Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bogusław_58

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze jedno.

Do zbrojenia poziomych spoin kolejnych warstw można użyć siatki z włókna szklanego, takiej do elewacji. Na budowach zawsze zostają takie fragmenty, więc nie powinieneś mieć problemu z pozyskaniem.

To takie "dmuchanie na zimne", ale daje pewne zbrojenie i to do dość wysokich tempeatur - nie mięknie do ok. 700st.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Napisz jeszcze z czego jest Twój komin...

 

 

Witaj.

 

Mój komin jest trochę nietypowy. Do wysokości 1,1 m jest to co widać na zdjęciu czyli podstawa z pustaka żużlowego, a właściwy komin zaczyna się właśnie na 1,1 m i jest zrobiony z cegły klinkierowej. Przekrój kanału dymowego 14*27 cm.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Dzięki za "myk" z siatką szklaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o takim miejscu jak skup złomu, gdzie leżą fajne rzeczy po1 zł za 1 kg.Ta "promocja" ma znaczenie przy budowaniu konstrukcji, co do której nie ma pewności ile razy trzeba będzie ją przerobić.Można tam znaleźć żeliwne czopuchy,blaty,drzwiczki,rewizje,szybry,ruszty itp.Wspomnieć wypada również o zbiornikach stalowych na wodę.Można trafić na wykonany z nierdzewki lub taki,co jeszcze "wody nie widział".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja14!

 

Przepraszam, że Cię przepytałem o komin, ale na tym zdjęciu wyglądało jakby był zrobionu z siporeksu lub z silikatu. Aż się wystraszyłem.

 

Jak planujesz postęp prac?

 

A co do skupu złomu, to rzeczywiście jest to sklep ze wszystkim. Mam taki blisko i jak coś co nie było przyspawane nagle zaginie, to od razu wiadomo gdzie szukać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o takim miejscu jak skup złomu, gdzie leżą fajne rzeczy po1 zł za 1 kg.Ta "promocja" ma znaczenie przy budowaniu konstrukcji, co do której nie ma pewności ile razy trzeba będzie ją przerobić.Można tam znaleźć żeliwne czopuchy,blaty,drzwiczki,rewizje,szybry,ruszty itp.Wspomnieć wypada również o zbiornikach stalowych na wodę.Można trafić na wykonany z nierdzewki lub taki,co jeszcze "wody nie widział".

Pozdrawiam.

A w Kielcach klapa. Bylem na 3 zlomach. Na 2 tylko skupuja a nic nie sprzedaja, a na trzecim trzeba kupic min 50 kilo ale i tak nie bylo nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja14!

 

Przepraszam, że Cię przepytałem o komin, ale na tym zdjęciu wyglądało jakby był zrobionu z siporeksu lub z silikatu. Aż się wystraszyłem...

Widze, ze wyrobilem sobie u Ciebie opinie calkowitego "dziada" :-)))

Z tym postepem prac to najwiekszy problem bo jestem strasznie maloczasowy.

Chce w tym tygodniu skonczyc "podloge" pieca a jak dobrze pojdzie to w przyszlym moze dojde do 1 metra. Fakt, ze musze juz pomyslec o nadprozu i stropie paleniska.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna przymierzam się do "odkurzenia"jednej z genialniejszych konstrukcji piecowych .Jest to piec zbudowany w oparciu o źródła radzieckie z książki"Roboty zduńskie"część 2,J.Paradistal, wydanej w 1954 r.

Na tym pomyśle warto zbudować nowe.CDN.:D

http://img94.imageshack.us/img94/5751/obraz006j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nam Bogusław dał zagwozdkę!

 

Zasada działania raczej wiadoma, ale do czego to ustrojstwo służyło. Takie garnki żeliwne "2" to widziałem w moim starym domu w piecu do gotowania ziemniaków, po prostu były grzane bezpośrednio przez płomień. Jest też duży blat roboczy. Jeżeli to piec kuchenny, to ciężko byłoby wystać z nosem na wysokości tych rur. No i dodatkowy wymiennik ceramiczny - grzejnik. Może do łaźni, albo pralni.

Szto eta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w sprawie wełny mineralnej.

 

Ja14! Nie odpuszczam tematu. Przyznaję, że trochę myliłem się co do natury procesów niszczących włókna wełny mineralnej (nie całkowicie), ale nie co do samego faktu. Dzięki Tobie sporo się nauczyłem, a wiedza jak wiadomo nigdy nie zaszkodzi. Nie był to do tej pory dla mnie temat, bo wszystkie dostępne mi źródła nt. materiałów ogniotrwałych o tym milczą. Po prostu wełna mineralna (bazaltowa) nie jest materiałem stosowanym w wymurówkach, w to miejsce dużo mówi się jedynie o włókninach glinokrzemianowych (amorficznych i krystalicznych).

Degradacja termiczna włókien bazaltowych wiąże się bardziej z procesem dewitryfikacji, czyli utratą charakteru amorficznego, która jest dla nich procesem niszczącym.

Tutaj coś na ten temat:

http://conbiot.ichpw.zabrze.pl/7_Valuation_of_physicochemical_properties_of_waste_containing_inorganic_artificial_fibres.pdf

Wiem teraz dlaczego moi znajomi zajmujący się izolacjami przemysłowymi, mówili o "piasku" wysypującym się z demontowanych otulin rurociągów parowych.

Mam jeszcze jedną publikację, mówiącą o niższych (niż w treści pod linkiem) temperaturach krystalizacji włókien, ale to wydawnictwo komercyjne, więc nie mogę (chyba) tutaj tego wkleić. Jak byś dał adres priva, to Ci wyślę.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Broń Boże, nie zmuszam Cię do naukowych rozważań, po prostu sam jestem dociekliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...