Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bogusław_58

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzieki za życzenia i podwójne pozdrowienia od Piotra Batury. Dwa pozdrowienia w ciągu jednego dnia, to jest niezły wynik.

Dzięki Bohusz za zainteresowanie z ufnym optymizmem, ponieważ tym razem nie będzie lekko...

 

Przedstawiam opis i rysunek pieca z dolnym spalaniem, który intryguje mnie od dawna i chciałbym zrealizować na jego podstawie coś podobnego. Niestety nie posiadam lepszego materiału na temat tego pieca.

Pozdrawiam.

http://img101.imageshack.us/img101/8117/001aa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną również chodzi piec dolnego spalania... cały czas myślę.

Jak będzie więcej czasu to się zabiorę.

 

Ten schemat faktycznie ogólny, poglądowy. Może być jedynie jakąś ogólną wyjściową koncepcją. Reszta to próby, przeróbki.

Może Hes coś skrobnie na ten temat. Może testował, analizował ten piec.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pierwszy raz widzę na oczy to cudo, ale pewne rzeczy są tu niepokojąco podobne do tych, które zastosowałem w swoim kociołku.

Schematy to fajna sprawa, ale nie da sie ukryc, że jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Czyli znowu centymetry, jeżeli nie milimetry. Nie dalej jak dzisiaj znowu poprawiłem ruszt, po raz może 50 -ty. ?

Cóż, życzę powodzenia. Bogusław, to w końcu chcesz dolne czy górne spalanie, bo ta rakieta na zdjęciach to przecież górne? Trochę kopci... Pozdrawiam.

Edytowane przez hes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostki

 

To co wkleiłem w poprzednim poscie, to poszukiwania swoistego

perpetum mobile dla leniwych.

Myślę że ani to rozwiązanie , ani dolniak , w kominkach nie ma

szans na większe powodzenie . Ludzie chcą mieć najpierw naturalny

płomień , czystą szybkę , a na końcu ewentualnie tym grzać.

 

Dolniak bez problemu może stać w piwnicy jako lepsza odmiana kopciucha.

 

Natomiast pomysły firmy Fondis , obserwujemy głównie z rozbawieniem.

Szczególnie ,jak coś się zepsuje , jak koledze w Poznaniu. Prawie spalił

swój salon ,bo coś nie tak poszło i zapaliło mu się drewno zmagazynowane

w pojemniku. Model zresztą wycofano , a ten (wklejony) to jakieś nowe cudo.

 

Na ostatnich targach w Weronie , też taki wynalazek widziałem . Co z tego,

jeden przypadek na tysiąc.

 

Bogusław ,

nie myślałeś o zrębkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pierwszy raz widzę na oczy to cudo, ale pewne rzeczy są tu niepokojąco podobne do tych, które zastosowałem w swoim kociołku.

 

Zaprezętowany piec ma przynajmniej kilkanascie lat.Kto wie czy się nie przeniśli w czasie i nie nie ukradli Ci pomysła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław ,

nie myślałeś o zrębkach?

 

Cieżka sprawa z tymi zrębkami i innym opałem również. Lasy są monopolistą a ich polityka nie sprzyja robieniu jakigo kolwiek rodzaju opału. Jest za drogo bo nie sprzedają drewna na pniu, tzn pozyskanego "kosztem nabywcy" . W krajach, gdzie korzystają z rozumu można sobie pozyskiwać drewno opałowe legalnie za grosze i wtedy można inwestować w odpowiednie maszyny. Dopóki nie zreformują działalności Lasow Państwowych, nie będzie perspektyw dla pieców na drewno ani zrębki.

Opał w krajach ,gdzie "korzysta się z rozumu" jako samo wyrób jest za darmo lub w granicy kilku złotych za 1mp.Kara za samowolny wstęp do lasu czy zrobienie w nim szkód jest o wielkiej wartości, więc nikt tam po lesie się nie szwęda .Nie ma straży lesnej, a administracja leśna zredukowana do minimum. Dlatego jest tak tanio.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wdepnięcia na technologię leśną chciałbym dodać, że od wielu dziesiątek lat prowadzi się u nas propagandę sukcesu polskiego leśnictwa jako najbardziej trafnego i mogącego być przykładem dla świata.

Jest to bujda na resorach, ponieważ technologia leśna opiera się niemal całkowicie na nowinkach zachodnich i to od wieków ,a sprzęt do pracy w lesie też stamtąd pochodzi. W Polsce nie produkuje się nawet porządnej siekiery nie wspominając już o pile, czy sprzęcie zrywkowym. Jeśli chodzi o "dorodność" lasow europejskich to w każdym kraju jest jego więcej a pod względem zdrowotności jest taki sam lub lepszy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam.

Nowa wytwornica ma wymiary zewnetrzne 129 x 96 cm i jest trzy warstwowa, gdzie środkowa i zewnętrzna jest z cegły izolacyjnej. "Ramka" prawa jest fundamentem paleniska i za razem popielnikiem ( poj. 35l), a lewa jest odbiornikiem. Odbiornik + palenisko będą miały ciężar ok 800 kg a ciężar izolacji podobny.

http://img813.imageshack.us/img813/1955/dsc06590ef.jpg

Drzwiczki prawe od popielnika ,a lewe do czyszczenia odbiornika.

http://img713.imageshack.us/img713/7849/dsc06591z.jpg

Z lewej strony widać zarys wąskiego otworu, którym będzie włożona wężownica do odbiornika.

http://img828.imageshack.us/img828/5818/dsc06758qf.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Widze, ze przygotowania do sezonu w pelni:-)

Fajnie to wyglada. A czy palenisko dostanie jeszcze wymienna warstwe robocza?

Cos mi sie widzi, ze sciana obok wytwornicy tez troche ciepla zgromadzi;-) Mam nadzieje, ze przewody do tego gniazdka nie biegna za piecem.

Pozdrawiam.

Edytowane przez ja14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ja-14.

Palenisko, to ta "rakieta" z poprzedniej strony, zrobiona z andaluzytu więc mam nadzieję,że nie trzeba będzie w nim nic wymieniać w czasie eksploatacji. Jeśli jednak by się nie sprawdziło ,to wymiana będzie możliwa przez rozebranie górnego prawego narożnika .

Kabel z gniazdka idzie pionowo w dół,więc tu jest wszystko w porządku. Pozostaje jednak "niewadoma" ,czyli ile ciepła będzie między ścianą w wytwornicą i od tego będzie też zależeć, ile razy pod rząd będzie można w niej rozpalić, co da odpowiedź na pytanie: ile odbiorników będzie można nią naładować. Niestety ze względu na brak miejsca nie mogłem szczeliny powiększyć nawet o jeden centymetr. Mam nadzieję, że wężownica będzie skutecznie pozbawiać wytwornię ciepła.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za życzenia Piotr. Termos to przyszłość. Ten mój to raczej Termosik, ponieważ jest dość mały.Przy wymiarach zewnętrznych 100 x 200-250 cm to już można "poszaleć" tzn zmieścić w nim "wszystkie bajery".

A jak z tym klejem Bohusza ? sprawdza się czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za życzenia Piotr. Termos to przyszłość. Ten mój to raczej Termosik, ponieważ jest dość mały.Przy wymiarach zewnętrznych 100 x 200-250 cm to już można "poszaleć" tzn zmieścić w nim "wszystkie bajery".

A jak z tym klejem Bohusza ? sprawdza się czy nie ?

 

 

 

Kleju używam coraz więcej , gdyby pojawiła się wersja

o przyśpieszonym wiązaniu , może wyeliminowałbym

inne ? Kolega W. obiecał zadziałać ,ale na razie musi

myśleć o burakach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...