście tyle "po podziale" ile konkretni klienci Wam płacili. Nic więcej.

 

Po co odrazu ruszasz Foresta?

Forest w "kominki nasze" wkleił fotki konkretnej swojej realizacji, może tam coś skrobniesz...

 

Myślałem, że jako "konsultant forumowy" odniesiesz się konkretnie do zdjęć i opisów. Bo przecież ten konkretny temat nie jest towarzyski, tylko merytoryczny o ogrzewaniu ceramicznym.

 

kominek..jpgkominek-franek..jpg

 

Realizacje według projektu klienta - obudowy z szamotu.

 

EDIT

ZANIM ZDĄŻYŁEM NAPISAĆ JUŻ KILKA POSTÓW PONIŻEJ NOWYCH, JAKICH CIEKAWYCH I MERYTORYCZNYCH...

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Wojtek "po drugiej stronie mocy" ?

Pozdrawiam.

 

W porządku, dzięki.

Tylko wcale nie czuję, że gdzieś przechodziłem. Jestem tam, gdzie byłem. Może to strony się zmieniają i to tak szybko, że przekracza to czasem moje możliwości czasowo-percepcyjne.

Wszystko może wrócić do normalności, tylko wszyscy muszą chcieć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się domyślam, że Łaskawy Pan razem z kumplami będzie teraz robić za darmo i do każdego pieca czy wymiennika będzie dokładać 500 Euro.Dlatego się nie zgłaszam.

 

Łaskawy Pan. Fajne ,kupuję :)

 

Łaskawy Pan za darmo to tylko tępi głupotę na forum ...

Całkowicie bezinteresownie ....(przy najmniej na razie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe Eniu, że widzimy różne rzeczy. Niektórzy widzą co chcą widzieć i słyszą to co chcą słyszeć.

 

Co do zarobków, to jedynie zarabialiście tyle "po podziale" ile konkretni klienci Wam płacili. Nic więcej.

 

Po co odrazu ruszasz Foresta?

Forest w "kominki nasze" wkleił fotki konkretnej swojej realizacji, może tam coś skrobniesz...

 

Myślałem, że jako "konsultant forumowy" odniesiesz się konkretnie do zdjęć i opisów. Bo przecież ten konkretny temat nie jest towarzyski, tylko merytoryczny o ogrzewaniu ceramicznym.

 

Ja sie nie czepiam Foresta ,tylko użyłem przykładu.

Za pięknymi zdjęciami , może byś super technika,

może być zagrożenie życia, a może też być pustka (bo

to ekspozycja )--tylko tyle chciałem powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Eniu że chcesz, aby ten temat zmienił się w jarmark, gdyż jest pewnym zagrożeniem dla Twojego tematu w innej kategori. Jednak tu w tym temacie jest wiele konkretów, treści wartościowych, merytorycznych, a w Twoim temacie tylko szum i dysputy o "dupe Maryny" + dwie fotki przedstawiajace "paleniska" bez jakichkolwiek opisów. Takich jest tysiące w necie, z konkretnymi opisami, cenami, itp.

 

Gdzieś tam przedstawiłem piecyk kaflowy w konkretnej cenie brutto 1400 zł. Jednak nie odniosłeś się do konkretu konkretnie i merytorycznie.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze w efekcie dzialalnosci Laskawego Pana ogolny poziom glupoty na forum niestety wzrasta, czego ta rozmowa jest dobitnym przykladem;-)

 

Ja 14 , kolejny błędny wniosek.

 

Na dziale Kominkowym głupota panowała ,jak wszędzie .

Raz większa ,raz mniejsza . Tylko nie było jej widać.

Pseudo doradcy opowiadali bzdury bo nikt się nie znał.

A jak sie znal to wolał omijać z daleka.

Sam dałeś się wpuścić maliny. Twój piec się posypie

wcześniej niż Ci się zdaje . Zacznij w nim tylko normalnie

palić.

 

Teraz wylazła , bo Jaśnie Pana przyniosło. Tym bardziej

szczerzy kły ta głupota,bo tak już to jest . Głupota też walczy o prawa.

 

Forest próbował ale dał spokój , bo ma co robić.Stwierdził,

że szkoda energii (kopać się z koniem). Ze mną ten numer

nie przejdzie . Mam kupę czasu .piece mnie nadal kręcą,

emerytura wysoka a forum spodobało mi sie nadzwyczaj.

 

Z Tobą nie będę juz gadać ,bo się podkręcasz .

Jak bzdury napiszesz - skomentuję.

Pamiętaj tylko ,że o głupocie ,to Ty zacząłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż czas na podsumowanie.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Kolejna prowokacja się udała . Chciałem wam tylko pokazać

Jak to wygląda gdy warcholstwo zapanuje na wątku . Nie zdążyłem

wkleić jednej cegiełki, a 8 stron nakulane w "takim sobie piecyku

ceramicznym" . Panowie wyluzujcie u mnie ,ja wyluzuję u was.

Mogę dać czadu ,na każdym wątku - mogliście sie zorientować.

 

Wyluzujecie u mnie - dam wam żyć , nie to przeniosę sie na blog

wymoderuję warchołów , a tu zrobię kaszanę o jakiej wam

się nie śniło . Murator lubi "ruch w interesie"

 

pozdrawiam i zapraszam do pokojowego współżycia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jak bzdury napiszesz - skomentuję...

 

I tego się trzymajmy. Wszyscy będą happy a poziom merytoryczny wzrośnie. Jak mój piec się rozsypie to na pewno o tym napiszę. Apeluję żebyś dla dobra innych samouków już teraz napisał w którym miejscu się rozsypie i z jakiej przyczyny.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Ale jaja. Łaskawy Pan przeistoczył się w Groźnego Pana.

Edytowane przez ja14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dawno tu nie gościłem. A mam problem z piecem - właściwie jeszcze go nie mam bo i pieca brak :)

 

Ale chciałem sobie postawić piec na zasadzie takiej, że posiada na swoim stanie: kominek, piec chlebowy, oraz kuchnię z blatem żeliwnym ( coś na wzór kuchni węglowej )

 

Widziałem parę ciekawych stron i nawet dostałem wycenę na podobny piec za 12000 euro ( wykonawca z Litwy ).

 

Trochę mnie to poraziło. Domowe wypieki + ogrzewanie w tej cenie - przerastaja moją kieszeń.

 

Ale od czego mamy internet.

Tu daję link do zasady jak sobie wyobrażam działanie takiego pieca. Po krótce opiszę o co mi chodzi.

Generalnie rozpalam w kominku, który "wychodzi" na salon, zaś z drugiej strony mam umieszczony piec chlebowy od strony kuchni, wraz z płytą żeliwną.

Piec chlebowy nagrzewany byłby bezpośrednio przez otwory wychodzące ze stropu kominka. Następnie cyrkulacja by była taka, że byłyby zasysane w dół i mogłby krążyć tak by nagrzewać płytę kuchni oraz siedzisko a następnie szłyby do komina.

 

Przy rozpalaniu byłby wariant taki że nie szłoby na piec chlebowy tylko jak najkrótszą droga ( przez siedzisko ) do komina.

To video http://www.youtube.com/watch?v=2HyVJnRNdvE&feature=player_detailpageto jest próbny układ cegieł szamotowych.

http://www.youtube.com/watch?v=2HyVJnRNdvE&feature=player_detailpage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...